Karadeniz Pet

tür ve yaş konusunda bilgi verir misiniz?

A

aysen sarac

Guest
jzWR0J.jpg

yeni aldığımız muhabbetimiz TATLI :)
hakkında verebileceğiniz tüm fikirleri bekliyorum
cins ve yaş öncelikli olmak üzere
bir de biraz ürkek neler yapabiliriz özellikle konuşması için verilen yemler gerçekten etkili mi ? teşekkürler

öncelikle şu tüneği halledin acil olarak gaga üstü çereyi çekersen cinsiyeti görmek kolaylaşır dişi gibi gözüküyor

o konuşturucu ürünler bence sadece ticari ürünler fakat şöylede birşey var ben kendi kuşum yavruyken konuşma eğitimleri sırasında vitakfartın konuşturucusunu kullandım benim kus çok güzel konusuyıor =) ama bence eğitim önemli o konusturucu etkisi oldugunu sanmıyorum

herkese teşekkürler , tünek işi tamam. bu eski foto biliyorsunuz. ama bir fark yok şimdilik akşama çeker yollarım. sanırım zaman alacak yada yapısal bir bozukluk var . ilginize teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:33 -->-> Daha önceki mesaj 09:24 --

BU ARADA FORUMDA ŞU YAZIYI BULDUM BİZİM SORUNUMUZ BU OLABİLİR Mİ ACABA ÖYLEYSE BU YAZAN İLAÇLARDAN ALACAĞIM ÇÜNKÜ BAKTIM BİRAZ KANATLAR DÜŞÜK DURUYOR ...
PARATİFOZ (PARATYPHOSE SALMONELLOSE)

Üreticiler için en korkunç hastalık paratifosdur. Hastalık etkeni, kuşlarda varsayılandan daha yaygın olarak kol gezen Salmonella typhimurium Kopenhag türü olarak adlandırılan bir bakteridir.

Hastalık esas olarak bir bağırsak enfeksiyonu (isal) şeklinde kendini gösterir ama bağırsaktan kana sirayet ettikten sonra eklemleri,iç organları ve sinir sistemini etkileyebilir.Bakteri birçok kümeste belirtilerini net şekilde göstermeden varlığını sürdürmekte ve nedensiz yavru kayıplarına ve uçuş bozukluklarına neden olmaktadır.Bu yüzden çok dikkatli olunmalı, gerekirse belirli aralıklarla koruyucu tedavi uygulanmalıdır.

BELİRTİLER

Bağırsaklarda: Yeşilimsi akışkan bir dışkıyla Ø kendini gösteren iltihaplanma.
Eklemlerde: Dirsek şişmesi ya da ayak bilek Ø eklemlerinde topallama,şişme ve kanatlarda düşüklük.
Organlarda: Ø Karaciğer,dalak,kalp ve yumurtalıklarda urlanma ve abse.Buna bağlı olarak azalan bir performans ve de verimlilik ve son olarak da ölüm
Sinirlerde: Denge Ø bozuklukları ve sallabaşlık
Ağır vakalarda: Kümeste,yerlerde, yuvalıklarda Ø ölümler

ETKENLER

Başka bir hasta kuş ile direk temas (mesela pazar Ø kafeslerde ya da taşıma kaplarında)
Direkt hastalıklı doğma (ana baba Ø hastalığı yumurta yoluyla yavruya geçirebilirler).

Tedavi ilacı Nifromisin-Pantrim toz-parastop toz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:18 -->-> Daha önceki mesaj 09:33 --

PvrArb.jpg

ŞİMDİ FORUMDA BU HASTALIĞI GÖRDÜM.(AYAK KANAT TUTULMASI )
ACABA SORUNUMUZ BU MU?
ÇÜNKÜ KANATLARDA AŞAĞIDA DURUYOR
EĞER ÖYLEYSE ONUN İÇİN DE İLAÇ ALACAĞIM
SU AN İSHAL YOK AMA AYAĞINDA BİR ŞİŞLİK VAR
ONA TERAMİSİN TİPİ BİR KREMİM VARDI ONDAN SÜRDÜM TIRNAKLARI KESTİKTEN SONRA AMA BURADA DA AYAKTA ŞİŞLİKLER DİYOR

PARATİFOZ (PARATYPHOSE SALMONELLOSE)

Üreticiler için en korkunç hastalık paratifosdur. Hastalık etkeni, kuşlarda varsayılandan daha yaygın olarak kol gezen Salmonella typhimurium Kopenhag türü olarak adlandırılan bir bakteridir.

Hastalık esas olarak bir bağırsak enfeksiyonu (isal) şeklinde kendini gösterir ama bağırsaktan kana sirayet ettikten sonra eklemleri,iç organları ve sinir sistemini etkileyebilir.Bakteri birçok kümeste belirtilerini net şekilde göstermeden varlığını sürdürmekte ve nedensiz yavru kayıplarına ve uçuş bozukluklarına neden olmaktadır.Bu yüzden çok dikkatli olunmalı, gerekirse belirli aralıklarla koruyucu tedavi uygulanmalıdır.

BELİRTİLER

Bağırsaklarda: Yeşilimsi akışkan bir dışkıyla Ø kendini gösteren iltihaplanma.
Eklemlerde: Dirsek şişmesi ya da ayak bilek Ø eklemlerinde topallama,şişme ve kanatlarda düşüklük.
Organlarda: Ø Karaciğer,dalak,kalp ve yumurtalıklarda urlanma ve abse.Buna bağlı olarak azalan bir performans ve de verimlilik ve son olarak da ölüm
Sinirlerde: Denge Ø bozuklukları ve sallabaşlık
Ağır vakalarda: Kümeste,yerlerde, yuvalıklarda Ø ölümler

ETKENLER

Başka bir hasta kuş ile direk temas (mesela pazar Ø kafeslerde ya da taşıma kaplarında)
Direkt hastalıklı doğma (ana baba Ø hastalığı yumurta yoluyla yavruya geçirebilirler).

Tedavi ilacı Nifromisin-Pantrim toz-parastop toz

kus çarpık bacak

Hem dişi hemde yaşı az geçmiş konuşmaz malesef

ya yazıkki yine seçim yapamamışım öyleyse çocuklar büyük beklenti içinde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:03 -->-> Daha önceki mesaj 16:46 --

V2MoBy.jpg
yeni tüneği ile Tatlı
rY2W5P.jpg

Bu kus zor konusur ve evcillesir. Bence degistirin.

Ayagi gine duzelmemis bu kusun ayaklarinda sorun var ve 6 9 aylik var ve yerli

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değiştirmek benimde aklımdan geçiyor ama sakat olduğu için kıyamıyorum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:20 -->-> Daha önceki mesaj 23:16 --

Değiştirmek benimde aklımdan geçiyor ama sakatlığı var diye kıyamıyorum:( acaba hiç ihtimal yokmudur? Çok üzgünüm oğşum beyaz isteyince hiç ayaağına da bakmadım yavru dediler inandım .auağı sorun değil de benim için yaşı kötü olmuş

Geri