Karadeniz Pet

Versele Laga Prestige Sultan Papağanı Yemi

ADRIAN

Moderatör
Yönetici
Evde karantinada canınız sıkılıyor ise bu yemi alıp bi güzel çekirdek ve aspir ayıklayabilirsiniz 🤦🏻

1 kg yem paketinin yarısı çekirdek, %20'si aspir geri kalanlarla yetiniyorsunuz.

Sultan papağanı için kesinlikle önermiyorum çekirdek oranı bu kadar fazla olan bir yem asla Sultan papağanlarına verilemez.

Aşağıya ayıkladığım çekirdekler ile yem fotoğrafı atıyorum, çekirdeklerin %50'sini ayırmama rağmen yemde kalan çekirdek miktarı hala fazla, aspir deseniz uğraşamadım ayıklamak için öylece çöpe gidecek.

Birkez daha anlamış olduk ki paket yem pişmanlıktır 😌

IMG_20201214_004849.jpg

Evde karantinada canınız sıkılıyor ise bu yemi alıp bi güzel çekirdek ve aspir ayıklayabilirsiniz 🤦🏻

1 kg yem paketinin yarısı çekirdek, %20'si aspir geri kalanlarla yetiniyorsunuz.

Sultan papağanı için kesinlikle önermiyorum çekirdek oranı bu kadar fazla olan bir yem asla Sultan papağanlarına verilemez.

Aşağıya ayıkladığım çekirdekler ile yem fotoğrafı atıyorum, çekirdeklerin %50'sini ayırmama rağmen yemde kalan çekirdek miktarı hala fazla, aspir deseniz uğraşamadım ayıklamak için öylece çöpe gidecek.

Birkez daha anlamış olduk ki paket yem pişmanlıktır 😌

Ekli dosyayı görüntüle 49606
Bende muhabbet için olanını aldım. İçinden yeşil mercimek çıktı. Ziyan etmedik evdeki merciğeme katıp yemek yaptık. Belçika mercimeği olduğundan mı bilmiyorum çok lezzetli oldu. 😂😂😂😂😂😂😂

Sadece kuşları değil ev ahalisini de düşünüyorlar sanırım 🙄 Çekirdeklerin bir kısmını da ev halkı olarak çitleyelim diye fazla koymuş olabilirler 😁
Hocam bir dahaki sefer muhabbet için olanını alın. Bundan kalan çekirdeği istediğiniz kadar yeme katarsınız. Tek derdiniz aspir olur. 🤔😂

Hocam bir dahaki sefer muhabbet için olanını alın. Bundan kalan çekirdeği istediğiniz kadar yeme katarsınız. Tek derdiniz aspir olur. 🤔😂
Normalde kendim tohum alıp karıştırıyorum ürün incelemesi isteyen üyeler oluyor diye yemleri alıp inceliyorum.

En sağlıklısı yeni mahsul tohum alıp kendiniz karıştırmanız Türkiye'de hali hazırda satılan paket yemlerin hiçbiri için içeriği yeterli diyemeyiz her birinde ayrı bir sorun mevcut.

Normalde kendim tohum alıp karıştırıyorum ürün incelemesi isteyen üyeler oluyor diye yemleri alıp inceliyorum.

En sağlıklısı yeni mahsul tohum alıp kendiniz karıştırmanız Türkiye'de hali hazırda satılan paket yemlerin hiçbiri için içeriği yeterli diyemeyiz her birinde ayrı bir sorun mevcut.
Açık yem içinde güvenilir,temiz,taze satıcı bulmak zor hocam. M.kuşlarından önce bi kere açık yem aldık. Anne baba ve 6 yavru zebra ispinozu 2 gün içinde hepsi telef oldu. Hastalanmadan etmeden . Yemden olduğunu düşündük, başka farklı bir durum yoktu.. O günden beri paket yem alıyoruz. Gardenmix, gold wings, versele laga çoğunu denedim. Yine araların en iyisi versele laga.

Açık yem içinde güvenilir,temiz,taze satıcı bulmak zor hocam. M.kuşlarından önce bi kere açık yem aldık. Anne baba ve 6 yavru zebra ispinozu 2 gün içinde hepsi telef oldu. Hastalanmadan etmeden . Yemden olduğunu düşündük, başka farklı bir durum yoktu.. O günden beri paket yem alıyoruz. Gardenmix, gold wings, versele laga çoğunu denedim. Yine araların en iyisi versele laga.
Özellikle salgın olan, hastalık bulaşmış üretimhanelerden daha uygun fiyata alınıp satılan yemler malesef ki hastalıkları yayıyor bu süreçte ya güvenilir kişilerden tohum almak gerek yada dediğiniz gibi paket yem kullanılmalı.

Sahte denilen vitakraft menü verselâyi 5 e katlar.Versela prestige hayvani yaglandirip ömrünü azaltmaktan başka bir işe yaramıyor

Ben başka bir konuda bunları söylemiştim.:) Lütfü'yü aldığım zaman 5 paket olarak almıştım.O paketler gerçekten güzeldi.Sonra tekrar 5 paket daha aldım ve bu yemdeki görüntü ile karşılaştım.5 kg yem alıyorsunuz Aspir ve çekirdekleri ayıklayınca 3,5 - 4 kg yem kalıyor. :mad: Bir daha asla kullanmam.Evet bende bir çok paket ve kutu yem aldım hepsi beş para etmez.Ben şu anda kendi hazırladığım yem karışımını kullanıyorum.

Küçük siyah çekirdekler gündöndü olarak bilinir ve Ayçiçek yağı bu çekirdeklerden elde edilir.Bu çekirdeklerden verilmesi kuşları yağlandırır.Kullanılmaması gerekir.Çizgili çekirdeklerin bazı türleri vardır.En bilineni Dakota çekirdeğidir,bu çekirdekteki yağ oranı düşüktür.Fakat Dakota çekirdeğini de fazla vermemek gerekir.