Karadeniz Pet

Uçak seyahatinde muhabbet kuşum için neler yapmalıyım?

Prensesin annesi

Yeni Üye
6 haziranda uçak yolculuğum var ve son anda onu da yanımda götürmeye karar verdim. Taşıma kafesi siparişimi verdim ama hangi işlemleri nereden yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Hocam petshoptan bir taşıma kutusu alın. Karton kutu yani. Küçük olanlardan. El çantanısın en üst kısmına koyun xry’dan geçerken fermuar kapalı olsun. Sonrasında hava alacağı kadar açıp bağajda taşırsınız. Sorun çıkacağını sanmıyorum. Aynı çantada kesinlikle metal olmasın... tabi küçük de olsa riski var. Bunu da hesaba katın.
Diğer ihtimalde kuşun bileziği falan olması şartı aranabilir. Resmi prosedür yorar biraz.

Veterinere gittim veteriner bu belgeyi vermediğini söyledi. Tarım müdürlüğüne sorun falan dedi. Bende size sorayım dedim. O belgeyi nereden almam gerektiğini bilmiyorum .
Başka bir veterinere daha sorun derim. Hatta telefonda görüşün bu meseleyi. Olur veren yerden alırsınız.

Hocam petshoptan bir taşıma kutusu alın. Karton kutu yani. Küçük olanlardan. El çantanısın en üst kısmına koyun xry’dan geçerken fermuar kapalı olsun. Sonrasında hava alacağı kadar açıp bağajda taşırsınız. Sorun çıkacağını sanmıyorum. Aynı çantada kesinlikle metal olmasın... tabi küçük de olsa riski var. Bunu da hesaba katın.
Diğer ihtimalde kuşun bileziği falan olması şartı aranabilir. Resmi prosedür yorar biraz.
Bi taşıma kafesi siparişi verdim ama dediğiniz gibi fermuarlı değil kafes. İçerisi de yemliği suluğu olan daha küçük ebatlarda normal bir kafes. Yanlış mı sipariş verdim

Kafes bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180528-171402.png
    Screenshot_20180528-171402.png
    755.2 KB · Görüntüleme: 48
Yanlız xry dan geçerken kuşu göremeyecekler mi? Sorun olmaz mı? Ne bileyim prosedüre uygun olsun istedim.

Valla denemişliğim bar xry da oyuncak gibi görünüyor. Ama risk var tabi tercih sizin.

x-ray den kuşu geçirmeyin kesinlikle fazla sürmez ölüyor zaten gözükür x rayde kuş

x-ray den kuşu geçirmeyin kesinlikle fazla sürmez ölüyor zaten gözükür x rayde kuş
Yaa ciddi misiniz? :( o ölürse bende ölürüm. Ben zaten vazgeçtim eşime bıraktım yavrumu. Ama ondan ayrılmak ne kadar zordu anlatmam mümkün değil. Sürekli videyolarına bakıp ağlıyorum. Siz ölmekten bahsettiniz. Canım çok yandı şuan:(

Geri