Karadeniz Pet

Veterinerim PBFD (tüy dökme ve gaga uzaması virüsü) hastalığını teşhis etti

ibrahima61

Yeni Üye
Bir senedir muhabbet kuşumun göğüs bölgesinde tüy büyümemesi ve sürekli gagasının uzaması yüzünden üç çeşit veterinere gösterdim. Hiç birinin tavsiyesi bir yere fayda etmediği için 80 km uzaklıkta olan bir kuş doktoruna gittim. Aldığı tüy örneklerini laboratuvarda inceledikten sonra tekrar gittim oraya. Tüylerin diplerinin çarpık büyümesini örnek göstererek yukarda belirttiğim hastalığı teşhis etti ve buna karşı henüz bir çözümün üretilemediğini, en fazla bir buçuk iki sene yaşayabileceğini söyledi.

Bir haftadır evde kimsede moral kalmadı, o ufacık bedenin yakın zamanda acılar çekerek öleceğini bilmek oldukça üzüntü verici bir şey.

Bu işe bayağı bir kafa yorduktan sonra aklıma bir şey takıldı. Sırf tüylerin büyüme şeklinden o ölümcül virüse yakalandığı kanısına varması tuhafıma gitti. Bunun için en azından kan örneği de alması gerekmiyor muydu?

Ekli dosyalar

• 20161108_121112.jpg
    20161108_121112.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 41
Geçmiş olsun canınızı sıkmak istemem bu şekilde görünen 2-3 kuşumu kaybettim bu yıl. Nedeni aynı mıdır virüs müdür bilmiyorum. Sizinki inşallah düzelir geçmiş olsun

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri