Karadeniz Pet

Veterinere götürmenin önemi

kendi kafama göre ilaçlar verdim de noldu dahada kötüleşti o yüzden böyle

şuan durumu nasıl. tam olarak sorunu neydi. o kadar çok konuya yazdım ki tümör falan derken kafam karıştı. resim paylaşmış mıydınız ?

Bence diğerlerinin içeriklerini sor. Etken maddesi neymiş. Keşke direk orada sorsaydıniz hangisi ne diye. İnsan mecbur güvenmek istiyor ama bence de ilaçlar ağır gelmiş

genel olarak bu virüsün tanımı buymuş alıntı yapıyorum; Genel Bakış E. coli normalde insanlar ve hayvanların bağırsaklarında yaşayan bir bakteri tipidir. Ancak özellikle E. coli 0157:H7 olmak üzere bazı E. coli tipleri intestinal enfeksiyona yol açabilir. İntestinal enfeksiyon belirtileri arasında ishal, karın ağrısı ve ateş vardır.

bir arkadaşta şöyle bir yorum yapmış;
tedavi yöntemlerini ve hastalığı tanımışken bende size küçük bir dip not vereyim. E-Coli bizlerden ( ellerimizden) o hayvanlara bulaşıyor büyük çoğunlukla. Özellikle akıllı telefon kullanımıyla ekranlarda en çok rastlanan bakteri e-Coli olarak görülüyor . Araştırma ellerini düzenli olarak yıkayan insanlarda yapılmış. Yani beslediğimiz kuşlara çok zorda kalmadığımız sürece sıcak temastan kaçınmamız lazım. Özellikle yavruları elimize aldığımızda bakteri aslında yavruya geçiyor fakat immun sistem yeni doğanda ilk başlarda daha kuvvetli olduğu için önce bakteriyi alan anne babanın daha ilerleyen zamanlarda da yavrunun ölümüne sebebiyet vermektedir. Ayrıca hayvanlarımızın bu hastalıktan , özellikle ishal türevlerinden kolay kolay etkilenmemelerini sağlamak için düzenli probiyotik kullanmak gerekir. Bağırsak florasını koruyarak bağışıklığı da artıracaktır.

şimdi ben veterinerin verdiği (e coli için) antibiyotikle birlikte bavet meloxicam ilacını (felç için) versem ağır gelirmi ikiside gerekli çünki

bu arada önceki mesajıma ek, veteriner ilaçların saatini ve nasıl kullanılacağını detaylı anlattı mı ? bu kadar parayı aldıktan sonra elinden geleni yapmalı çünkü. şunu bunu kullanıcaksınız deyip göndermek bile doğru değil bana göre

detaylı anlatmadı maalesef. 14 gün vericeksin dedi 0.5 ml enjektörle

allahından bulsunlar ne diyim artık.

yinede o kadar paraya karşılık denileni harfiyen yapın bence.

bu arada şöyle bir video ya denk geldim izliyorum şuan da.. özellikle 2:40 da burada ki sorundan bahsetmiş.

bu da yazdığı ilaçlar olmuş. karşılaştırın bakalım bir kendinizce veterinerin verdikleri ile

Metisilin - Ampisilin - Amoksisilin - Sefazolin - Sefaklor - Sefuroksim - Sefriakson - Seftizoksim - Sefotaksim - Seftazidim - Sefperozil - Sefoperazon - Sefepim - Sefiksim - İmipenem - Sulfametoksazol+Trimetoprim - Gentamisin - Kanamisin - Tobramisin - Amikasin - Netilmisin - Tetrasiklin - Kloramfenikol - Ofloksasin - Siprofloksasin - Danofloksasin - Enrofloksasin - Marbofloksasin - Flumekuin - Cefovecin (Convenia) - Vankomisin

Bu etken maddelerden birine sahip bir antibiotikle E-Coli rahatlıkla tedavi edilebilir. Ben Enrofloksasin etken maddeye sahip meşhur Baytril %2,5 i kullandım. Baytrili 5 gün boyunca uyguladim ve ardından 2 günlük vitamin (supervit forte) kürü uyguladık.ekstra tavsiyele Aminoasit, mineraller ve bağırsak florasını düzenleyen yem katkı maddelerini korkmadan kullanmak .Piyasada bunların birçok türü var. Benim kullandıklarım - Depomin , DI-A-ZYME 256, TOP-FİT kullanıyorum.

