Karadeniz Pet

Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi İncelemesi

alpdna

Yönetici
Yönetici
Selamlar
Bu akşam siz değerli üyelerimize dünyanın en kaliteli muhabbet kuşu yemlerinden biri olan Versele Laga Muhabbet Kuşu yemini tanıtacağım.

Versele Laga; 1932 yılında Belçikada kurulmuş, 1937 yılında üretime geçmiştir. Tamamen vitamin-mineral dengeli ve doğal yemler üretmektedir.

Paketi yemin uzun süreli taze kalması için fermuarlı şekildedir. Paketin üzerinde yazdığı gibi &100 doğaldır. Versele Laga muhabbet kuşunun yeminin içinde sarı darı, ak darı, kırmızı darı, soyulmuş yulaf, kanarya tohumu, yalancı safran ve nijer tohumu bulunmaktadır. Çekirdek miktarı çok azdır. Diğer marka yemlerde olan boyalı ürünler, katkılar, ekmek ve vs. yoktur.

Versele Laga kuşlarımıza dengeli vitamin-mineral sunar ve yaşam kalitesini arttırır.

Paketi açtığınızda yemi koklarsanız çok doğal koktuğunu anlayabilirsiniz. 500gr, 1kg ve 20kg şeklinde üç farklı paketi vardır. Sponsorlarımızda 500gr fiyatı 6 TL , 1kg'nın fiyatı 10 TL civarıdır. Muhabbet kuşu ve küçük pareketlerimde hep bu yemi kullandım, çok da memnun kaldım. Sizlerede şiddetle tavsiye ederim. Kullanan üyelerimizin yorumlarınıda bekliyoruz.

Teşekkürler.

IMG_4185.JPG

Selamlar
Bu akşam siz değerli üyelerimize dünyanın en kaliteli muhabbet kuşu yemlerinden biri olan Versele Laga Muhabbet Kuşu yemini tanıtacağım.

Versele Laga; 1932 yılında Belçikada kurulmuş, 1937 yılında üretime geçmiştir. Tamamen vitamin-mineral dengeli ve doğal yemler üretmektedir.

Paketi yemin uzun süreli taze kalması için fermuarlı şekildedir. Paketin üzerinde yazdığı gibi &100 doğaldır. Versele Laga muhabbet kuşunun yeminin içinde sarı darı, ak darı, kırmızı darı, soyulmuş yulaf, kanarya tohumu, yalancı safran ve nijer tohumu bulunmaktadır. Çekirdek miktarı çok azdır. Diğer marka yemlerde olan boyalı ürünler, katkılar, ekmek ve vs. yoktur.

Versele Laga kuşlarımıza dengeli vitamin-mineral sunar ve yaşam kalitesini arttırır.

Paketi açtığınızda yemi koklarsanız çok doğal koktuğunu anlayabilirsiniz. 500gr, 1kg ve 20kg şeklinde üç farklı paketi vardır. Sponsorlarımızda 500gr fiyatı 6 TL , 1kg'nın fiyatı 10 TL civarıdır. Muhabbet kuşu ve küçük pareketlerimde hep bu yemi kullandım, çok da memnun kaldım. Sizlerede şiddetle tavsiye ederim. Kullanan üyelerimizin yorumlarınıda bekliyoruz.

Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 2009
Hemmen aliyorum zaten alisveris yapcaktim ya yarin yada oteki gun alicam inşallah soylediniz gibidir :D

Selamlar

Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 2009

öncelikle paylaşım için teşekkürler böyle bir konu açmanız çok iyi oldu bu konu ile söyleyeceklerimi en iyi burada dile getirmiş olacağım belkide dilegetireceğim konular burdan bir tercüman olur benim gibi düşünenlere ve bu işi yapan kişilerede istek şikayet olarak ulaşmış olur.

bende bu yemi aldım hepsiburada aracılığı ile

daha öncesinde Tek kullandığım marka Vitakraft idi Vitakraft Alman markası bir firmadır. 2015 sonuna kadar türkiyeye getirilmek istenen her ithal Vitakraft ürünü gümrük takılı kaldı kimi zaman GDO kimi zaman bilerek kimi zamanda diğer markaların rekabet edemediği için türkiyeye girişinin yasaklandığı söylendi.

