Karadeniz Pet

Uzun Yol İçin Kuşları Taşıma Kafesi Nasıl Olmalı ?

Önder AYYILDIZ

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
2,5 Ay sonra felan tayin dolayısı ile başka bir ile gidicem. Giderken kuşlarımıda yanımda götürmeyi planlıyorum imkan bulursam orda depo gibi bir yer ayarlayıp devam edicem. Şuan 4 Takım Muhabbet 1 Takım Sultan 1 Takım Kanarya 2 Takım Hint Bülbülüm ve yavrular var takım sayısını arttırmayı düşünmüyorum ama yavrular artacaktır.
Gideceğim yol 1000 km nin altın da olmayacak. Kuşları kendi arabamla götürücem.
Fakat bunları taşımak için nasıl bir kafes kullanmalıyım ?
Çiftleri ayırım dişileri bir kafese erkekleri bir kafese mi alsam ?
Yoksa fotograftaki gibi bir kafes hazırlayıp her çift için ayrı gözler mi ayırsam ?
Veya bu hazır taşıma kafeslerinden mi alsam ?

44752260_Exim8COGmq2jSP9dGae.jpg

Hayırlısı olsun Önder, yakınlara gelirsin inşallah.
Fotoğrafını paylaştığın taşıma kafesine 2-3 kuş koyabilirsin. Erkek - dişi fark etmez.
İçine 2-3 dal darı ve havuç parçası koyarsın. 24 saat kadar idare ederler.
Daha olmadı bir marangoz ayarlayıp taşıma kasalarından yaptır.
jumbo-muhabbet-kusu_8584.jpg

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Hayırlısı bakalım abi ama Ya İlk Tercih Bitlis çıkar yada son Tercih Diyarbakır olur da aralardan memleket çıkar Erzurum olursa oda güzel olur:D

Taşıma kasası daha sağlıklı olur diyorsan marangoza gerek yok ben bu iş için doğmusum elimde malzemem hazır :D

Giderken mecbur bi mola veririm yani kuşlar kafeste 36 saat gecirecek abi

Son düzenleme:
Hakkında hayırlı uğurlu olsun kardeşim mümkün olduğunca geniş kafese koy ve kuşları da sık sık kontrol et bizim bir ağabey İstanbul dan Of a götürecekti kuşlarını dişilerden biri diğer çifti paramparça etmiş kafeste

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi kendi kafesleri de arka koltuga 2 kafes koydum mu dolar zaten :D plastik tasıma kafeslerine çift olarak koysam iş görür heralde abi ebat 22x16x14. [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] abi öyle kötü huylu kuşum yok ama bir araya geldiklerinde ne olur belli olmaz o yüzden çift basına 1 plastik taşıma kafesi alsam mı diye geçiyor aklımdan tanesi 8 lira zaten bişey değil

Eğer çok yer kaplamaz diyorsan dediğin gibi çiftleri ayrı ayrı taşıma kafesinde götürebilirsin

Bende trabzondan çoruma giderken böyle bir taşıma kafesi almıştım ama 1 kuş için almıştım çiftlere küçük gelir abicim, İmkanın varsa her bir kuşa 1 taşıma kafesi al zaten çok büyük değiller fazla bişey kaplamaz diye düşünüyorum. Yada diğer çözümleri düşünebilirsiniz karar size kalmış.

Geri