Karadeniz Pet

Yaş. cinsiyet ve ırkı konusunda destek ltf.

Barış B.

Meraklı Üye
20170131_164459.jpg
20170131_165734.jpg
Kuruma hastalığından yeşil yavruyu kaybettim. bugün gidip yeni kuş aldım. fakat bu sefer Eminönü kuş pazarını değil, güvendiğim bir petshop u tercih ettim. ahşap kafesimi ve tüm aksesuarları yem dahil dezenfeksiyon için değiştirdim. alırken petshop erkek ve 1.5 aylık dedi. şimdi siz profesyonellerden bu konuda destek rica ediyorum.

Bence erkek, hali tavrı nasıl şimdiye kadar? Gerçi yeni almışsın, kendi hali tavrını pek göstermez. Ama ben erkek olduğunu düşünüyorum :D

elime aldığımda sert ısırdı. kafese bıraktım hareket etmiyor şimdilik yem, su kullanmadı henüz.

1-2 gün çok yaklaşmaz yeme ve suya, muhakkak kafesin altına çay tabağına yem koy yemliğini bulamayabilir ben öyle yapmıştım. Kendi haline bırak sanırım benim yaptığım en büyük hata ilk gün çok elime gelmesini denedim çok rahatsız ettim :( İlk günlere dönsem elimi kafese sokar öylece bekletir ya da elimden yedirmeye çalışırdın korkutmadan. Bir iki güne kendi hali tavrına döner, ilk günlerde güvenmiyorlar bize :D

yem ve su kullanmaması gayet normal ortama alışma süreci 1-2 gün sürücektir yemide bulur bence bu kafeste ayrıca kafesi çok beğendim nereden aldığınız hakkında bilgi alabilir miyim ? bu arada maşallah erkek bir mubiş bence

teşekkürler. kafesi amazon petshoptan 190 tl ye aldım. bu fiyata bulamazsınız. en uygun orası. yaşı hakkında da bilgi rica ediyorum

teşekkürler. kafesi amazon petshoptan 190 tl ye aldım. bu fiyata bulamazsınız. en uygun orası. yaşı hakkında da bilgi rica ediyorum

Yaşı 2 aylıktan fazla değil. Gözlerinin tamamen koyu renkte olması ve çizgilerinin ceresine yakın olması yavru olduğunun belirtisi.

Maşallah bir erkek kuşunuz.

Yanlış hatırlamıyorsam tahta bir kafesiniz vardı o kuşunuz vefat etti sanırım kafeside mi attınız yada hastalık mı bulaştı durum nedir ?

Maşallah bir erkek kuşunuz.

Yanlış hatırlamıyorsam tahta bir kafesiniz vardı o kuşunuz vefat etti sanırım kafeside mi attınız yada hastalık mı bulaştı durum nedir ?

evet doğru kuşu kaybettim. enfeksiyon riskini göze almadım. yeni ve daha kullanışlı bir kafes aldım. iyi ki de almışım. ahşap kafesi dezenfekte ettirdim satarım herhalde. ahşap kafesim saka ve kanarya için uygun sanırım.

Geçmiş olsun... Ömrü tüyü gibi uzun olur inşallah güzel bir kuşunuz var...

Serkan Bey mubişim hakkında (cinsiyet, hali tavrı vs) adlı konumda sahibi olduğum mubişimin cinsiyeti üzerine bir yorum yapabilir misiniz? Tecrübeli desteğe ihtiyacım var. Bir cevap geldi zaten ama kesinleşmesi için desteğinizi bekliyorum teşekkürler :)