Karadeniz Pet

yaşı ve cinsiyeti nedir?

Boncuk27.01

Yeni Üye
merhabalar muhabbet kuşu aldım yeni perşembe günü .Kuşun cinsiyeti ve yaşı hakkında yorumlarınız nedir nilgi almak istiyorum

IMG_8648.JPG
IMG_8645.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_8648.JPG
    IMG_8648.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
Bi kaç gören kişi en az 7 8 aylık demişti ama ben yavru diye aldıgım için sormak istedim buraya çok teşekkürler başka yorumu olan varsa lütfen onlarda yazsın

Yanlis gormediysem gagasinin ucundaki siyahlik duruyor dogrumudur

Bi kaç gören kişi en az 7 8 aylık demişti ama ben yavru diye aldıgım için sormak istedim buraya çok teşekkürler başka yorumu olan varsa lütfen onlarda yazsın

tam olarak kaç aylık söylemek zor ama kesinlikle 7-8 aylık değil. taş çatlasa 4-5. maşallah çok bakımlı bir erkek. sağlıkla besleyin.

Teşekkür ederim.Kuşı aldıgım kuşçu kuşu eline al sev demişti bende ele almak yanlış olmazmı diye düşünüyordum neyse bugün alayım dedim berbat bir şekilde elimi ısırdı bende koydum hemen yerime ve hata yaptıgımı anladım..Ama bu hareketi bana çok hırçın geldi acaba alışmazmı ki bana.Büyükse alıştıramazmıyım

Teşekkür ederim.Kuşı aldıgım kuşçu kuşu eline al sev demişti bende ele almak yanlış olmazmı diye düşünüyordum neyse bugün alayım dedim berbat bir şekilde elimi ısırdı bende koydum hemen yerime ve hata yaptıgımı anladım..Ama bu hareketi bana çok hırçın geldi acaba alışmazmı ki bana.Büyükse alıştıramazmıyım

muhabbet kuşları ele alınmaktan nefret ederler. hele ki diğer kuşlarla bir arada bulunmuş, petshop'tan alınmış ise. kuşçu olduğunu iddia eden kişi bunu nasıl söylemiş merak ettim. ancak yeni doğan bir kuşu elinizde besleyip büyütürseniz belki rahatsız olmaz. ben kuşumu sahiplendiğimde 30 günlük bile değildi, benim elimden yem yiyip omzumda, parmağımda uyuyordu. hobi amaçlı üreten birinden aldığım için 30 gün boyunca da insan eline alışmıştı. o dahi mecburi durumlarda elime aldığımda rahatsız oluyor farkediyorum. kendinize alıştırmak için geç kaldığınızı düşünmüyorum. sabırla yaklaşın sevdiği şeyleri rüşvet olarak kullanabilirsiniz (marul, meyve gibi). ama asla avuçlayıp da size olan güvenini kaybetmesine neden olmayın.