Prensesin annesi

Aktif Üye
30 Ara 2017
31
2
8
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
6 haziranda uçak yolculuğum var ve son anda onu da yanımda götürmeye karar verdim. Taşıma kafesi siparişimi verdim ama hangi işlemleri nereden yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,110
1,337
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Basınçtan etkilenip etkilenmeyeceğini araştırdınız mı?

Selçuk YÜKSEL

Profesyonel
17 Ara 2016
5,379
1,611
113
39
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Hocam petshoptan bir taşıma kutusu alın. Karton kutu yani. Küçük olanlardan. El çantanısın en üst kısmına koyun xry’dan geçerken fermuar kapalı olsun. Sonrasında hava alacağı kadar açıp bağajda taşırsınız. Sorun çıkacağını sanmıyorum. Aynı çantada kesinlikle metal olmasın... tabi küçük de olsa riski var. Bunu da hesaba katın.
Diğer ihtimalde kuşun bileziği falan olması şartı aranabilir. Resmi prosedür yorar biraz.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,110
1,337
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Veterinere gittim veteriner bu belgeyi vermediğini söyledi. Tarım müdürlüğüne sorun falan dedi. Bende size sorayım dedim. O belgeyi nereden almam gerektiğini bilmiyorum .
Başka bir veterinere daha sorun derim. Hatta telefonda görüşün bu meseleyi. Olur veren yerden alırsınız.

Prensesin annesi

Aktif Üye
30 Ara 2017
31
2
8
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Hocam petshoptan bir taşıma kutusu alın. Karton kutu yani. Küçük olanlardan. El çantanısın en üst kısmına koyun xry’dan geçerken fermuar kapalı olsun. Sonrasında hava alacağı kadar açıp bağajda taşırsınız. Sorun çıkacağını sanmıyorum. Aynı çantada kesinlikle metal olmasın... tabi küçük de olsa riski var. Bunu da hesaba katın.
Diğer ihtimalde kuşun bileziği falan olması şartı aranabilir. Resmi prosedür yorar biraz.
Bi taşıma kafesi siparişi verdim ama dediğiniz gibi fermuarlı değil kafes. İçerisi de yemliği suluğu olan daha küçük ebatlarda normal bir kafes. Yanlış mı sipariş verdim

Prensesin annesi

Aktif Üye
30 Ara 2017
31
2
8
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Kafes bu

Ekli dosyalar

Prensesin annesi

Aktif Üye
30 Ara 2017
31
2
8
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Araştırmama göre hayır gerek yok. Siz kullanacağınız firmanın müşteri hizmetlerini arayıp bilgi isteyin. Bu şekilde daha sağlıklı olur.
Aramıştım asıl önemli olan sağlık belgesi, bu konuda firmayı arayıp sordum ama veteriner aklımı karıştırdı. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Tepkiler: Hayvansever03

Selçuk YÜKSEL

Profesyonel
17 Ara 2016
5,379
1,611
113
39
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Dediğim şekilde yapacaksanız metal kafes olmaz.

Prensesin annesi

Aktif Üye
30 Ara 2017
31
2
8
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Yanlız xry dan geçerken kuşu göremeyecekler mi? Sorun olmaz mı? Ne bileyim prosedüre uygun olsun istedim.

Selçuk YÜKSEL

Profesyonel
17 Ara 2016
5,379
1,611
113
39
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Valla denemişliğim bar xry da oyuncak gibi görünüyor. Ama risk var tabi tercih sizin.

darkancold

Aktif Üye
25 Ara 2017
27
2
3
27
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
x-ray den kuşu geçirmeyin kesinlikle fazla sürmez ölüyor zaten gözükür x rayde kuş

Prensesin annesi

Aktif Üye
30 Ara 2017
31
2
8
29
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
x-ray den kuşu geçirmeyin kesinlikle fazla sürmez ölüyor zaten gözükür x rayde kuş
Yaa ciddi misiniz? :( o ölürse bende ölürüm. Ben zaten vazgeçtim eşime bıraktım yavrumu. Ama ondan ayrılmak ne kadar zordu anlatmam mümkün değil. Sürekli videyolarına bakıp ağlıyorum. Siz ölmekten bahsettiniz. Canım çok yandı şuan:(