Karadeniz Pet

Versele laga prestige yemi içeriği normal mi? (muhabbet kuşu)

Yusuferdal03

Yeni Üye
İyi günler herkese

Muhabbet kuşu için versele laga yemiyle alakalı bu aralar sorun yaşayan var mı? Eskiden sürekli kullandığım bir yemdi daha sonra içeriğinde yulaf oranını aşırı derecede arttırdılar ve yalancı safran diye bilinen papağanlar için olan çekirdeklerden %2.5 oranında ekleme yapmışlar. Ben de bu bu yemi değiştirip Bonnieye geçtim ama pek memnun kalmadım ve Bonnieyi de değiştirip daha sonra tekrar versele laga ya geçtim. Pakete tatlı kaşığını daldırıp çıkarttığınızda kaşığa 7 8 tane yulaf geliyor. Bu kadar yulaf olması bana pek normal gelmedi. Yani bu yemi kullanıp da herhangi bi şikayeti olan var mı sormak istedim. Muhabbet kuşlarımın ikisinde de kullanıyorum biri ishal tedavi uyguluyoruz, diğeri de arada ishal yapıyor sizde de ishal şikayeti var mı bu yemi kullanırken ona göre sorun yemden mi değil mi bakıcam.
Fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Ben de kullanıyorum önceden çok iyiydi ve evet dediğiniz gibi sonradan çok bozdu. Kuşlarım şimdi daha az iştahla yiyorlar ama ishalle alakası olduğunu sanmıyorum

Ben de kullanıyorum önceden çok iyiydi ve evet dediğiniz gibi sonradan çok bozdu. Kuşlarım şimdi daha az iştahla yiyorlar ama ishalle alakası olduğunu sanmıyorum
Acaba böyle bi sorun yaşayan var mı diye düşünmüştüm de sizde sorun yoksa o zaman başka bi şeyden kullanmaya devam edicem o zaman.

Ben de bu ürünü kullanıyorum. En iyisi bu diye bununla devam ediyorum.

Fiyatı önemli değil, Alabileceğimiz En kaliteli ve Sağlıklı yem hangisidir ?

İkisini de kullandım ama vitakraft biraz daha pahalı. O yüzden versela laga kullanıyorum daha uygun

İkisini de kullandım ama vitakraft biraz daha pahalı. O yüzden versela laga kullanıyorum daha uygun

Ben şuan Zaten Versela Laga kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla daha pahalı olan da Versela Laga zaten hocam. 500Gr 12 TL filan.
Ayrıca ben bu ürünü İthal olduğu için kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla Versela Laga dışın da tamamı Türkiye de üretiliyor.

Ben şuan Zaten Versela Laga kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla daha pahalı olan da Versela Laga zaten hocam. 500Gr 12 TL filan.
Ayrıca ben bu ürünü İthal olduğu için kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla Versela Laga dışın da tamamı Türkiye de üretiliyor.
Aynen şimdi baktım yarım kilosu 12 miş. Ben 5 kiloluk alıyorum. Devam o zaman kullanmaya :)

Vitakraft 1kg'lık 5 paket 55tl. Ayrıca Turkiye'de üretiliyor. Birçok markayı kullandım, en memnun kaldığım vitakraftin yemi

Vitakraft 1kg'lık 5 paket 55tl. Ayrıca Turkiye'de üretiliyor. Birçok markayı kullandım, en memnun kaldığım vitakraftin yemi

Bilgilendirme için Teşekkürler Hocam. Şuan da Versela Laga ile devam ediyorum. İleri de belki değiştirirm.
Beni rahatsız eden tek şey çok fazla beyaz çekirdek var ve kuşlar bunları yemiyor. Zaten kırması imkansız ben bile kıramıyorum.
Bunu neden koymuşlar anlamadım.

Herkes övüyor ama ben eskisinden de çok memnun kalmamıştım. Belki de alışkanlıktır bilemiyorum ama geçtiğimiz yıl tekrardan ülkemizde satılmaya başlayınca almayı düşünmüştüm, sizin bahsettiğiniz gibi olumsuz şeyler duyunca vazgeçmiştim.

Herkes övüyor ama ben eskisinden de çok memnun kalmamıştım. Belki de alışkanlıktır bilemiyorum ama geçtiğimiz yıl tekrardan ülkemizde satılmaya başlayınca almayı düşünmüştüm, sizin bahsettiğiniz gibi olumsuz şeyler duyunca vazgeçmiştim.

Evet genel de bu marka önerilmiş hocam.

Ben de önce den Gold Wings Kullanıyordum. Daha sonra Versela Laga'ye geçtim.
İleriki dönemler de sizin tavsiye ettiğinizi de deneyebilirim.
Teşekkür Ederim.

Ben aralık ayında aldım kuşumu yalancı safran o zamandan beri var, yüzde 10 civarıda yulaf var içerisinde yulafları bayıla bayıla yiyor tabi. İshal gibi bir sorun olmadı şu ana kadar.

Ancak şunu da söyleyeyim son actigim paketi yemlige koyunca farkli mi bu diye düşündüm. sanki renkler farklı geldi gözüme alistigimdan kırmızı dariyi azalmışlar gibi hissettim ama içeriğini kontrol etmedim.

Son düzenleme:
deli nature ve tropifit var onlarda yurt dışıdır.

Ben de versele lagayı çok beğenerek kullanıyordum ama gerçekten de aspir (çerdek) koymaları gerçekten de saçma eskiden yoktu Bi de yulaf oranı artmış yani yemi değiştirmek istemiyorum. İçinden kendim fazla yulafları ve çekirdeği ayıklıyorum öyle veriyorum. Bi de kuşumun bi huyu var 2 3 farklı marka yem almama rağmen hiç diğer yemlere dokınmadı bile o yüzden şu ara değiştirmiycem ama ileride değiştirebilirim.

Ben de versele lagayı çok beğenerek kullanıyordum ama gerçekten de aspir (çerdek) koymaları gerçekten de saçma eskiden yoktu Bi de yulaf oranı artmış yani yemi değiştirmek istemiyorum. İçinden kendim fazla yulafları ve çekirdeği ayıklıyorum öyle veriyorum. Bi de kuşumun bi huyu var 2 3 farklı marka yem almama rağmen hiç diğer yemlere dokınmadı bile o yüzden şu ara değiştirmiycem ama ileride değiştirebilirim.
Yulafı neden cikariyorsunuz cok besleyici diye biliyorum kuşu açıyorsanız problem olmaz. yaz aylarında özellikle kuşları serinletiyor diyorlar bence almayın hiç yesin.

Geri