Karadeniz Pet

Yaşı,ırkı ve cinsiyeti hakkında bilgiye ihtiyacım var

ALPER ÜNAL

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar 2 saat önce bir muhabbet kuşu aldım yaşı ırkı ve cinsiyeti konusunda bilgilendirirseniz sevinirim birde son resimde kuşumun duruşunda bir anormallik var mı? Kuşcuda daha düzgün duruyordu sanki.

Krk1aP.jpg
[/url][/IMG]
Kg06Mb.jpg
[/url][/IMG]
KqkvZV.jpg
[/url][/IMG]
Kg06QQ.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
Kardeşim gagası normalden fazla uzamış. Gaga taşı takarsan kafese kısa sürede gagayı toparlar. Onun dışında sanırım ayaklarda hafiften çarpıklık var... Erkeğe benziyor ve yerli benim görüşüm budur.

2 aylıktan fazla kardeşim bu kuş gözlerinde koyu gri iris oluşmuş 4 aylıktan fazla gibi bence.

Kus saglkli gozukyor plastik tunegi degistirip gaga tasi da takarsan kafese cok iyi olur

Dostum ayakları ileride sorun çıkartabilir

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

teşekkür ederim cevaplarınız için arkadaşlar. Ayaklar bir sıkıntı yaratır mı hayvana ilerde gaga taşı dediğiniz bu mu oluyor acaba
kalamar-kemigi.jpg

bu kalamar kemiği kardeşim kalsiyum açısından zengindir.gaga taşından hallicedir.

Maşallah. Büyüyünce çok güzel olacak gibi.

arkadaşlar çok soru soruyorum farkındayım ama ilk kez muhabbet kuşu besliyorum pek bilgim yok. Benim kafam kuşun ayaklarına takıldı şimdi resimlere bir bakıp yorumlar mısınız nedir durumu sıkıntı çıkar mı. birde sağ ayağında ki tırnağı çok uzun tırmanırken tellere takılıyor zar zor kurtarıyor sağ ayağını. tırnaklarını kestirsem düzelme olurmu duruşunda.

Son düzenleme:
2 2,5 aylık bir erkek. Tüyü kadar uzun ömrü olsun

kuşun ayağına baktırmak için aldığım yere götürdüm bugün, ayağı sakat değiştirelim dedi bende başka bir kuşla değiştirdim. yeni kuşumun 2.5 aylık erkek olduğunu söyledi. Cinsi nedir bu kuşun?

3 - 3.5 aylık pakistan gibi geldi bana / cinsiyeti de erkek gibi duruyor

Geri