Karadeniz Pet

Üretimhanede su kullanımı ?

Diyap

Paylaşımcı Üye
Slm.evde bir iki çift kuşa parayla alınan sulardan veriyoruz.zaten çok içmiyorlarda.üretimhanelerde su nereden veriliyor.parayla aldıklarını sanmıyorum.çeşme suyumu acaba. @Ayhan OTÇUOĞLU @Sakuram

Sehir şebeke suyu. Ama benimki üretimhane değil. Hobihane.
Hobihanenizi biliyorum.sizden çok bilgi ediniyoruz.Allah razı olsun.tşkler.şu aklıma takılan.şebeke suyu mikroplu filan diyorlar kuşlara vermeyin diyorlar.hasta olmazmı kuşlar .acaba bi işlemdenmi geçiriyorsunuz.bende bi hobihane yapıcam şuan yapım aşamasındayım.bilgi eksiğimi gidermeye çalışıyorum.kuşlar telef olmasın yani.su olayını çözemedimde.

@Ayhan OTÇUOĞLU aklıma takılan bir soru daha var.ben yavru alıp atıcam büyük salmaya .kendim yaptım.2 metre kare yükseklikte 2 metre. Karışıkmı atsam iyi yoksa ikiye bölsemde salmayı.erkekler bitarafa dişiler bitarafa ayırsamda. Büyüdüklerinde 1 dişiyi erkek tarafına ataraktan çiftleştiğiyle kafese atsam olurmu bi tecrübelendirirseniz sevinirim.

Her ikiside oluyor. Kuşlar yerli ve sadece üretim vasıf, renk, kan takibi kaygınız yoksa karışık beslenebilir. Sonra kızışanları alıp kafeslere aktarabilirsiniz. Ama vasıf, renk, kan takibi şeylerde kaygılı iseniz bilezik kullanıp kayıt tutup kendiniz renk, mutasyon, kalın tüy ince tüy gibi konulara dikkat ederek eşleme yapmalısınız.
Hayırlı üretimler.

Hobihanenizi biliyorum.sizden çok bilgi ediniyoruz.Allah razı olsun.tşkler.şu aklıma takılan.şebeke suyu mikroplu filan diyorlar kuşlara vermeyin diyorlar.hasta olmazmı kuşlar .acaba bi işlemdenmi geçiriyorsunuz.bende bi hobihane yapıcam şuan yapım aşamasındayım.bilgi eksiğimi gidermeye çalışıyorum.kuşlar telef olmasın yani.su olayını çözemedimde.
Suların dönem dönem mikroplu olma riski var tabii. Ama hastalıkları tanıyıp takibi ve gözlemeyi öğrendiyseniz kuşların dışkı takibiyle durumu düzeltme şansınız olabilir. İçme suyuda kullanılabilir. Oturduğunuz yöredeki suyun güvenilirliğine bağlı bir konu.

Suların dönem dönem mikroplu olma riski var tabii. Ama hastalıkları tanıyıp takibi ve gözlemeyi öğrendiyseniz kuşların dışkı takibiyle durumu düzeltme şansınız olabilir. İçme suyuda kullanılabilir. Oturduğunuz yöredeki suyun güvenilirliğine bağlı bir konu.
Bizim suların güvenirliliği yokki.cihazla ölçtürdüm %70 mikroplu çıktı.bilgiler için çok tşkler abi hayrlı günler.

Evet mantıklı.bi araştırayım.ben bu kuşların
Bîtün hastalıklarını bilmiyorum.abi en önemlisini sormayı unuttum.iç ve dış parazit için ne kullanmalıyım.ve nekadar sürede tekrarlamalıyım bit filan olmasın.
İç parazit için Coxidin, vormex gibi ilaçları veterinerden sitrax, flagy gibi ilaçlarıda eczanelerden bulabilirsin.
Dış parazitler içinde

@Ayhan OTÇUOĞLU abi en önemlisini sormayı unuttum.bu hayvanların iç ve dış paraziti için ne kullanmalıyım.nekadarda bir tekrar kullanmalıyım.vilmektin filan diyorlar.tam bilmiyorum.tavsiyen nedir.