Karadeniz Pet

Versele Laga muhabbet kuşu yemi stoklarındaki yaşanan sorun.

Yavuz OYMAK

Paylaşımcı Üye
Selamlar Arkadaşlar,

Bahsettiğim yem ile ilgili bir üçkağıt döndüğünü düşünmeye başladım,hepsiburada dahil olmak üzere büyük petshop sitelerinde dahi bir anda stokların olmadığı dikkatimi çekti, öncelikli ürünüü hepsiburada kendisi satmamaya başladı, kalitepet,vanpet,atakanpetshop vb.onlarca satıcılardada bir anda stok duırumu tükendi olarak gözüktü, hepsiburada.com da bir sipariş geçtim öncesinde vardı fakat 2 den fazla sipariş verilmiyordu,diğer satıcılardada durum böyleydi, bir satıcıda bulup sipariş ettim, 2x 1kg ertesi akşam siparişim iptal edildi ve bir anda satıcıların tamamı bu marka yemin 1kg lik yeminsatışı durdurdu, stok yok diyerek.500gr lık pakette satış gözüküyor ama birden çok almak isteyince
  1. Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi 500 Gr isimli ürünün adedi sınırlı stok miktarına indirgenmiştir.
gibi bir uyarı veriyor,sanırım bu ürününde türkiyede satışı ilel ilgili birşeyler olacak belçikadan ithal gelmeyecek gibi duruyor.Bilgilerinize.

Yavuz bey çok kotu bir haber verdiniz inanın.. Eğer doğruysa ben ne yaparım. 2'ay evvel hepsiburada.com dan 8'paket 500gr lıdan almıştım muhabbet yemi. Ama ben versele-laganın sultan papağanı yemini de kullanıyorum. Papağanlarım için. Eldekiler 1'5 aya biter ya sonrası? Başka yem yemiyorlar. İşte o zaman ben yandım demektir. Zorla başka yeme onları aç kalınca yerler mantığı bana ters zaten.. Tühh.. Nasıl nerden doğru bilgi alabiliriz ki?

Arkadaşlar gereksiz yere pahalı bir yem karışımları onun kadar iyi olup yarı fiyatına satılan deli natureyi öneririm , açık kaç kg arıyorsunuz kg kaçtan alıyorsunuz belki bulabilirim verseler lagayı

Gittigidiyorda ürünler mevcut olarak gördüm hatta 5'li paket falanda var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alperen bey benim çocuklar 6'yıldır versele.laga yiyorlar.. Başka yemlerde ya ishal oldular ya kustular ya da yemediler. Çocuklarımı parası ucuz diye başka marka ürünleri ye diye zorlayamam.. Yarın gitti.gidiyor yada hepsi.burada'ya birde ben bakayım. Varsa sitelerde birkaç paket papağanlarım ve mubişlerim için almalıyım.

Ben az önce Gitti gidiyordan 4 pk sipariş verdim. Beyaz paket (üzerinde prestij yazanı kullanıyorum) Son kullanma tarihleride 2018'miş.
Aldığım ürün bu
ca636709d1d356f412720095da27f1be.jpg

Doğru ürüne doğru ismi verdilerse premium daha iyidir.

Yavuz bey çok kotu bir haber verdiniz inanın.. Eğer doğruysa ben ne yaparım. 2'ay evvel hepsiburada.com dan 8'paket 500gr lıdan almıştım muhabbet yemi. Ama ben versele-laganın sultan papağanı yemini de kullanıyorum. Papağanlarım için. Eldekiler 1'5 aya biter ya sonrası? Başka yem yemiyorlar. İşte o zaman ben yandım demektir. Zorla başka yeme onları aç kalınca yerler mantığı bana ters zaten.. Tühh.. Nasıl nerden doğru bilgi alabiliriz ki?

@Yavuz OYMAK @Ayşe32
https://www.hobipet.com.tr/urun/versele-laga-prestige-muhabbet-kusu-yemi-500gr
https://www.hobipet.com.tr/urun/versele-laga-prestige-muhabbet-kusu-yemi-cuvaldan-bolme-1kg
https://www.hobipet.com.tr/urun/versele-laga-premium-muhabbet-kusu-yemi-vam-1kg
https://www.hobipet.com.tr/urun/versele-laga-prestige-muhabbet-kusu-yemi-5kg
ihtiyacınızı görür sanırım bu ürünler

Bende yem bitti aliyim diye girdim hicbir yerde bulamadim. Alternatif olarak ne onerirsiniz veya bulabilirmiyiz versele

Kahraman bey hopipet urunlerini sevmedim. Versele-laga ürünü sanki rutubetli yerde kalmıştı. O siteden urun almayı düşünmüyorum. Yem o tarihte sayenizde gördüm aldım son kalanlardan..son kullanma tarihine göre az almıştım. Onlarda bir iki aylık kalan var yok. Yine temin ediyorum başka il petshoptan.. Dilerim bu sure zarfında gumruk sorunu hallolur.
*** bycash nickli arkadaşım. Versele-laga muhabbet kuşu yemleri bana aydın daki bir petshoptan gelecek. İsterseniz iletişim bilgilerini alıp size verebilirim ben toplu alıyorum ama 6paket falan. Tek paket için kargo ile uğraşırlar mı bilmiyorum. Onu da söylemek isterim..

