Karadeniz Pet

Yağlanma mı ?

ali sağlam

Meraklı Üye

Resimlerde gördüğünüz gibi 6 aydır kuş bu şekilde. Eşi yok yani yumurta sıkışması gibi bir şey söz konusu değil. Her gün dışarı çıkarılan ve hareketli bir kuş. Ancak iştahlıdır.

Sizce yağlanma mı ? ya da başka bir şey mi ?

Kuşlar eşi olmadan da yumurta yapar
Ama 6 ay uzun bir süre 6 ay yumurta sıkışmaz salıyorsunuz ama o sürekli uçuyor mu?
Yağlanma genelde göğüs bölgesinde de olur göğüsünü yoklayın.

Sertliğine bakın. Bir sertlik varsa kist olabilir. Ameliyatla alınması gerekir.

Kuşlar eşi olmadan da yumurta yapar
Ama 6 ay uzun bir süre 6 ay yumurta sıkışmaz salıyorsunuz ama o sürekli uçuyor mu?
Yağlanma genelde göğüs bölgesinde de olur göğüsünü yoklayın.

bu ara sürekli açılan cerrahi müdahele konularından bir vaka gibi malesef. aynı sıkıntıdan dolayı çok fazla paylaşım geliyor bu ara

bu ara sürekli açılan cerrahi müdahele konularından bir vaka gibi malesef. aynı sıkıntıdan dolayı çok fazla paylaşım geliyor bu ara
Aynen bu konuda bir çok kişi muzdarip kendi kuşlarıma bile kuşku ile bakıyorum

Kuşun normal şekilde boydan fotoğrafını çeker misiniz?

Aynen bu konuda bir çok kişi muzdarip kendi kuşlarıma bile kuşku ile bakıyorum

bana bu hastalık için denilen şuydu; genetik faktörler olacağı gibi en yüksek şekilde tetikleyen durum ise, sağlıksız (zengin olmayan) beslenme ve güneş görememesi dendi..

ayrıca ur durumu dışında "yağlan-maması" için kafes ortamı da yalnış tabi. köpek aldıklarında taşıma çantasında mı besliyor insanlar ? yani bunların düzenli uçurulması lazım. uçamadıkları zaman tüneklerine sıkıca tutunup kanat çırpıyor son çare olarak bu hayvanlar ( o kadar acınası bir durum)

Son düzenleme:
Bölgede sertlik yok, yumuşak içi boş gibi. Linkteki konuya baktım benim kuşun çok ilerlemiş hali gibi duruyor. Yapı olarak yağlanmaya müsait kuş. Her gün uçuruyorum ama daha fazla uçurup suyuna sirke katıp bir süre gözlemleyeceğim.

bana bu hastalık için denilen şuydu; genetik faktörler olacağı gibi en yüksek şekilde tetikleyen durum ise, sağlıksız (zengin olmayan) beslenme ve güneş görememesi dendi..

ayrıca ur durumu dışında "yağlan-maması" için kafes ortamı da yalnış tabi. köpek aldıklarında taşıma çantasında mı besliyor insanlar ? yani bunların düzenli uçurulması lazım. uçamadıkları zaman tüneklerine sıkıca tutunup kanat çırpıyor son çare olarak bu hayvanlar ( o kadar acınası bir durum)
Kesinlikle haklısınız benim odam kuşların odası sanki ben onların odasında kalıyorum :D kuşku ile baktığım kuşum kuluçka süresinde biraz yağlanmış yavru için çıkmıyordu. Galiba yağlanmış neyse bunu da atlatırız.

Kesinlikle haklısınız benim odam kuşların odası sanki ben onların odasında kalıyorum :D kuşku ile baktığım kuşum kuluçka süresinde biraz yağlanmış yavru için çıkmıyordu. Galiba yağlanmış neyse bunu da atlatırız.

karatay bunu beğenmedi ;) düzenli sporunu yapsın

karatay bunu beğenmedi ;) düzenli sporunu yapsın
:D :D Kafesten hala çıkmıyor zorla çıkartıp kafesi kapatıyorum bu sefer üstüne konuyor kafesi odadan çıkarıyorum perdede yarasa gibi duruyor biraz farklı bir prenses’e sahibim inatçı prenses ama tabii ki hiç uçmuyor değil biz hallederiz bu işi.

Geri