Karadeniz Pet

Ucarken duvara çarpıyor

Eftelya

Yeni Üye
Merhaba, benim oglum daha 45 gunluk 2 hatfadir bizimle dun ilk defa kafesini actik ucabiliyor ama konamiyor🤭 malesef surekli duvara carpip yere dusuyor perde disinda hicbiryere tutunamiyor konmayi ogretmek icin bir sey yapabilirmiyim bu hareket normal mi kendisine zarar vermesinden korkuyorum

Çok normal yeni geldiği için. Ona konabilecegi güvenli yerler gösterin. Zamanla öğrenecektir zaten . Çok tehlikeli olabilecek nesneler varsa önlem amaçlı odadan çıkarabilirsiniz. Kuş bir süre hep aynı odada olsun ki odayı tanısın. Kuş alıştırma videoları da mevcut İnternette izleyebilirsiniz.

Çok normal yeni geldiği için. Ona konabilecegi güvenli yerler gösterin. Zamanla öğrenecektir zaten . Çok tehlikeli olabilecek nesneler varsa önlem amaçlı odadan çıkarabilirsiniz. Kuş bir süre hep aynı odada olsun ki odayı tanısın. Kuş alıştırma videoları da mevcut İnternette izleyebilirsiniz.
Cok tesekkür ederim iyi akşamlar

Cok tesekkür ederim iyi akşamlar
Eğer yuvarlak bir kafesiniz var ise yuvarlak kafesler genelde kuşların yön kavramının bozulmasına neden oluyor. Eğer uçarak da öğrenemezse kafesiniz yuvarlaksa kafesinizi değiştirerek tekrar deneyin.

Kafesimiz yuvarlak ta degil yere dusunce aliyorum kucagimda oturuyor ucmaya kalkinca perdeye tutunamazsa duvara carpip düşüveriyor yavru 😔