Karadeniz Pet

Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi İncelemesi

son zamanlarda içine içeriği belli olmayan pelet yem eklediler . işin içinde Türk'ler girince kalite daha da düştü . Ama halen alınabilecek/bulunabilecek 2 yemden biri[/QUOTE
O pelet parçacıklar değişik tahıl unlarının karışımından yapılıyor yüksek ihtimalle. çünkü kuşlarım onlarıda yiyor benim. boyalı ekmek olmasından iyidir yinede hocam. 11 liraya alıyorum ben 1 kilosunu.

bence her marka ağırlık yapsın diye birşeyler illaki katıyor. kiminde kum bile var. vitakraftın aslında en güzel özelliklerinden biride içeriği olduğu kadar tozssuz elenmiş bir yem olması. içinde kuşların yemeyeceği hiç birşey yok. ama kuştan kuşa farkeder. bir kuşun yediğini diğer kuş yemiyor.

bence her marka ağırlık yapsın diye birşeyler illaki katıyor. kiminde kum bile var. vitakraftın aslında en güzel özelliklerinden biride içeriği olduğu kadar tozssuz elenmiş bir yem olması. içinde kuşların yemeyeceği hiç birşey yok. ama kuştan kuşa farkeder. bir kuşun yediğini diğer kuş yemiyor.
her paketleme zamanı Alamanya'dan yetkililer gelip denetliyor diyorlar inşallah öyledir ve öylede kalır

patent ve sertifika almanlarda olduğu için doğru olabilir.

Versela laga denediniz mi hiç? toz vs şeyler yok gayet dogal taze bir yem. Denediniz de memnun mu kalmadınız ?

son zamanlarda içine içeriği belli olmayan pelet yem eklediler . işin içinde Türk'ler girince kalite daha da düştü . Ama halen alınabilecek/bulunabilecek 2 yemden biri
Ben ilk vitakraft almayı düşünüyordum sonra dediler bizimkiler üretiyorlar güvenemeyip vazgeçtim belki çok iyi iş yapıyorlardır umarımda öyledir ancak ben güvenmiyorum. içine katilandan ziyade içindeki tohumların nasıl ve hangi doğallıkta yetiştiği önemli olan. versala laga bu konuda çok iddialı o yüzden güveniyorum, açıkçası bu tarım denetlemelerinde avrupa ulkeleri ciddi ciddi denetler bizimkiler bir şekilde denetler :) en son et balık kurumunun ölü yada baygin hayvanlari kamyona doldurduğunu gördük bizde ciddiyet malesef bu kadar. vitakraft tahılları nerede yetişiyor bilmiyorum almanyadan gelip burada paketleniyor diye duydum ancak belli bir sey yok. Versela lagadan sonra tropifit tercih ederim tropical akvaryum ürünlerinin kuşlar için olan markası akvaryumunda da tercih ediyorum yenilikçi ürünleri olabiliyor. O da olmazsa deli nature o da olmadı vitakraft goldwings gibi markalara yönelirim zaten hepsinin fiyatları hemen hemen aynı civarda.

Ben ilk vitakraft almayı düşünüyordum sonra dediler bizimkiler üretiyorlar güvenemeyip vazgeçtim belki çok iyi iş yapıyorlardır umarımda öyledir ancak ben güvenmiyorum. içine katilandan ziyade içindeki tohumların nasıl ve hangi doğallıkta yetiştiği önemli olan. versala laga bu konuda çok iddialı o yüzden güveniyorum, açıkçası bu tarım denetlemelerinde avrupa ulkeleri ciddi ciddi denetler bizimkiler bir şekilde denetler :) en son et balık kurumunun ölü yada baygin hayvanlari kamyona doldurduğunu gördük bizde ciddiyet malesef bu kadar. vitakraft tahılları nerede yetişiyor bilmiyorum almanyadan gelip burada paketleniyor diye duydum ancak belli bir sey yok. Versela lagadan sonra tropifit tercih ederim tropical akvaryum ürünlerinin kuşlar için olan markası akvaryumunda da tercih ediyorum yenilikçi ürünleri olabiliyor. O da olmazsa deli nature o da olmadı vitakraft goldwings gibi markalara yönelirim zaten hepsinin fiyatları hemen hemen aynı civarda.
Versele Laga kullanmama sebebim bulunduğum bölge ve kullandığım güvenilir sitelerde bulunmaması ,
tropifit ise onu denedim ama maalesef kuşum tam anlamıyla çıldırdı , tohumlar güzel görünüyor ama içinde darıya benzetilmiş maddeler var . bu maddeleri de yanlışlıkla yediğini fark edince iğrenerek kusmaya çalıştı ,ayıkladım kokusu gitmemiş olacak ki yine yemedi .
vitakraft ta aralık başından itibaren aldığım ürünlerde çubuk şeklinde yeşil üstü kahverengi benekli peletler var ama kokusu vs yok sanırım ilk gün ki iştah ile yemeye devam ediyor ...

ama versele laga ürünleri piyasayı bastığında kullanmayı düşünüyorum . onda da yulaf yok ek yulaf alıp katacağım onu nereden alacağım bilmiyorum ama

nereden temin ediyorsunuz ? yemin fotosunu paylaşabilir misiniz ?
Versala lagalarin fotoğrafını mı? 3,4 ay önce filan getirdiler sanırım butun petshoplarda bulunuyordu o zaman aldim yine kalmayacağını düşündüğümden. farklı farklı petshoplardan aldım sktleri ocak 2019 diye bir tane 1 kilo 2 tane 500 gr .
20180219_173504.jpg

Versala lagalarin fotoğrafını mı? 3,4 ay önce filan getirdiler sanırım butun petshoplarda bulunuyordu o zaman aldim yine kalmayacağını düşündüğümden. farklı farklı petshoplardan aldım sktleri ocak 2019 diye bir tane 1 kilo 2 tane 500 gr .
Ekli dosyayı görüntüle 20422
yanlış anlattım kusura bakmayın , yemin yemlikteki açık halini merak etmekteyim