Ahmet IŞIK

Site Bağımlısı
7 Mar 2018
73
9
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba arkadaşlar beyazlığı çok olan kuşu yeme düşer düşmez aldım 2 aydır besliyorum 2 aylık eş olarak ikinci kuşu aldım griliği fazla olan beyazlığı fazla olan 2 aylık ama diğerinide petshop 2 3 aylık dedi de bana 5 aylık civarı gibi geldi beyaz erkek grili olan dişi olarak düşünüyorum yaş farkı olduğundan acaba eş tutmama olabilir mi

Ekli dosyalar

albinom22

Profesyonel
9 Tem 2018
1,534
323
83
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Önemli olan anlaşmaları. Üretim için çoğu zaman erkeğin iriliği ve dişiden büyük olması gerekiyor tabii anlaşmaları da.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,086
1,328
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Erkek daha çok minik şimdiden eş olamazlar zaten. İlerde ne olur bunu da şimdiden kestirmek imkansız. Küçük olan 7aylık civarı olduğunda durum değerlendirmesi yaparsınız.

Ahmet IŞIK

Site Bağımlısı
7 Mar 2018
73
9
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Zaten erkek daha 2 aylık onu yeme düştüğünde aldım birazda ufak olduğundan şüphelendim dişi pıstırdı ama dişi de tedirgin bir gece kavga ettiler dişi kaç yaşında sizce erkek dişi gibi büyür mü mama ile beslesem ikisinide birde ikisininde cinsleri yerli değil mi

Süleyman YERLİ

Profesyonel
1 Ocak 2017
3,772
1,551
113
37
Darıca / KOCAELİ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Sorunlarınızın cevabını vermek için çok erken. En az 6 ay daha geçmesi lazım. Eğer anlaşırlarsa yavru verirler.

Ahmet IŞIK

Site Bağımlısı
7 Mar 2018
73
9
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Peki dişi sizce kaç yaşında yada kaç aylık

Ahmet IŞIK

Site Bağımlısı
7 Mar 2018
73
9
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Net çekmeye çalışayım ama gözünde hafiften beyaz halka olmaya başlamış

Ahmet IŞIK

Site Bağımlısı
7 Mar 2018
73
9
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Kuş 5 6 aylık civarı bence. Ceresinin üstünde tüy kapsülleri vardı sanki. Tüy döneminde olabilir ve tüy dökmesinin nedeni de budur.
Bende öyle tahmin ettim petshop tekrardan gittim bu kuş 2 2 buçuk aylık değil 5 aylık var dedim yok o biraz iri ondan diyor ama kuş tüyde yani bariz belli göz simsiyah değil gözün kenarında hafif beyazlaşmaya başlamış yani peki dişi 2-3 ay büyük olsa uyum sağlamakta (şuan belli olmaz da uyum sağlayıp sağlamaması) yavru almamda sorun olur mu erkek 7 8 ay olmasını bekleyecem zaten

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,086
1,328
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Bende öyle tahmin ettim petshop tekrardan gittim bu kuş 2 2 buçuk aylık değil 5 aylık var dedim yok o biraz iri ondan diyor ama kuş tüyde yani bariz belli göz simsiyah değil gözün kenarında hafif beyazlaşmaya başlamış yani peki dişi 2-3 ay büyük olsa uyum sağlamakta (şuan belli olmaz da uyum sağlayıp sağlamaması) yavru almamda sorun olur mu erkek 7 8 ay olmasını bekleyecem zaten
Aralarında büyük bir yaş farkı yok. Şu an anlaşıyorlarsa güzel. Büyüdüklerinde de eş olup olmadıklarını anlarsınız, şimdiden bir şey denemez.

Ahmet IŞIK

Site Bağımlısı
7 Mar 2018
73
9
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Merhaba arkadaşlar daha öncede bu başlıkta bahsetmiştim yeni başlık açmak istemedim benim erkek muhabbet kuşu 2 aylık dişi tahminimce 4-5 aylık 2 hafta önce aldım dişiyi aynı kafese koydum başta 1 2 gün kadar biraz kavga ettiler ama şimdi birbirlerine sürekli yem kusuyorlar ve sürekli birbirlerinin kafasını kaşıyorlar normal mi _?

Toprak00

Profesyonel
26 Mar 2018
250
50
28
19
Çanakkale
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Merhaba arkadaşlar daha öncede bu başlıkta bahsetmiştim yeni başlık açmak istemedim benim erkek muhabbet kuşu 2 aylık dişi tahminimce 4-5 aylık 2 hafta önce aldım dişiyi aynı kafese koydum başta 1 2 gün kadar biraz kavga ettiler ama şimdi birbirlerine sürekli yem kusuyorlar ve sürekli birbirlerinin kafasını kaşıyorlar normal mi _?
Yavru yavruyu besleyebilir, erkek erkeği besleyebilir, dişi dişiyi besleyebilir, erkek yavruyu besleyebilir, bütün hepsi olabilir. Normaldir, kavga etmemeleri güzel. Büyüdüklerinde çift olup olmadıklarını anlayabilirsiniz.

Ahmet IŞIK

Site Bağımlısı
7 Mar 2018
73
9
8
24
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Yavru yavruyu besleyebilir, erkek erkeği besleyebilir, dişi dişiyi besleyebilir, erkek yavruyu besleyebilir, bütün hepsi olabilir. Normaldir, kavga etmemeleri güzel. Büyüdüklerinde çift olup olmadıklarını anlayabilirsiniz.
Teşekkür ederim