Karadeniz Pet

Tohum Çimlendirme

İşte Sizden Bende bunu bekliyordum :) Söyleyecektim bi video çekin diye ama siz daha hızlı çıktınız hocam :) Ben buğdayı çimlendiriyorum fakat buğdayın uçları siyahlaşıyor bi sorun yaratır mı ? geçen gün ıslattım şimdi çimlenmiş kuşlara verdim :)

Resul Bey,
Ortamda nem ve buğday beraber olunca oksijenle beraber sirkeleşme eğilimine giriyor. O nedenle sabah, öğle, akşam suyla yıkayıp nemli tutmak ve sirkeleşmeye müsaade etmemek gerekiyor. Eğer bu şekilde yapıyorsanız uygundur.

Ağzınıza elinize sağlık çok faydalı bir paylaşım Ayhan bey

Elma sirkesinde 5 dk bekletip yıkayıp yemliklere koysanız daha sağlıklı olurdu. Sonuçta tohumlar size ulaşana kadar bir çok ilaçlamadan geçiyor. Ben genelde buğday çimlendirdiğimde falan elma sirkesinde 5dk bekletiyorum.

Saygılar.

Ellerine sağlık abi çok faydalı bir paylaşım olmuş.

Elma sirkesinde 5 dk bekletip yıkayıp yemliklere koysanız daha sağlıklı olurdu. Sonuçta tohumlar size ulaşana kadar bir çok ilaçlamadan geçiyor. Ben genelde buğday çimlendirdiğimde falan elma sirkesinde 5dk bekletiyorum.

Saygılar.
Doğrudur. O yöntemle daha da sağlıklı olur. İşlem bitince yine su ile iyice yıkamak gerekiyor. Yoksa sirkeleşme başlayabilir.