normalde vitakraft harika bir yem çeşidir. Heleki Vitakraft Austuralian markalı yem çok zengin bir içeriğe sahip idi.Her zaman bu yemi kullandım fakat ürün bir anda piyasadan silinince araştırma yaptım ve yukardaki sonuçlara vardım. 2016 başları gibi bir anda her yerde Vitakraft ürünleri fışkırmaya başladı en başta suriye üzerinden sokulduğunu kaçak yol ile düşündüm yaklaşık 3-4 ay önce bir petshoptan aldım.Satan arkadaşlada biraz muhabbet ettim yemin türkiyede Orjin Pet tarafından üretildiğini Vitakraft'tan gelen denetmenlerin paketler ambalajlanana kadar başlarında durduklarını ve yemin iyi bir yem olmadığını söyledi sattığı toz şeker poşetlerindeki açık yemlerin ondan iyi olduğunu söyledi ben ikna olmadım velhasılkelam 500 gr aldım. yol boyunca paketide inceledim hakikaten arkasında orjin pet üretimi olduğu yazıyordu. Yemin içeriğine baktığımdada satıcının ne kadar doğru söylediğini anladım. hatta öylekikuşun önceki yemini kestim direk bunu koydum hayvancağız dokunmadı bile.

Sonrasında 2 paket Versele Laga yemden sipariş ettim. iri papağan çekirdeği gibi taneler haricinde yem güzel ama nijer olduğunu düşünmediğim farklı şeyler var içinde kahverengi çekirdek şeklinde olan şeyleri kuş özellikle ayırıyor. her yemliğin sonunda bunları görüyorum. haricindeki fermuarlı kapağı iyi değil sürekli hava kaçırıyor. Doğallığı Versele Laga ismi ve ithalatı konusunda harhangi bir eleştirim yok fakat asıl önemli olan bir husus daha var. aldığım yemlerin Versele Laga son kullanma tarihi. 26.11.2016 2 paket aldım ucu ucuna yetecek sanırım artarsa sen yersin diye gönderdiler herhalde. eminim sizinde bu tarihlidir.

Tanıttığınız yem Versele Laga'nın standart bir yem çeşiti :Ankarada ben baya araştırdım fakat satan petshop bulamadım, PetGarden hariç onlarda toptan satıyor. Site üzerinden almak şahsen benim işime gelimiyor birçok insanında işine gelmiyordur kargo bedeli yüzünden allah aşkına her yem aldığımızda 100tl üzeri neden alışveriş yapalım.kargo bedeli vermemek için bu sebepten ben petshop sitelerini faydalı bulmuyorum bu kargo olayı düzenlenmedikçe.

Ayrıca benim asıl ilgilendiğim ürün; Versele Laga Prestige Premium V.A.M. çeşitinin hiçbir şekilde 500gr 1000gr gibi orjinal bir paketlendirmesi yok 20KG olanları var alırken istediğim bu ürün idi. fakat sitenizin reklamında dönen firmanın sanıyorum 1 tanesi satıyor oda 20 kg lik çuvaldan bölme böyle dünya devi bir firmanın onlarca çeşit yemi var ve muhabbet yemi olarak ufak kullancıya hitabı sıfır. Tek çeşit yem sunuyor. Ne yani Versele Laga Prestige Premium V.A.M. ürününü almak için illaki 20kg mu almalıyız.

Zaten 20kg versiyonunu eminimki hiçbir üretici almıyordur. sebebi ise ücreti daha ekonomik ücretli yemlere yöneliyorlar. peki biz 1-2 çift besleyen kişilere hitabı neden yok bu bir muallak.

Ve bir konunun yine özellikle altını çizmek istiyorum.

Vitakraft marka yemin sadece Premium Menü diye bir paketi var. Kendi sitesinde bu ürünün sattıklarına ürüne benzer ürünü yok kendi e shopu vitakraftın https://shop.vitakraft.de/voegel/sittiche.html#main
Aynı şekilde Versele Laga'nın Prestige isimli bir yem çeşidi var.Sizinde tanıttığınız satışta olan.

