Karadeniz Pet

Viltecmin denen ilaç hk bilgi sahibi olan var mı

Ümit St

Yeni Üye
Merhabe. Bu parazitlerle başım belada. Kafesi ve tüm malzemeleri çöpe atıp yenisini aldım. Yeni kafesi ve Reisi ( muhabbet kuşu) sıcak su( elma sirkeli) ile yıkadım. 4-5 saat kaşınması azalmıştı ama şimdi yine başladı. Kafesin etrafında da parazit bit artık her ne haltsa yine gördüm. Bir yandan öfkeliyim bir yandan reise çok üzülüyorum :( formda dolaşırken VİLTECMİN denen bi ilaç önerildiğini ve kesin çözüm alındığını gördüm. Bunu deneyen veya nasıl bişey olduğunu,nereden temin edebileceğim konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Aynı şekilde toz ilaç varmış. Onun kullanımın,temin edebileceğim noktaları öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.

Ekli dosyalar

• 42402D96-76B7-465C-8FFB-C32BC8B12968.jpeg
    42402D96-76B7-465C-8FFB-C32BC8B12968.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 13
merhaba, öncelikle yakınınızda veteriner varsa bir sorun derim vilmectin'i, ben sorduğumda satmadıklarını söylediler ancak 4 kullanımlık bir ilaç hazırlamışlardı vilmectin'den. Ek olarak bitlerin gezdiği yerlere ardap sprey alıp sıkın kafes tabanının altına da bit tozu dökebilirsiniz veya yine ardap sprey sıkabilirsiniz. Ben ardap ve bit tozunu hobipet sitesinden almıştım.

merhaba, öncelikle yakınınızda veteriner varsa bir sorun derim vilmectin'i, ben sorduğumda satmadıklarını söylediler ancak 4 kullanımlık bir ilaç hazırlamışlardı vilmectin'den. Ek olarak bitlerin gezdiği yerlere ardap sprey alıp sıkın kafes tabanının altına da bit tozu dökebilirsiniz veya yine ardap sprey sıkabilirsiniz. Ben ardap ve bit tozunu hobipet sitesinden almıştım.
Teşekkür ederim ilginiz için. Şimdi gitcem veterinere umarım vardır.