@Yavuz OYMAK abi hiçbir bilgi bulamamıştım sen önceden görmüşsün durumu,yem'e bile el attılar bu nedir ya,almayalım diye vergi bindirelim diye kuş yemini alamıyoruz kuş kuş.Ne yapalım yani ekmekle mi besleyelim yakında kuşları niye besliyosunuz onlarıda bildirin vergisi verin derler.gerçi sütte ÖTV eklediler daha ne diyim ki sütte özel oldu

@Yavuz OYMAK abi hiçbir bilgi bulamamıştım sen önceden görmüşsün durumu,yem'e bile el attılar bu nedir ya,almayalım diye vergi bindirelim diye kuş yemini alamıyoruz kuş kuş.Ne yapalım yani ekmekle mi besleyelim yakında kuşları niye besliyosunuz onlarıda bildirin vergisi verin derler.gerçi sütte ÖTV eklediler daha ne diyim ki sütte özel oldu
Yemde ötv yok. kdv oranı %3. Sen hayırdır nerede yaşıyorsun?

Yemde ötv yok. kdv oranı %3. Sen hayırdır nerede yaşıyorsun?

yemde ötv var diyen oldumu sana niye atlıyosun ki hemen böyle hayırdır felan diye? Versele Laga yem niye girmiyor bilgin var mı ? türkiyede üretimi olan yemlere teşvik için ithal yem girişini durdurmuşlar,Sen istediğini alamıyosun, belirlenen yemi alabiliyosun sen seçemiyosun ama parayı sen veriyosun ben bunu almak istiyorum hayır onu alamazsın.olay bu bundan bahsettik ötv yide ne için yazdım basit örnek verdim süt bi araştır bakalım sen nerde yaşıyosan ötv varmı sütte birdaha cvp verirken adam akıllı oku sonra hayırdır felan yaz.

Tropifit tavsiye ederim.

@Byram Yaprak eksik bilgi sahibisin, karman çorman yazmışsın, ne dediğin anlaşılmıyor.
Bir kere gıda maddelerinde ÖTV yok. KDV oranları da düşük. Yemlerden de ekstra vergi alınmıyor. Benim kullandığım yem ithal, hala ithalatı yapılıyor. Yem satıcılarının sosyal medyada takipçisiyim onlar da hala ithalata devam ediyorlar. İstediğim yemi de alıyorum. Bence sen bilmeden yorum yapmışsın burada.

Levent kardeşime katılıyorum zamanında bende versele laga aldım kuş sayım az iken şimdi hem pahalı geliyor hemde gdo dan dolayı giriş yasaklanmış diye duydum , şuan yine duruma göre belçika üretimi olan Deli nature , natural yada benelux gibi markalar tercih ediyorum ki bunlar fiyat olarak versele laganın yarısı kadar hatta çuval ile alınırsa neredeyse 3 te 1 fiyatında

Alternatif olarak Tropifit yem kullanıyorum memnun sayılırım ama 700 gr paketlerde olduğu için ve son zamanlardaki fiyat artışından ötürü biraz maliyeti yüksek geldi.Yeni bir ürün var Psittacus markası ülkemizde satışını yeni görüyorum açıklamalarını okuduğumda kuşların tüm ihtiyacını karşıladığını yem ile birlikte ekstra vitamin ihtiyacına gerek duyulmadığını yazmışlar.Bu yemi mercek altına aldım ama pellet yem olması benim gibi mubişleri olup her mamayı yemeyen kuşları olanlar için biraz düşündürücü.Açıklamaları doğruysa bu yemi kullanarak arada sebze meyve takviyesi ve diğer takviyelerle güzel bir seçenek ekstra vitamin takviyesi gerekmiyor.Yada eski sistem tohumlu yem artı kaliteli bir vitamin takviyesi ve üreme olmayan dönemlerde haftada bir kac kez mama ile devam etmek.Sonuç olarak büyük bir çelişkideyim karar veremedim bu Psitacus yemi kullanlar varsa fikir verebilirlerse sevinirim.

Geri