Karadeniz Pet

Vicdan azabı çekiyorum

Doruk Duran

Yeni Üye
Özet geçeyim,Babaannemin kuşu kuruluk hastalığına yakalanmıştı, Bende kendime alıp satıcaktım yada tedavi edicektim,Şansıma ailem gezmeye gitti,mecbur bende gittim, Kuşu mecbur kutuya koydum kutuya delikler açtım,Yem serpiştirdim ve cola şişesinin kapağına su koydum.Havada baya sıcaktı,Oturuyorduk, İçime bianda kötü bi his geldi baba gel kuşa bakalım dedim... 10-20 dk yürüdükten sonra arabaya varınca gördüm ki kuş kutunun içinde haraketsiz yatıyor ve kalça bölgesinden sarı bi sıvı akmış,Camları sonuna kadar açmıştım sıcaktan bir şey olmasın diye, Zaten ölmesine az kalmıştı bende tedavi etmeyi deneyecektimki bi baktım kuş ölmüş, Onu Babaannem bu hale getirdi, Arabanın içi baya sıcaktı belki ondan olmuş olabilir ama ben öldüğü için 3-4 saat aralıksız ağladım ve hala vicdan azabı çekiyorum,Vahşide olsa çok acıdım,Aileme söylemiştim ancak dinlemediler böyle yapmamı söylediler her türlü en iyisini yapmaya çalıştım susuz kalmasın aç kalmasın diye uğraştım ama kuş ölmüş.. Ve babama toprağa gömelim derken kutuyu aldı fırlattı.. Ben hala vicdan azabı çekiyorum, Nasıl kurtulurum yardım edin..

Toprağa gömmüş olsaydınız, birazda olsa iyi hissedersiniz, ölmüş kuşu alıp fırlatmak nedir? Okuyunca benim bile vicdanım sızladı, vicdan azabınızdan babaanneniz değil babanız sorumlu bana göre.

Sizi iyi anlıyorum. Elinizden geleni yapmışsınız sizin bi suçunuz yok allah babanız be babannenize vicdan merhamet versin onlar suçlu bu durumdan. Umarım bir daha kuş almazlar.