Karadeniz Pet

Trendyol Üzerinde Satılan 67,50₺'lik Üretim Kafesi

alph

Onursal Üye
Avantajları:
1- İnternet üzerinde 100 ₺'nin altında daha geniş, boyasız ve düzgün bir kafes bulamadım. Fiyatı gerçekten oldukça uygun. Şu kafesten çok daha kötü olan kafesler dahi pet shoplarda 100 ₺'nin üzerinde satılıyor.
2- İçinden çok beğendiğim 2 yemlik ve 2 güzel tahta tünek çıktı.
3- Ürün sorunsuz bir şekilde geldi.
4- Kafes oldukça geniş 45x35x40 boyutlarında ve dışına akıllı yemlik takmak için bir giyotin kapı ve ekstra olarak 3 yaylı kapı da eklenmiş.
5- Altında iyi bir plastik taban var. Temizlik için oldukça kullanışlı.

Dezavantajları:
1- Ürünü 2 Aralık'ta sipariş ettim, kafes ise 11 Aralık'ta geldi. Alacaksanız bunu göz önünde bulundurup alın. Ben kuşlarım kavga ediyor diye ayırmak için almıştım kafes gelene kadar kuşlarım barışıp çiftleşmeye başladı.
2- Ürün ızgara ile birlikte satılmıyor ve kafesi satan firma ek olarak başka bir ızgara da satmıyor. Pet shoplarda 45x35x40'lık ızgaralar bulunuyor onlar da 20 ₺ olarak satılıyor. Keşke ürünü ızgara ile birlikte biraz daha yüksek bir fiyata satsalarmış daha iyi olurmuş.
3- Ürün ile birlikte 2 tahta tünek, 2 yemlik, 1 suluk, 1 tane da gaga taşı vermişler. Yemlik ve tahta tünek iyiydi ama suluk çatlak gelmişti. Artık firmanın mı yoksa kargo şirketinin suçu mu bilmiyorum ama zaten ek ürünleri için almamıştım. Gaga taşı da bildiğiniz pet shoplarda satan saf alçı, attım çöpe gitti.

Yani 67,50 ₺'lik bir kafes için fiyat/performans ürün diyebilirim. Daha iyileri var ama bu fiyata bundan daha iyisini bulamadım. Bundan daha iyi olan kafeslerde 200₺'nin üzerinde. Alıp kullanabilirsiniz. Bunun tıpatıp aynısını 1 sene önce almıştım şimdiye kadar bir kaç demirini tünek yerleştiricem diye kırdım ama o biraz benim suçum. Buna biraz daha nazik davranıp demirlerini kırmamaya çalışacağım.

Ürün linki;

Ekli dosyalar

• 7d61a35d-9dac-494c-9d48-8a756f9dcfde.jpg
    7d61a35d-9dac-494c-9d48-8a756f9dcfde.jpg
    98.8 KB · Görüntüleme: 94
  • d742b719-1543-48ec-9978-ddbbaa0b9f99.jpg
    d742b719-1543-48ec-9978-ddbbaa0b9f99.jpg
    109.4 KB · Görüntüleme: 90
  • 25a20f64-06d3-44f4-9097-3f0ffb504749.jpg
    25a20f64-06d3-44f4-9097-3f0ffb504749.jpg
    112.9 KB · Görüntüleme: 88
Ben ızgara kullanmıyorum.Nedeni ise ızgarada dışkı ile kirleniyor.Her gün yıkamak gerek.
Benim kafesim de 2 tane tava var.Ben bu soruna şöyle bir çözüm buldum.1 cm kalınlığında kafes tabanı iç ölçülerinde Polikarbon levha kestirdim.Kafes tabanı dümdüz oldu.Üzerini tamamen kaplayan kağıt satın aldım.Bu kağıtlardan 7 kat üst üste koyuyorum ve her gün kirlenen en üstteki kağıdı alıyorum.Hafta sonları kafesin plastik kısımlarını ,komple yıkıyorum.Ayrıca ızgara olmadığı için kuşların ayak sakatlanma riski de yok.

Polikarbon malzeme aşağıda verdiğim linkte.Eğer isterseniz pvc levhada kullanabilirsiniz.

İncelemeniz için teşekkür ederim, bugün baya petshop gezdim ve en kötü boyalı kafesler bile 100-120 lira civarında seyrediyor. Bu kafeste fiyat bakımından iyi gibi duruyor sanırım ben de sipariş vercem. Izgara bence gereksiz çünkü kuluçka döneminde dişi kuşum sürekli aynı yere kakasını yapıyor ve bir gün temizlenmese telin üzerine doğru çıkıyor biriken pislik bu da temizliği inanılmaz zorlaştırıyor şu an kullandığım kafesteki plastik ızgarayı kırıp çıkarmak zorunda kalmıştım.

İncelemeniz için teşekkür ederim, bugün baya petshop gezdim ve en kötü boyalı kafesler bile 100-120 lira civarında seyrediyor. Bu kafeste fiyat bakımından iyi gibi duruyor sanırım ben de sipariş vercem. Izgara bence gereksiz çünkü kuluçka döneminde dişi kuşum sürekli aynı yere kakasını yapıyor ve bir gün temizlenmese telin üzerine doğru çıkıyor biriken pislik bu da temizliği inanılmaz zorlaştırıyor şu an kullandığım kafesteki plastik ızgarayı kırıp çıkarmak zorunda kalmıştım.
Benim erkek kuşum kafes tabanına inip kaşifçilik oynuyor sık sık. Dışkısıyla temas etmesin diye kullanıyorum. Dişi kuş dediğiniz gibi büyük ve hep aynı yere dışkıladığından temizlenmesi gerekiyor ama ızgarasının sadece küçük bir kısmı kirlendiğinden bana öyle sıkıntı çıkarmıyor temizleyeceğim zaman.

Kafesin fiyatı 72.50 ₺'ye çıkmış arkadaşlar.
Bu kafesler nasıl ?

Bu site üzerinde daha çok uğraşılmış, bir emek görülüyor. Yine de Trendyol, n11 gibi siteler ülke çapında yaygın olduğundan ve bir sürü alıcı yorumu görebildiğinden daha güven veriyor. Sipariş edene kadar bilemeyiz.
Birde bu site var. :)

Bu site üzerinde daha çok uğraşılmış, bir emek görülüyor. Yine de Trendyol, n11 gibi siteler ülke çapında yaygın olduğundan ve bir sürü alıcı yorumu görebildiğinden daha güven veriyor. Sipariş edene kadar bilemeyiz.
Evet n11 ve Trendyol gibi siteler her açıdan güvenli ama bu sitelerde mağaza açarak satış yapıldığında, fiyatlar da pahalı oluyor.Benim düşüncem 5'i 10'u aramadan güvenli bildiğimiz yerlerden alış veriş yapmak. :)