Karadeniz Pet

Tekrar attım Muhabbet kuşum ile ilgili merak ettiklerim

RhYtHm

Yeni Üye
Bunu tekrar atıyorum çok bir cevap gelmedi kaldırılırsa kaldırılır. Muhabbet kuşum neredeyse 3-4 aylık dişi. Kolay alıştı. Ben ona kaşıkla su veriyorum. İçti mi içmedi mi diye çok şüpheleniyorum. O yüzden kendim içiriyorum. Elimden alıştı herhalde kendi su içiyor mu anlamadım. Sanki gördüm ama kararsız kaldım. Tamamen elimden alışsın istemiyorum. Biliyorum bir gün suluktaki su miktarına bakıp İçti mi içmedi mi anlayabilirim ama yine de şüphe ediyorum. Ne yapmalıyım. Bir de normal bir kuşun dışkısı nasik olur? Hasta mi diye merak ettim? Sonra suluğa ishal ilaci yada tüy bakımı ilaci yada multi vitamin koyup o sulugu 3 4 gün bekletip 3 4 gune bir yıkasam kuş hasta olur mu? Kısa da olsa hepsine cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler. Bir de kuşum ıııh diye bir ses çıkarıyor tam anlatamadım ama. İşte değişik bir ses. Tam anlamadim ve anlatamadım. Kuş dişi olduğu icin mi? BU ses burnundan gelmiyor. öpücük atınca yada normalde de geliyor anlamadım. Şimdiden teşekkürler...

Tüfeğin başına koyun suluğu dikkatini çekecektir. Ya da banyoluk koyun oradan içer.

Dışkı fotoğrafı atabilirsiniz.

Vitaminli su 12 saatten fazla durmamalıdır.

Çıkardığı sesin videosunu atın.

Öncelikle kuşunuza elinizde değil suluktan su verin. Merak etmeyin o suyu içiyordur. Eğer içmezse ölür zaten susuz yaşayamaz. Siz suluğu kafese takın ve yaz aylarında günlük olarak suluğunu temizleyip, suyu tazeleyin. Normal kuşun dışkısı katı ve peçetede bıraktığı sıvı kısmı şeffaf şekilde ve kokusuz olur. Rengide yediğine göre kahverengi, yeşil arasında değişiklik gösterir. Yinede hasta olup olmadığını merak ediyorsanız dışkı fotoğrafını atarsanız daha iyi olur. Ek olarak vitamini sulukta asla 3-4 gün bekletmeyin çünkü etkisinin yok olacağı gibi çok fazla bekletmek kuşlara zehir etkisi olur. Vitaminli suyun etkisi 12 saat sürer, 12 saatten sonra etkisi giderek azalır. Kısaca vitaminli su kafeste maksimum 1 gün kalmalı. Kesinlikle 3-4 gün değil. Son olarak çıkardığı sesin kuşun dişi olmasıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. Ama neden olduğuna dair bir tahmin yürütmek için video eklemeniz iyi olur. Bunu oyun amaçlı mı kur amaçlı mı yoksa anormal bir durumdan dolayı mı yapıyor bunu görmeden bir şey demek pek doğru olmaz.

Öncelikle kuşunuza elinizde değil suluktan su verin. Merak etmeyin o suyu içiyordur. Eğer içmezse ölür zaten susuz yaşayamaz. Siz suluğu kafese takın ve yaz aylarında günlük olarak suluğunu temizleyip, suyu tazeleyin. Normal kuşun dışkısı katı ve peçetede bıraktığı sıvı kısmı şeffaf şekilde ve kokusuz olur. Rengide yediğine göre kahverengi, yeşil arasında değişiklik gösterir. Yinede hasta olup olmadığını merak ediyorsanız dışkı fotoğrafını atarsanız daha iyi olur. Ek olarak vitamini sulukta asla 3-4 gün bekletmeyin çünkü etkisinin yok olacağı gibi çok fazla bekletmek kuşlara zehir etkisi olur. Vitaminli suyun etkisi 12 saat sürer, 12 saatten sonra etkisi giderek azalır. Kısaca vitaminli su kafeste maksimum 1 gün kalmalı. Kesinlikle 3-4 gün değil. Son olarak çıkardığı sesin kuşun dişi olmasıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. Ama neden olduğuna dair bir tahmin yürütmek için video eklemeniz iyi olur. Bunu oyun amaçlı mı kur amaçlı mı yoksa anormal bir durumdan dolayı mı yapıyor bunu görmeden bir şey demek pek doğru olmaz.

Tüfeğin başına koyun suluğu dikkatini çekecektir. Ya da banyoluk koyun oradan içer.

Dışkı fotoğrafı atabilirsiniz.

Vitaminli su 12 saatten fazla durmamalıdır.

Çıkardığı sesin videosunu atın.

Geri