Karadeniz Pet

Termostat bağlantılı seramik ısıtıcı ampul

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
Geçenlerde görüşlerinizi almak için konu açmıştım. Seramik ısıtıcı ampulde karar kılıp temin ettim. Ampul çok iyi yalnız kümes için zayıf kalıyor. 100 watt degilde 250 yada 300 watt bulabilirseniz çok daha faydalı olur. Bu arada ben ampulü yükseğe asmışım biraz daha aşağı indirdim
e6abb6ebb206c2448ed550891dd646de.jpg
278aff7b32e304c96ba8a59e73e35a6e.jpg
e6ef5312670f554036187f8e93a26d78.jpg

murat bey verim alabileceğinizi sanmıyorum ama biraz kullanın denemiş olursunuz.
sıcak hava yukarı soğuk hava aşağı yoğunlaşır.
bence seramik ısıtıcıyı ortadaki yuvalığın hizasına kadar indirin.
seramik ısıtıcı 1 metrekare ısıtıyor diye biliyorum.
saygılar.

murat bey verim alabileceğinizi sanmıyorum ama biraz kullanın denemiş olursunuz.
sıcak hava yukarı soğuk hava aşağı yoğunlaşır.
bence seramik ısıtıcıyı ortadaki yuvalığın hizasına kadar indirin.
seramik ısıtıcı 1 metrekare ısıtıyor diye biliyorum.
saygılar.
İlk montajda yukarı asmıştım, şuan tam dediğiniz konumda duruyor. Neredeyse 1 hafta oldu sistemi kuralı, sistem 18 C altında otomatik çalışıyor ama şuana kadar hiç çalışmadı çünkü evimin balkonunda besliyorum. Ev kaloriferli , balkonun kapısı da çoğunlukla açık oluyor. Çok ses olduğu durumlarda kapatıyoruz, ısı düşerse diye kurdum

250 veya 300 watt sürekli kullanımda elektrik faturasını kabartır.

Sizinkinin ara ara çalışacak olması ve 100 watt olması makul bir çözüm gibi durmakta.

İlk montajda yukarı asmıştım, şuan tam dediğiniz konumda duruyor. Neredeyse 1 hafta oldu sistemi kuralı, sistem 18 C altında otomatik çalışıyor ama şuana kadar hiç çalışmadı çünkü evimin balkonunda besliyorum. Ev kaloriferli , balkonun kapısı da çoğunlukla açık oluyor. Çok ses olduğu durumlarda kapatıyoruz, ısı düşerse diye kurdum
sıkıntı yok o zaman,güneşte görüyorsa on numara.

bende 2-3 gündür buna bakıyorum hasta kafesi yapabilirmiyim bununla diye. hedefkuluckadan mı getirttiniz?

bende 2-3 gündür buna bakıyorum hasta kafesi yapabilirmiyim bununla diye. hedefkuluckadan mı getirttiniz?
Kümes için uygun olmasa da hasta kafesi için bitirim bir ürün. Tavsiye derim. Efe kuluçkadan getirttim.

Güzel bir sistem olmuş ben odun sobası kurdum. Akşam işyerini kapatırken iki odun atıyorum. Yakıp çıkıyorum mersinde çok soğuk olmuyor bunun için soba tüm geceyi rahat geçirmelerini sağlıyor.

Yavru kafesi ve hasta kafesi için gayet kullanışlı bir ürün ama geniş alanda yeterli olmaz. Tabi peteklerin sıcaklığı odadan direk oraya da geçti için fazla gerek kalmaz. Yalnız extra ısıtıcı olmayan ortamlarda kış şartlarında yeterli olmayacaktır.

Akvaryum isiticisinin termostatini mı kullandınız?

Güzel bir sistem olmuş ben odun sobası kurdum. Akşam işyerini kapatırken iki odun atıyorum. Yakıp çıkıyorum mersinde çok soğuk olmuyor bunun için soba tüm geceyi rahat geçirmelerini sağlıyor.
odoun sobası zahetli olsada en güzeli bence, üzerine nem için de bir çaydanlık su koysan tamamdır.

Murat bey duzenegi nasıl kurdunuz acaba ?
düzenek çok basit. normalde ampule 2 li kablo gider. kablonun biri direk ampıle bağladım diğerini önce termostata bağladım sonra termostattan çıkış yaptım. satan kişi krulum eması da yolluyor. basit.

Geri