Vitakraft Austuralian yemi ürün budur https://www.juenpetmarket.com/vitakraft-australian-muhabbet-kusu-yemi-800-gr-u-4004
Versele Laga Prestige Premium V.A.M. https://www.hobipet.com.tr/urun/versele-laga-premium-muhabbet-kusu-yemi-vam-20kg

1. yem bi anda ortadan kayboldu.
2.link ise kilo satışlı orjinal paketi yok.

Son düzenleme:
Güzel bir konu olmuş emeğinize sağlık. @Yavuz OYMAK bey'in bahsettiği vitakraft yem'i önceki senelerde bir süre şahsen bende kullanmıştım ve eşsiz kalitede bir yem, rakip firmaların gücünden midir başka bir sebepten midir bilinmez ama Türkiye'de bir anda kayboldu. Şuan için "Versele Laga Premium Muhabbet Kuşu Yemi" nin kalitesi tabiki de tartışılmaz tam bir doğal üretici yemi fakat 20kg lık bir çuvalı 2 çuval parası olunca kolay kolay her üretici yanaşamıyor tek veya çift kuş beslemek isteyen kişiler için uygun fakat o zamanda kiloluk pakatleri yok buda ayrı bir sıkıntı. Umarım ilerideki zamanlarda bu konularda bi çözüm bulunur Türkiye için

Çok yem araştırdım ve verdim.
Bu yem en iyisi.Hobipet'in 4 sezon yemide iyi ama israfı çok oluyor.Bunda sıkıntı yok.

Güzel bir konu olmuş emeğinize sağlık. @Yavuz OYMAK bey'in bahsettiği vitakraft yem'i önceki senelerde bir süre şahsen bende kullanmıştım ve eşsiz kalitede bir yem, rakip firmaların gücünden midir başka bir sebepten midir bilinmez ama Türkiye'de bir anda kayboldu. Şuan için "Versele Laga Premium Muhabbet Kuşu Yemi" nin kalitesi tabiki de tartışılmaz tam bir doğal üretici yemi fakat 20kg lık bir çuvalı 2 çuval parası olunca kolay kolay her üretici yanaşamıyor tek veya çift kuş beslemek isteyen kişiler için uygun fakat o zamanda kiloluk pakatleri yok buda ayrı bir sıkıntı. Umarım ilerideki zamanlarda bu konularda bi çözüm bulunur Türkiye için

gönül isterki sitedeki bu reklamları dönen firmaların yetkilileri gelsin bu konularla ilgili açıklama yapsın, Benim yaptığım araştırmada bulabildiğim dişe dokunur sonuçları yazdım.Gerek yetkili olsun gerek diğer arkadaşlar olsun bilgisi olanı her zaman seve seve dinlemeye hazırız paylaşıma açığız,

Her zaman süre gelen bir konudur bu en iyi yem hangisi forumlarda onlarca konusu açılmıştır, tekil hayvanseverler genelde en kaliteli yemi almak istiyor o yüzdendir ki en kaliteli yemi şöyle bir google sorduğumuzda onlarca konu çıkıyor, bu yazılar umarım en iyi yemi arayanlara en iyi yem nedir sorusuna bir nebze cevap olur,

Eğer merak ederseniz buda Vitakraftın kendi sitesindeki eshopu https://shop.vitakraft.de/voegel/sittiche.html#main

Son düzenleme:
Bende şuan Hobipet'ten aldığım "Hobi 4 Season Australian Budgerigar Blend M005"i kullanıyorum. Kalan son yemi akıllı yemliğe doldurdum ve bitirdim. Tekrar aynısından mı alsam yoksa Versele Laga Prestige mi alsam arada kaldım. Sizce ne yapayım?

Ben de Versele Laga veriyorum kuşuma ama keten tohumlarını ve aspir tohumlarını(yalancı safran denen büyük tohumu) yemiyor.onlar hep yemliğin dibinde kalıyor. Aspurları ve darıların iri ve düzgün tanelilerini yiyor. Gerisini bırakıyor ben de sokağa atıyorum belki serçeler falan bulur yer diye. Her seferinde paketin çeyreği sokağa gidiyor yani.

Ben Versele Laga'dan memnunum. Kuşum hiç birini bırakmadan yiyor. Çok yem denedim, en memnun kaldığım markadır kendileri.

