Karadeniz Pet

Titreme

Yağmur Kuşsan

Emektar Üye
merhabalar arkadaşlar dişi kuşumda uzun süredir titreme durumu var ve nedenini hala çözemedim, kuşum bu hareketi oyun oynarken vs yapmıyor. yuvada da bu hareketi yaptığı için yavrulara ve yumurtalara zarar verebilir diye bu konuyu sormak istedim. video: https://youtube.com/shorts/8IX_iQIwWO8?feature=share

geçmiş olsun. böyle tutulmalar iç parazitte olabiliyor diye biliyorum. onun dışında salmonella vb. hastalıklarda da olabiliyor. yanılıyorsam düzeltirler.

geçmiş olsun. böyle tutulmalar iç parazitte olabiliyor diye biliyorum. onun dışında salmonella vb. hastalıklarda da olabiliyor. yanılıyorsam düzeltirler.
dışkılarında bir sorun yok ve kuşum uzun süredir böyle

Merhabalar, eğer ki ortamda kendini rahatsız eden bir durum varsa bu hareketi yapabiliyorlar, yüksek ses, fazla ışık vs... Mesela benim dişi kuşumda elektrik süpürgesi açıldığında kapanana kadar kanatlarını sektirir bu kadar fazla olmasada, kuluçkadan öncede böyle miydi

Merhabalar, eğer ki ortamda kendini rahatsız eden bir durum varsa bu hareketi yapabiliyorlar, yüksek ses, fazla ışık vs... Mesela benim dişi kuşumda elektrik süpürgesi açıldığında kapanana kadar kanatlarını sektirir bu kadar fazla olmasada, kuluçkadan öncede böyle miydi
kuluçkadan önce de gün içinde nadir yapıyordu gece uyurken çok yapıyordu bu arada arada sırada duruyor titrmeesi sonra tekrar başlıyor aralıksız devam etmiyor

televizyonun olduğu odada duruyor kuşlarım ama sessiz odalarda dışarı çıkamıyorlar oralara alışık olmadıklarından dolayı, bu da dişi kuşumun dışkısını yapamamasına sağlıyor çünkü dişi kuşum kuluçka dönemindeki büyük dışkılarını kafese yapmıyor, dışarı çıkıyor ve yapıyor.

Kuluçkayı atlatınca tekrardan konuya yazın dışkı fotoğrafı video isteyelim fakat ben hastalıktan ziyade tik haline gelmiş olma ihtimalini düşünüyorum

Kuluçkayı atlatınca tekrardan konuya yazın dışkı fotoğrafı video isteyelim fakat ben hastalıktan ziyade tik haline gelmiş olma ihtimalini düşünüyorum
ben de tik olarak düşünüyorum çünkü ilgisini başka bir şeye yoğunlaştırınca (oyun oynama vs) bu hareketi yapmıyor yaparsa ds böyle sarsılacak derecede fazla yapmıyor.

ben de tik olarak düşünüyorum çünkü ilgisini başka bir şeye yoğunlaştırınca (oyun oynama vs) bu hareketi yapmıyor yaparsa ds böyle sarsılacak derecede fazla yapmıyor.
Sinirsel durumdur muhtemelen, hatırladığınız bir darbe aldığı var mı? Çarpmalarda bu tarz hasarlar kalabiliyor

Hipokalsemi ve toe tapping geldi benim de aklıma. Hipokalsemi kalsiyum eksikliğinde, toe tapping bir takviyeye duyarlılık ya da takviye yetersizliğinde görülüyor. Bir araştırın isterseniz.

Hipokalsemi ve toe tapping geldi benim de aklıma. Hipokalsemi kalsiyum eksikliğinde, toe tapping bir takviyeye duyarlılık ya da takviye yetersizliğinde görülüyor. Bir araştırın isterseniz.
toe tapping de kanat çırpma görülebiliyormuş aynı benim kuşumdaki gibi, aslında vitamini bol şeylerle beslemeye çalışıyorum ama.

toe tapping de kanat çırpma görülebiliyormuş aynı benim kuşumdaki gibi, aslında vitamini bol şeylerle beslemeye çalışıyorum ama.
Toe tapping bahsettiğiniz gibi kuşta tik varmış gibi kendini gösteriyor. Kendi kuşumda ayak ve kanat beraber seyrediyordu ve kullandığımız ilaca duyarlılık göstermişti. Genelde kendini duyarlılık olarak gösteriyor. Gözlemleyebiliyorsanız bakın belli saatlerde daha yoğun bu davranışlar gösteriliyor sonra azalarak devam ediyor. İlk tavsiyem yapay kullandığınız tüm takviyeleri kesmeniz ve davranışlarında artış ya da azalma var mı ona bakmanız. Bir fark olmazsa eksik takviye sonucunu değerlendirip ona uygun seçenekleri deneriz. Yumurtladığı için vücudunda eksiklerde meydana gelmiş olabilir.

konuyla alakalı değil ama bir şey sormak istiyorum, bizim günümüzün çoğunu geçirdiğimiz ve televizyonun olduğu odada duruyor kuşlarım mecburen, bu durum yavruların kulak sağlığına vs zarar verir mi?

Kuluçkadan sonra erkek ve dişiyi ayırıp bir iç parazit kürü geçin.

İç parazit küründen sonra da bir gelişme olmazsa sinir sistemine bağlı bir durum olabilir, 3,4 gün kaliteli bir b vitamini takviyesi, kalsiyum ve evitamini takviyesi yapın..

Geri