Karadeniz Pet

Üç dişi kuşa karşılık bir erkek kuşum var. (Kuş-u Memnu)

Görkem Keskin

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, aynı odada dört kuş bir de ben yaşıyoruz. Bunların üçü dişi biri erkek (2.5 yıldır iki dişiyi çiftleştirmeye çalışıyormuşum) (dişinin teki biraz engelli, aldığımda böyleydi bacakları pek tutmuyor) ben daha fazla kuş almadan bunların kendi arasında eş tutmasını istiyorum. Lakin iki dişi birbirlerine o kadar alışmış durumdalar ki (2.5 yıldır beraberler) ikisi birden erkeğe saldırıyor. Erkek kuşum engelli olana aşık, yapma etme o engelli çocuk yapamaz diyoruz engelli olan senin zihnin baba diyor. Ona yem kusuyor, üzerine çıkmaya çalışıyor, kaşıyor vs.. Engelli olan kuşun yavru yapma ihtimali var mı? Yaparsa çok zorlanabilir zaten yürümekte zorluk çekiyor. Bu arada aldığımda çok çok zayıftı sadece kemikten ibaretti iştah açıcı ve besin takviyeleri sayesinde bugün öncekine göre çok iyi durumda. Elimde iki orta boy bir de büyük boy kafes var. Nasıl bir yol izleyerek bu kuşların eş tutmasını sağlayabilirim? Ben de torun istiyorum artık 😞
Daltonlar bunlar:

Bunlarda şuana dek kullandığım ürünler:

Erkeği tek tek dişilerle diğer kafese alıp eş olup olmadıklarını gözlemleyin. Öncelikle engeli olmayan kuşlarla 1 hafta kadar deneyin.

Geri