Karadeniz Pet

Uçak Yolculuğu Hakkında

Tren mi Uçak mı?

• Tren

• Uçak

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Kca

Paylaşımcı Üye
Günaydın sevgili site sakinleri. Radikal bir karar alarak Bademimle beraber kendimize yeni bir şehirde yeni bir hayat kurmaya karar vermiş bulunmaktayız. Şu an Adana'da ikamet ediyorum ve en geç ekim sonuna İstanbul'a taşınacağız. Malum mesafe uzun (yaklaşık 1000km) ve kendi aracımız yok zaten olsa bile 11 saat falan sürer yol. Eşyalar nakliye aracıyla biz ise uçakla gideceğiz. Yani bir de onlardan önce gitmemiz gerekiyor.
Tecrübesi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim çünkü hiç özel araç olmadan bir yere gitmedik zaten şehir dışına da hiç çıkmadı. Bildiğim kadarıyla uçaklar alıyor ama neler yapmam gerekiyor, sorun yaşanıyor mu? sağlığına bir zararı olur mu?
Trenle götüren oldu mu aranızda? Eğer trenle götürürsem buradan Konya'ya (normal tren 6saatte gidiyormuş), Konyadan da YHT ile İstanbul'a (4.5 saatmiş) gitmem gerekecek. Tabi arada da 3 4 saat bekleyeceğim yani sabahın köründe evden çıkıp gece İstanbula varabileceğim ama olsun kızım için herşeye değer. Nakliyeye yine de yetişirim diye düşünüyorum hızlı gelemez onlar zaten. Sanırım trenle olduğu zaman da bir bilet de onun için almam gerekiyormuş (ozaman ona özel koltuk isterim parasını verdik çocuğun kucakta mı gitsin alala :D) Öyle mi daha iyi olur yoksa uçak mı? Bilenler bir fikir versin lütfen.
Edit: trende %50 alıyorlarmış bilet parasına göre değişiyor yani. sağlık raporu diyor ve diz üstünde taşınabilecek bir kafeste demiş. gürültü yapmayacakmışız (ona söz veremeyiz :p) bu sağlık raporunu nereden alacağız?

Son düzenleme:
Bu video uçakla ilgili bilgiler verilmiş
Sağol anladığım kadarıyla uçakla götürenler var kuşa bir şey olmuyor. Rezervasyon gerekiyor, ücret ödeniyor, sağlık raporu almak gerekiyor, taşıma kafesinde götürmek gerekiyor bunlar tamam ama alerjisi olan olursa bagaja koyuyorlar, işte bende şans yok öyle bişey olursa kıyameti koparırım haberlere falan çıkarız ben de giderim bagajda :D

Uçak en iyisi ben Almanya ya kuş gönderdim :)

• Beğen
Tepkiler: Kca
nakliyeyle görüşeceğim bugün nasıl yapıyorlar kaç saatte götürüyorlar falan diye bakıyım trenle yetişirmiyim. olmadı babamı çağırcam yardıma. abim istanbuldan gelip alsa çok benzin gider herhalde gelmez diye düşünüyorum. bana da en iyisi tren gibi geliyor. uçakta bagajda çok ölen olmuş içim parçalandı okuduğumda son anda sorun cıkarırlarsa mahvolurum.

Kuşlarımla uçaklada seyahat ettim trenlede. Uçak diyorum ben. Trende çok sorun çıkartıyorlar. Uçak için bileti almadan önce THY nı arayıp kuşunuzla uçacağınızı belirtin ve ona göre kontenjan açıksa size söylüyorlar. Sonrada belli bir ücret ödüyorsunuz check in kısmında. Kuş taşıma kafesi ile birlikte yanınızda gidebiliyor.
Trenle Ankaradan taşınırkenn gittim. Özel yataklı vagon tuttum diğer yolcular rahatsız olur vs diyerekten. Neredeyse kuşumu almayacaklardı içeri. Gizlice sokmaya çalıştım en son aldılar ama çok uğraştım.

• Beğen
vaay kca. sonunda çıkıyosun yola he :D tosun paşaya olmaz bişey yediğini bilir.. tren yorar diye düşünüyorum. risk daha az gibi görünsede o kadar süre sonrası istanbula varınca üzülebilirsin. ben uçak diyorum o yüzden ancak yanında olabilmesi şartıyla.. çünkü bagaj kısmı iyi olmayabilir :( alıyolarsa en küçüğünden taşıma kafesi alırsın yatarak gider tosun. bol bol selfi çekinin burada bakar beğeni atarız :cool:

Son düzenleme:
  • Beğen
Kuşlarımla uçaklada seyahat ettim trenlede. Uçak diyorum ben. Trende çok sorun çıkartıyorlar. Uçak için bileti almadan önce THY nı arayıp kuşunuzla uçacağınızı belirtin ve ona göre kontenjan açıksa size söylüyorlar. Sonrada belli bir ücret ödüyorsunuz check in kısmında. Kuş taşıma kafesi ile birlikte yanınızda gidebiliyor.
Trenle Ankaradan taşınırkenn gittim. Özel yataklı vagon tuttum diğer yolcular rahatsız olur vs diyerekten. Neredeyse kuşumu almayacaklardı içeri. Gizlice sokmaya çalıştım en son aldılar ama çok uğraştım.
Evet yazıyor sayfada yataklı vagonlara almiyorlarmis. Bana da saçma geldi asıl öyle yerlere almaları lazım kimseye zararımız olmaz o zaman. Sanırım kirlenir diye korkuyorlar.
Uçakta sadece sağlık raporu mu istediler? Kabinde gitti değilmi yanınızda. Ben bırakmam çünkü benden ayrı bir yere çok korkak benim kuşum.
Trende hiç bir sorun çıkaramazlar yazmışlar oraya alıyoruz diye normal yere otururum nolacak atıcak halleri yok sorun çıkarma şansları yok ben onlarla baş ederim de yol uzun sürecek diye eriniyorum o acele dönemde süre önemli olacak. Yoksa severim geze geze gideriz bi de etli ekmek yeriz Konyada :D

vaay kca. sonunda çıkıyosun yola he :D tosun paşaya olmaz bişey yediğini bilir.. tren yorar diye düşünüyorum. risk daha az gibi görünsede o kadar süre sonrası istanbula varınca üzülebilirsin. ben uçak diyorum o yüzden ancak yanında olabilmesi şartıyla.. çünkü bagaj kısmı iyi olmayabilir :( alıyolarsa en küçüğünden taşıma kafesi alırsın yatarak gider tosun. bol bol selfi çekinin burada bakar beğeni atarız :cool:
Aynen öyle hatta sanırım bu ay sonu taşınacağım ekim kasım istanbul soğuk olur diye korktum. O ben yanında olduğum sürece zorlanmaz sorun etmez ama yorulabilir tabi trende. Bagaj zaten vermem ciddiydim beni de bagajda götürün ozaman derim :D normal şartlarda orası soğuk oluyormuş yani yükseldikçe soguyor ve basıncı ayarlamiyorlarmis, eğer ki hayvan olursa bagajda pilot ozaman orayı da 12 derece yapıyormuş basıncı ayarliyormus ama çok fazla unutulan oluyormuş söylemeyi falan unutuyolar ya da rötar yaptı diyelim falan çok ölen olmuş yani bagajda. Koskoca uçakta alerjisi olanin yanına oturtmasın ozaman beni bi zahmet beni bi uca onu bi uca koysun bişey olmaz.
Tosun paşa deme kızıma ya baya eridi göbeği, istanbula gelelim veririz burasi Adana :D

Evet yazıyor sayfada yataklı vagonlara almiyorlarmis. Bana da saçma geldi asıl öyle yerlere almaları lazım kimseye zararımız olmaz o zaman. Sanırım kirlenir diye korkuyorlar.
Uçakta sadece sağlık raporu mu istediler? Kabinde gitti değilmi yanınızda. Ben bırakmam çünkü benden ayrı bir yere çok korkak benim kuşum.
Trende hiç bir sorun çıkaramazlar yazmışlar oraya alıyoruz diye normal yere otururum nolacak atıcak halleri yok sorun çıkarma şansları yok ben onlarla baş ederim de yol uzun sürecek diye eriniyorum o acele dönemde süre önemli olacak. Yoksa severim geze geze gideriz bi de etli ekmek yeriz Konyada :D
Sağlık raporu dedikleri şey veterinere gidip 20 lira falan veriyorsunuz size kuş uçak yolculuğu için sağlıklıdır gibi bir yazı yazıyor, adını yaşını cinsiyetini yazıyor o kadar. Check in kısmında veriyorsunuz bakıyorlar. Ama bazen istemeyende oluyor ben 4-5 kere uçtum genede riske atma uçakla gideceksen raporunu al

• Beğen
Sağlık raporu dedikleri şey veterinere gidip 20 lira falan veriyorsunuz size kuş uçak yolculuğu için sağlıklıdır gibi bir yazı yazıyor, adını yaşını cinsiyetini yazıyor o kadar. Check in kısmında veriyorsunuz bakıyorlar. Ama bazen istemeyende oluyor ben 4-5 kere uçtum genede riske atma uçakla gideceksen raporunu al
Çok teşekkür ediyorum ama sanırım trenle gitmem gerekecek çünkü tarihimiz belli değil diye bilet alamıyorum son zaman ayarlayabilirsem ucak yoksa tren. Bir şey soracaktım trende illa taşıma kafesi mi istiyorlar yoksa küçük boy bir kafesim var onunla gotursem de olur mu acaba. Bir de sağlık raporunu tam ucus zamanı mi almam gerekiyor 15 gün önce falan almış olunsa da olur mu sorun olmaz heralde.

