Karadeniz Pet

Vitamin ve probiyotik saklanması

Yaagmur06

Meraklı Üye
Arkadaşlar hobi s multivitamin ve diazyme 256 probiyotik aldım Hobipet ile temin ettim. Danışmak istediğim 1 gr multivitamini 250 ml suda karıştırıp verilmesi gerektiği yazıyor. 250 ml vitaminli suyun 50 ml kuşların suluguna aktardım. 4 saatte bir değiştirecem suyu. Dışarıda 4 saatten fazla kalınca vitaminin değeri düşüyor. Peki kalan 200 ml vitaminli suyu buzdolabında kapalı bir şekilde saklasam, vitamin kaybı ve herhangi bir bozulma olabilir mi? Buzdolabında vitaminli suyu ya da probiyotikli suyu saklamak uygun mudur?

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, Sulugu doldur, cay kasiginin ucu ile multivitamini suluga koy ve karistir, ben genelde boyle veriyorum. Bir cay kasigi yaklasik 3,4 gram alir silme daldirinca.
Allah kolaylik versin.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oran fazla oluyor öyle. Kullanma talimatında 250 ml suya 1 g katılmalı diye. Teşekkür ederim devam için [emoji4] Ve ben geriye kalan 200 ml vitaminli ya da probiyotikli su nasıl saklanmalı sorusunun cevabını istiyorum arkadaşlar. [emoji4]

Niye bu kadar eziyet çekmeye heveslisiniz ki ? Çeyrek suluk doldurun mercimek tanesi kadar katın ve 6 saatte bir taze hazırlayın. Nerde muhafaza ederseniz edin etkisi azalacak hatta bozulacaktır.

Niye bu kadar eziyet çekmeye heveslisiniz ki ? Çeyrek suluk doldurun mercimek tanesi kadar katın ve 6 saatte bir taze hazırlayın. Nerde muhafaza ederseniz edin etkisi azalacak hatta bozulacaktır.
Valla bilmiyorm çok teşekkür ederim [emoji4]

Firmalar doz önerilerini çok sayıda hayvan besleyenler için veriyor. Önerileri de kural değil sonuçta. Siz kendi hayvan sayınıza göre uyarlayacaksınız aşağı yukarı.

Firmalar doz önerilerini çok sayıda hayvan besleyenler için veriyor. Önerileri de kural değil sonuçta. Siz kendi hayvan sayınıza göre uyarlayacaksınız aşağı yukarı.
Tamamdır. Hassas tartım olsa hesap yaparım ona göre verirdim :D 250 ml e 1 g koyulur yazıyor mesela. 50 ml için koyulması gereken miktarı hesaplayıp verirdim. [emoji4] neyse gerek yok yani. Teşekkür ederim soruma beklediğim cevabı verdiniz[emoji4]

Geri