Karadeniz Pet

tepeli hakkında yorumlarınızı bekliyorum

• Konbuyu başlatan m.ali güler
  • Başlangıç tarihi
M

m.ali güler

Guest
merhaba arkdaslar bu aralar tepelilere merak saldım bana tepelinin ese atılması ve gereken bilgileri verirseniz memnun olurum...
ben cift tepeli ve tam tepeli arasında kaldım hangisini almalıyım acıklarsanız sevinirim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:24 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

yanlışlıkla iki konu açmışım affola...

tepeliler pahali olur ve uretimhaneler bunlari pek satmazlar degerli bi irk dir diger muhabbet kuslari gibi ese atilir ama tepeli bir disile atilirsa hem madi hem manevi degeri olan yavrular alinir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:32 -->-> Daha önceki mesaj 23:31 --

tam tepeli gozleri gozukmez cift tepeli baslarinda bulunur sadece bende tam anlamiyorum cift tepeliyle tam tepeli arasindaki farki :D

Ali bey Merhaba,
Niyazi ustamın dediği gibi biraz külfetli kuşlardır , hem pahalı hemde yavruları değerli oluyor. Bende 7 8 ay önce merakla ve hevesle başladığım için sizlere de tavsiye ederim :) ben direk tanıdığım arkadaşım vasıtasıyla gidip anne babasını görerek ve yavruların tüylenmesini bekleyip kendim seçip ayrı anne babanın altından yavruları alıp eş yaptım. Bendeki çiftler dişileri gloster tepeli , erkekleri ise mantolu tepeli. Şuan ilk parti yavrularını alıyorum ve çok mutluyum merakla bekliyorum :)

Bence yapın güzel bir çift dursun evinizin en güzel köşesindi. Tepeli candır , kandır :)

gloster tepeli nasıl oluyor serkan bey, Nasıl bir özelliği var

cevaplarınız icin tesekkürler arkadaslar...dediginiz gibi tepeliler özel bir tür olduğu icin onlara merak duyuyorum. Bende bir üretici ustamızdan almak istiyorum , sizlere sormak istedim...bir de cift tepeli mi alayım tam tepelimi bilemedim hangisini önerirsiniz...

gloster tepeli nasıl oluyor serkan bey, Nasıl bir özelliği var

Ali abi gloster tepe , kanaryalardaki ırk gibi kafasındaki tüyler tas koymuş gibi :) yani tek tük perçemli değil de direk yuvarlak geliyor tüyler. Tam profesyonel değilim bu tepeli konusunda ama araştırmalarım bunu gösteriyor :) extra bir özelliği yok sadece görsel.

cevaplarınız icin tesekkürler arkadaslar...dediginiz gibi tepeliler özel bir tür olduğu icin onlara merak duyuyorum. Bende bir üretici ustamızdan almak istiyorum , sizlere sormak istedim...bir de cift tepeli mi alayım tam tepelimi bilemedim hangisini önerirsiniz...

ben şahsım adına söyleyim çift tepeliyi sevmiyorum , o yüzden tepeli ve mantolu tercih ettim , sebebi ise çift tepe olan kuşlar tüy dökümüne girdiğinde yenilenen tüyleri tam düzgün çıkmayınca çirkin görüntü oluşuyor.

Karar sizin..

Güvercinlerde biz gül perçem derdik anladım.

anladım saolun bilgilendirdiğiniz için ... sizin adınıza mutlu oldum serkan bey ozaman ben tam tepeli ile yoluma devam edeyim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:31 -->-> Daha önceki mesaj 15:10 --

anladım saolun bilgilendirdiğiniz için ... sizin adınıza mutlu oldum serkan bey ozaman ben tam tepeli ile yoluma devam edeyim...

birde ayıptır sorması kaça aldığınızı sorabilir miyim...(yavru fiyatı)

1 Çift tepeli de bende var. Tepeli kuşların diğer kuşlardan tek farkı tepeli olmasıdır. Fiyatları 100 TL ile ırkına tepe yapısına ve sadece tepeli mi mantolu mu hogoromo mu olduğuna bağlı olarak 2000 TL falan arasında değişiyor. Benimde bütün merakım bu kuşlar üstünde :)

teşekkürler sinan bey cevabınız için...bende sizin gibi sadece bu mutasyona kendimi vermek istiyorum bunun için de iyi bir çift alıp yoluma devam etmek istiyorum bir çift yavru için 300 tl uygunmu sizce

teşekkürler sinan bey cevabınız için...bende sizin gibi sadece bu mutasyona kendimi vermek istiyorum bunun için de iyi bir çift alıp yoluma devam etmek istiyorum bir çift yavru için 300 tl uygunmu sizce

Kuşları görmek lazım tek tepe olmasını tercih ederim bende ve Serkan hocamın dediği gibi gloster tepe olsun. Onların ederi daha çok ve haliyle daha güzel görünüyorlar. Eğer tepeleri düzgünse ve kuşlar iriyse uygundur.

hepinize teşekkürler arkadaşlar bilgilendirmeleriniz için...en yakın zamanda fotolarını payşaşıcam...

Geri