Karadeniz Pet

Vitamin hakkında?

Riosamba

Yeni Üye
Röhnfreid mı probiacti bird mü almaliyim sizce

Röhnfried entrobac güzeldir tavsiye ederim, probiacti bird ise sıvı forumda olduğu için kullanımı kolay
Pardon ben vitamin sorucaktım karıştırmışım diazyme 256 kullaniyorum probiyotik olarak.Vitamin olarakta röhnfried iyi midir

Diazyme 256 sulukta ne kadar zaman kalmalı ? Tam dolu suluğa bir iki pirinç tanesi kadar atıldığını anladımda suyu günlük mü değiştirmek lazım yoksa 6 saat falan mı kalmalı probiyotik ..?

Diazyme 256 sulukta ne kadar zaman kalmalı ? Tam dolu suluğa bir iki pirinç tanesi kadar atıldığını anladımda suyu günlük mü değiştirmek lazım yoksa 6 saat falan mı kalmalı probiyotik ..?
Normalde kuşların suluklarına sadece antibiyotik ilaç kullanılabilir diğer takviye ürünleri bakteri üremesini hızlandırırlar bu sebeple vitamin ve probiyotik gibi takviyelerin 6 saatten fazla kalmaması sağlıklı olacaktır. Takviyeler suluktan çekildikten sonra suluk iyice yıkanmalıdır.

Normalde kuşların suluklarına sadece antibiyotik ilaç kullanılabilir diğer takviye ürünleri bakteri üremesini hızlandırırlar bu sebeple vitamin ve probiyotik gibi takviyelerin 6 saatten fazla kalmaması sağlıklı olacaktır. Takviyeler suluktan çekildikten sonra suluk iyice yıkanmalıdır.
Tesekkür ederim .

Vitamin:Opti Breed
Probiyotik:Entrobac,Deli Nature Flora,Versele Laga Probi-Zyme olabilir.Probiacti Bird ü içerisinde tuz ve şeker olduğundan tercih etmiyorum.Kuşa her zaman elektrolit vermenin iyi olmadığı kanaatindeyim.