Karadeniz Pet

uzun yolculuk

borpower541

Yeni Üye
Bu konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim pek bir bilgim yok direk konuya geçeyim ben muhabbet kuşumla birkaç kez otobüs yolculuğu yaptım İstanbul ve İzmir arasında herhangi bir sıkıntı yaşamadım fakat mersine gitme gibi bir durumum olabilir ve İzmir Mersin arası 15 saat ile 17 18 saat arası sanırsam ondan acaba kuşta bir sorun yapar mı daha önce bir yerde okumuştum neresi hatırlamıyorum 13 14 saat üstü yolculuklar sıkıntı olabilir diye ama emin olamadım taşıma kafesi var bu arada onunla götürüyordum kucağımda duruyor kuş zaten yardımcı olursanız sevinirim

daha önce hiç böyle durumla karşılaşmadım ama uzun yolculukların kuşlarda sıkıntı olabileceğini duymuştum.Ziyaret kısaysa tanıdık birine verebilirsiniz ama uzunsa bence kuşu götürmeniz daha iyi olur

Hocam bende her yıl arabayla 800 km yol gidiyorum.Tasima kafesinde taşıyorum kuşumu.Sarsıntidan suyu dökülebiliyor.Sık sık kontrol edip suyunu tazeliyorum.Yolculuğa cıkmadan 2 -3 gün öncesinde probiyotik takviyesi yapiyorum.Kuşlar yer degisikliginden dolayı çabuk strese girebiliyor ve hastalıklara çok açık hâle gelebiliyor.O yüzden mutlaka proboyotik takviyesi yapmanizi öneririm.Bir sıkıntı olmaz umarim.

Geri