İlginc bir deneme yaptım sizlerle paylasmak istedim,

2 aylık yavru kusum hala yerde duran kaptan yem yiyordu ki yerde ki mama da Vitakraft ve Natural plan karısımı, yemlige Versele Laga koydum ve aksamına ilk kez yavrunun yemlikten yem yedigine sahit oldum, yerde ki yemleri asırı dokerek yiyordu yemlikte ki Versele Laga yı neredeyse hic dokmeden yemeye calıstı.

Yani Versele Laga hakkaten cok kaliteli bir yem ki yavruyu yemlikten yemeye alıstırdı 1 gunde:)

6yıldır muhabbet kuşlarıma versele laga yemi veriyorum. Hiç ziyan etmiyorlar. Evde bir sultan papağanım var o bile papağan yemini bıraktı muhabbetlerin yemini versele laga yı yiyor. Ben çok memnunum. Hiç sorun yaşamadım. Tercih edecek olanlara tavsiye ederim

bende quik kullanıyorum birçok yerde de quik marka yeme çok rastlıyorum bir sıkıntı yok gibi ama sizce versele laga quikten bariz bir fark yaratacakmıdır ? yani daha çok sevecekse versele lagaya dönebilirim

quick te güzel bir markadır . Düzenli sorunsuz tüketiyor ise boşa farklı markalara yönelmeyin

Benim kuşum bu yemi bi türlü sevemedi ne zaman versem ishale döndü kakası bir iki tane yiyo gerekirse bütün gün aç kalıyo ama inipte yemlikten yemiyo

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merhaba arkadaşlar, yorumlarınızı okudum internette de biraz araştırdım gerçekten versele laga gayet iyi bir yem gibi görünüyor. önceden quick kullanıyordum fakat yaklaşık 2 aydır versele laga kullanıyorum kuşum da severek yiyor. arkadaşların dediği gibi hiç ziyan etmiyor. benim sorum şu bugün petshop'a gittim ve bu yemin 1 kiloluk fermuarlı paketinin 25 TL olduğunu gördüm. sanki daha önce çok daha ucuza almıştım diye hatırlıyorum. bu fiyat doğru mudur? sizler ne kadar veriyorsunuz? internetten alacaksak hangi siteye bakmak gerek? çok farklı fiyatlar var hobipet' te bir kiloluk orjinal paket 13,90 tl olarak görünüyor. burada bir yanlışlık mı var? bilgilendirirseniz sevinirim.

merhaba arkadaşlar, yorumlarınızı okudum internette de biraz araştırdım gerçekten versele laga gayet iyi bir yem gibi görünüyor. önceden quick kullanıyordum fakat yaklaşık 2 aydır versele laga kullanıyorum kuşum da severek yiyor. arkadaşların dediği gibi hiç ziyan etmiyor. benim sorum şu bugün petshop'a gittim ve bu yemin 1 kiloluk fermuarlı paketinin 25 TL olduğunu gördüm. sanki daha önce çok daha ucuza almıştım diye hatırlıyorum. bu fiyat doğru mudur? sizler ne kadar veriyorsunuz? internetten alacaksak hangi siteye bakmak gerek? çok farklı fiyatlar var hobipet' te bir kiloluk orjinal paket 13,90 tl olarak görünüyor. burada bir yanlışlık mı var? bilgilendirirseniz sevinirim.

Ben hobipet den alıyorum gerçekten tavsiye ederim. Son kullanma tarihi baya uzun oluyor.

atorun nickli arkadaşlarım ben versele laga muhabbet kuşu kullanıyorum. Fiyatı konusunda şuan ki bilgileri bilmiyorum. Ben toptan 7,8paket alıyorum. 500gr'lı olanından. Petshoplarda fiyatlar çok yüksek oluyor. Çok kazıklıyorlar insanları. Ben petshoptan almıyorum. Bende 4'çocuk var toplu almak işime geliyor. Ama geçen ay bir arkadaş konu açmıştı. Versele-laga ithal ürün olduğu için Türkiye ye gelmesinde sıkıntı olduğunda piyasada azaldığında yani fiyatları şişiriyorlar. Gümrükte sorun varsa onu bilemiyorum. Fiyatlar öyle değildi. 500gr'lı versele-laga muhabbet kuşu yemine 6,70lira vermiştim. İki ay evvel.. (Netten almıştım hepsiburada.com)