Karadeniz Pet

Uyuma şekli

Limon80

Yeni Üye
Merhaba , muhabbet kuşumu dün petshoptan aldım. 35 günlükmüş. Uyurken kafasını kanadına sokması gerekmez mi? Benim ki sadece gözünü yumuyor telaşlandım? Vitamin ilaç bişey tedavisi lazım olur mu? Çok korktum açıkçası

Ekli dosyalar

• 7BF5E913-9AA2-49ED-BF63-3854F37A2B0A.jpeg
    7BF5E913-9AA2-49ED-BF63-3854F37A2B0A.jpeg
    866.3 KB · Görüntüleme: 30
Daha yavru olduğu için zamanla kafasını arkaya gömerek uyumaya başlıyorlar diye biliyorum.Maşallah çok sevimli🧿

Ben dut ağacını tercih ediyorum bu konuyu araştırmak lazım yanlış bilgi vermek istemem.Ama genelde kesilen dalları güzelce sirkeli suyla yıkayıp hatta bir müddet fırında kurutup kullanan arkadaşlar kaldı aklımda.

Her kuş aynı şekil yatmaz. Size bir olayı anlatayım birine kuş hediye etmiştim 1 yıl sonra kuşu geri getirdi bı baktım parmakları tam kapanmıyor doğal olsun diye dal parçasını koparıp takmış kafese kona kona can paremin ayaklari öyle kalmisti bu nedenle onların ölçüsü var ve pek pahalı değil normal dal tünek alın derim

Her kuş aynı şekil yatmaz. Size bir olayı anlatayım birine kuş hediye etmiştim 1 yıl sonra kuşu geri getirdi bı baktım parmakları tam kapanmıyor doğal olsun diye dal parçasını koparıp takmış kafese kona kona can paremin ayaklari öyle kalmisti bu nedenle onların ölçüsü var ve pek pahalı değil normal dal tünek alın derim
Anladım önemli olduğunu bilmiyordum teşekkür ederim

benim yeni yavrularım oldu 35 günlükler tünekte uyuyamıyorlar kafes tabanına inip birbirlerinin üzerine yüzükoyun yatıyorlar hiç korkmana gerek yok zaten yeni almışsın 2 3 gün garip davranabilir zamanla hem sana alışır hem rahat uyur

benim yeni yavrularım oldu 35 günlükler tünekte uyuyamıyorlar kafes tabanına inip birbirlerinin üzerine yüzükoyun yatıyorlar hiç korkmana gerek yok zaten yeni almışsın 2 3 gün garip davranabilir zamanla hem sana alışır hem rahat uyur
Teşekkür ederim ☺️