Karadeniz Pet

Terk edilen kumru yavrusu

Süleyman Kara

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar kumru diye biliyorum belki güvercin de deniliyordur bu kuşlara,balkonumuzda dolabın üzerine yuva yapan kumru yavrusunu bir müddet büyüttü. Dün balkona bakarken kuşun yerde ters şekilde yattığını gördüm. Uçamadığı için öylece kalmış. Alıp yuvasına koydum ama annesi sanırım artık yuvaya gelmiyor.
Belki de yavru 2–3 gündür açtır bilmiyorum. Beslenebilmesi için bizim verebileceğimiz veya yapabileceğimiz birşey var mı?

IMG_0976.JPG

Kıyamam ya..

şu iki videoya bi bakar mısın? iş yerinde olduğum için youtube açılmıyor izleyemedim umarım faydalı videolardır.

Kedi maması tamam da civciv besi yemi nedir nerden bulunur ki ya.. Acilen yapmam gerek hayvan ne zamandır yemiyor kim bilir.

Kus kumru degil islak ekmek koyun belki yer kendisi cok kucuk degil annesi gelir sizi cok goruyorsa gelmemistir siz gidince gelir

Dediğiniz gibi kumru yavrusu yuvasına koyun takipte kalın belki annesi besleyecektir

IMG_1095.JPG
Kus kumru degil islak ekmek koyun belki yer kendisi cok kucuk degil annesi gelir sizi cok goruyorsa gelmemistir siz gidince gelir

Yavru yerde bu kadar iz bırakacak kadar kalmış. Ben de balkona çok girip çıkmadığım için sanırım geç farkettim. Kuş kumru değilse ne?

Ekli dosyalar

• IMG_1095.JPG
    IMG_1095.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 36
Az su ile ekmeği sulandırıp koyayım mı diyorsunuz?

Bi deneyin bakalım su ve ekmeği. Başını yukarı kaldırabileceği bir açıdan 45 drc mamayı annesi verir gibi vermeye çalışın. Videoya telefondan baktım. Poşet yöntemini deneyebilirsiniz. Baktınız olmuyor tutup elinizle hafif aralayın gagasını boğazına doğru sekmekli sıvıyı salın.

Bu kuş sanırım bağımsızlığını almış ve yuvada keyif yapıyor.
Şimdi ekmek mamasını yedirmek için alıp kutuya koymak ve yere indirmek için yanında gittim. Çok yüksekte olduğundan orada yediremezdim çünkü. Elimi uzattığımda hayvan uçup gitti baya yetişkin gibi uzaklara uçtu. Artık kendine bakabiliyor mudur?

Hay Allah ya.. Öyle olduğunu umarım. Baya tüyleri çıkmış gibi duruyor. Belki geri gelir siz balkona mama koyun yine takip edin bakalım.

Geri