Son düzenleme:
Veterinerin verdiği ilacın içinde illaki etken maddeli olan bi ilaç vardır soruyorum fakat cevap vermediler hala

• Angry
Tepkiler: Kca
söylediğiniz gibi harfiyen yapacağım söylediklerini zaten bu felç olayıda bu e coli den kaynaklı olmalı hergün söylediği miktarda vereceğim mavişime inşallah iyileşir ya o mantar için verdiklerinide kullanıcam yapıcak başka bişeyim yok

Arkadaşlar bu ülkede özellikle özel hastaneler insanlara bile fazla para almak için gereksiz testler yapıyorlar ki hayvanlara neler yapmazlar ki para almak için muhabbet kuşundan anlayan bu ülkede bir veteriner bulmak çok zordur fakültesinde öğrettirilmiyordur belki, kırıklar yaralanmalar vb durumlarda bir doktorun mutlaka müdahalesi daha iyi olacaktır diğer iç hastalıkları ile ilgili sadece kanatlı hayvan bölümünde de muhtemelen tavuklarla, belki kazlarla, ördeklerle ilgili kısaca ticari hayvanlar hakkında bilgi sahiptirler diye düşünüyorum bir önceki yazımda da söyledim her muhabbet kuşu hastalandığında bir şekilde anlayan birini bulacaksın ben 2 kere veteriner fakültesine götürdüm eğlendiler adamlar gülerek resmen dalga geçiyorlar insan kendini garip hissediyor bizim ülkemizde muhabbet kuşu doğal olarak yaşamıyor yaşasa bilede bir getirisi karı olmadığından veterinerler bölümlerinde muhabbet kuşu bilim dalı olduğunu sanmıyorum özel ilgilenen veteriner varsa da bulmanın çok zordur kuşunuza iyi bakın koruyun çok garip hayvanlar bizlerdekilerde kafes hayvanları olduğundan doğal ortam hayvanlarından çok farklıdır ancak bu hayvanlarla çok ilgilenenler belki derdinden anlar herkese saygılar

• Beğen
Tepkiler: Kca
Allah korusun :( ben inanamıyorum o kadar iyi bildiğimiz yer bunu yapiyorsa vay halimize. Bugün biryerle görüştüm fiyat sordum muayene 20, dışkı analizi 20, röntgen 30 tl dediler. İyi midir bilmiyorum yasayip gorecez ama en azından olaya ticari bakmadiklari anlaşılıyor. Bi röntgen analiz kaç dk sürüyor ki 1350 ne demek. Hayır iyileşsin ve yaptıkları şey bunu haketsin problem yok veririz ama daha kötüye gitti diyorsunuz tekrar para istiyor bu çok enteresan. İnşallah düzelir en yakın zamanda. Acaba ilaçlar mi ağır geldi bence dozajlarini bir araştırın
Hocam dediğiniz yer nerede İstanbul da mı

Arkadaşlar bu ülkede özellikle özel hastaneler insanlara bile fazla para almak için gereksiz testler yapıyorlar ki hayvanlara neler yapmazlar ki para almak için muhabbet kuşundan anlayan bu ülkede bir veteriner bulmak çok zordur fakültesinde öğrettirilmiyordur belki, kırıklar yaralanmalar vb durumlarda bir doktorun mutlaka müdahalesi daha iyi olacaktır diğer iç hastalıkları ile ilgili sadece kanatlı hayvan bölümünde de muhtemelen tavuklarla, belki kazlarla, ördeklerle ilgili kısaca ticari hayvanlar hakkında bilgi sahiptirler diye düşünüyorum bir önceki yazımda da söyledim her muhabbet kuşu hastalandığında bir şekilde anlayan birini bulacaksın ben 2 kere veteriner fakültesine götürdüm eğlendiler adamlar gülerek resmen dalga geçiyorlar insan kendini garip hissediyor bizim ülkemizde muhabbet kuşu doğal olarak yaşamıyor yaşasa bilede bir getirisi karı olmadığından veterinerler bölümlerinde muhabbet kuşu bilim dalı olduğunu sanmıyorum özel ilgilenen veteriner varsa da bulmanın çok zordur kuşunuza iyi bakın koruyun çok garip hayvanlar bizlerdekilerde kafes hayvanları olduğundan doğal ortam hayvanlarından çok farklıdır ancak bu hayvanlarla çok ilgilenenler belki derdinden anlar herkese saygılar
Veterinerler bilmiyor kuşçulara gidin sadece muhabbet kuşu satan yerler var.cok daha faydalı olur.canakkalede İlhan akvaryum var internetten aratın numarasını.yasli ve bilgili bir kuşçu .telefondan yönlendirir sizi.gecmis olsun.

güzel diyorsun hocam ben izmit de kaç veteriner gezd,m heps, kedici köpekci kuş diyorum anlamayız diyorlar sağolsun tanıdık üretici arkadaşlar var yardımcı oldular

Geri