Karadeniz Pet

Yaş ve cins ile ilgili yorumu olan var mıdır?

Başkankan

Yeni Üye
Alınalı bir kaç gün olan muhabbet kuşumuz. Butun ilgimizle uzerine titriyoruz. Insallah huyu guzel cikar ve saglikli yasar. Yaş tahmini ve cinsi ile ilgili yorumu olan var midir? 20181203_225230.jpg 20181203_225023.jpg
20181203_225230.jpg
20181203_225023.jpg

3.4 aylık arası yerli erkek..

Tesekkurler. Ben kırma bir kuş sanıyordum iyi oldu soylediginiz. Tüy ile ilgili bir yorumunuz var mi peki?

Kuşunuz tüyde 15 ila 20 gün arasında yetişkin tüylerine sahip olacak bu süreçte bol bol sade yulaf ve vitamin takviyesi yapın..

Kucuk yemlikte yulaf var. Ama kus yulaf yemeyi bilmiyor bence. Dal dari ve normal karma yemini yiyor.Hic dokunmadi simdiye kadar yulafa. Suluguna da bir gun sade su bir gun avisolplus koyuyorum. Hayirlisi sagliklisi olur ins.

Erkek kuş 4 ay civari saglikla besleyin

biraz yaşı büyük ama alışır ilgilenirseniz.tünekleri tahtayla değiştirin.vitamini haftada 2 kere verin bence tavsiyem 1 gün karışık olan olsun 1 gün sadece b vitamini.çarşamba avisol a cuma b şeklinde kullanıyorum.salı günü yumurta maması içine meyve koyuyorum nemlendirmek için.haftada 3 gün yeşillik veriyorum 1 günde daldarı.

4 aylik buyuk mu sayilir yani bana yavru diye verildi de... yulaf yemeyi nasil bilmez halen anlamiyorum. Canlı girisken bir kuş degil sanirim malesef...kapisi hep acik ama cikmaya yeltenmiyor bile. ucmayi da bilmiyor. Tam gayret ugrasacagiz artik.

4 aylik buyuk mu sayilir yani bana yavru diye verildi de... yulaf yemeyi nasil bilmez halen anlamiyorum. Canlı girisken bir kuş degil sanirim malesef...kapisi hep acik ama cikmaya yeltenmiyor bile. ucmayi da bilmiyor. Tam gayret ugrasacagiz artik.
4 aylık hala yavru sayılır fakat genel olarak en kolay evcilleştikleri zaman 1-2 aylık oldukları zaman.1.kuşumu 2 aylıktı aldım 2.kuşumda 4-5 aylıktı ve arada bariz fark vardı ilk geldiklerinde 2. kuşum çok daha çekingen ve cazgırdı.zamanla alışır ortamı yeni tanıyor henüz çıkmak istememesi normal 1-2 haftaya açılır.benim gri olan daldarıyı bilmiyordu ama öğrendi sonradan.

sarı yüzlünün gözünde gri halka vardı eve geldiğinde kardeşim halkayı görmemiş kafasında çizgileri duruyor diye almış fakat kuş aslında öyle o kadar küçük değil.petshop epey küçük bir yavru demiş onlara güven olmaz zaten.geri göndermeye kıyamadığım için biraz uğraşıp eğittim.

Ekli dosyalar

• IMG_2584.jpg
    IMG_2584.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 12
bununla ilgili güzel bir video vardı ay yıldız üretim kanalında oradada açıklıyor sadece çizgilere bakıp almamak lazım.

bununla ilgili güzel bir video vardı ay yıldız üretim kanalında oradada açıklıyor sadece çizgilere bakıp almamak lazım.
Masallah cok saglikli gorunuyorlar. Umarim toparlar bizimki de cunku bu sessiz urkek yabani hali can sıkıyor. Heves kırıcı haller.

Masallah cok saglikli gorunuyorlar. Umarim toparlar bizimki de cunku bu sessiz urkek yabani hali can sıkıyor. Heves kırıcı haller.
teşekkürler genel olarak iyiler gri ilk tüyüne girdi:Dmavi de baya toparladı ilk aldığımda kuyruğu nedense çok kısaydı ve gagası hafif hırpalanmıştı.1 aya alışır yeterki doğru bir eğitim verin:)

Geri