Çok teşekkür ediyorum ama sanırım trenle gitmem gerekecek çünkü tarihimiz belli değil diye bilet alamıyorum son zaman ayarlayabilirsem ucak yoksa tren. Bir şey soracaktım trende illa taşıma kafesi mi istiyorlar yoksa küçük boy bir kafesim var onunla gotursem de olur mu acaba. Bir de sağlık raporunu tam ucus zamanı mi almam gerekiyor 15 gün önce falan almış olunsa da olur mu sorun olmaz heralde.

daha geçen ay gittim geldim istanbuldan hataya. adana da kaldım gece de. toplam 3.000 km üzerinde sürdüm. dönüşte de babamı aldım geldim ama çok kötü oldu kendisi. serum vs. öyle kendine geldi. o kadar yol dayanmayabilir yani o bebiş

daha geçen ay gittim geldim istanbuldan hataya. adana da kaldım gece de. toplam 3.000 km üzerinde sürdüm. dönüşte de babamı aldım geldim ama çok kötü oldu kendisi. serum vs. öyle kendine geldi. o kadar yol dayanmayabilir yani o bebiş
Korkutma beni ya. İşte tarihini bilmiyorum nasıl olcak ufff çok sorun oldu :(

Sorun olmaz 15 gün öncede almış olsanız. Taşıma kafesi olması gerekmiyor trende sanırım. Ben hagen vision s01 kafesimle binmiştim zorla da olsa:)

• Beğen
Sorun olmaz 15 gün öncede almış olsanız. Taşıma kafesi olması gerekmiyor trende sanırım. Ben hagen vision s01 kafesimle binmiştim zorla da olsa:)
Çok soru sordum ama siz ne kadar yolculuk yapmıştıniz yoruldu mu yolda?

Çok soru sordum ama siz ne kadar yolculuk yapmıştıniz yoruldu mu yolda?
Trenle aktarmalı yolculuk yapmıştım. Ankara-Eskişehir-İzmir olarak. Baya uzun sürdü yaklaşık 10-11 saat. Eşi vardı kuşumun ondan sıkılmadı

• Beğen
Trenle aktarmalı yolculuk yapmıştım. Ankara-Eskişehir-İzmir olarak. Baya uzun sürdü yaklaşık 10-11 saat. Eşi vardı kuşumun ondan sıkılmadı
Benimki de bana aşık zaten kucağımda durur oynarım ben onla sıkılmaz. Yorgun düşmesin de inşallah. Çok teşekkürler bizim de trende ortama 10 11 saat geçecek.

Konuyu güncellemek istedim. Son kararımız uçak oldu, inşallah bir sorun yaşamazsak pzt akşam gidiyoruz. Biletimizi aldık, rezervasyonumuzu yaptırdık, sağlık raporumuzu da aldık uçmaya hazırız. Veteriner bir damla damlatti dış parazit bit pire için dedi. İğrenç kokuyordu eve gelince yıkadım bademi. Bir de ufacık şişe içinde bir şey verdi ara sıra 4 damla suyuna koy dedi. Vitamin ve antibiyotik karışımı olduğunu söyledi ama ben şuan vermedim ne olduğunu da öğrenmedim. Karın sisligine bu veteriner de sindirimsel olduğunu cok kurcalamamamın daha iyi olduğunu söyledi. İhtiyaç duyar isen prebiyotik kullan dedi. Yorum yapacak var mı.

Konuyu güncellemek istedim. Son kararımız uçak oldu, inşallah bir sorun yaşamazsak pzt akşam gidiyoruz. Biletimizi aldık, rezervasyonumuzu yaptırdık, sağlık raporumuzu da aldık uçmaya hazırız.

Hadi hayırlısı :)

Veteriner bir damla damlatti dış parazit bit pire için dedi. İğrenç kokuyordu eve gelince yıkadım bademi.

Vilmectin olabilir.

Bir de ufacık şişe içinde bir şey verdi ara sıra 4 damla suyuna koy dedi. Vitamin ve antibiyotik karışımı olduğunu söyledi ama ben şuan vermedim ne olduğunu da öğrenmedim.

Ara sıra niye antibiyotik kullanıcakmışsın? Sebebinide söyleseydi bari. İnsan merak eder ne var bunun içinde niye kullanmam gerekiyor diye sorar :)

Karın sisligine bu veteriner de sindirimsel olduğunu cok kurcalamamamın daha iyi olduğunu söyledi. İhtiyaç duyar isen prebiyotik kullan dedi.

Yoruma bak hele :) Bunun veteriner olduğundan eminmisin. Diyelimki sindirimsel, ozaman bunun ihtiyaç duymayla ne alakası var tabiki probiyotik kullanılması lazım.

İkinciside neyi neden kurcalamıcakmışsın onu anlamadım. Şair ne demek istemiş olabilir burda sence :)

Geri