Karadeniz Pet

Ya benim kuş nankör ya da ben bir kabahat işliyorum

StayAway

Meraklı Üye
2,5 aylık muhabbet kuşum var benim kuyruğu yeni uzadı uzama aşamasında yani onu dışarı salıyorum uçuyor meyve sebze yediriyorum banyo yapıyor kafama hep konuyor uçarken de elime geliyor ama devamlı ısırıyor siiit diyorum duruyor ama bu sefer daha şiddetli ısırıyor ya da yavaş ısırıyor sonra şiddetli ısırıyor kafayı yicem artık 1 aydır bu sorunla uğraşıyorum neredeyse elimden yiyor içiyor odadan çıkacağım zaman gitme der gibi devamlı kafama konuyor kapıyı açıyorum pat üzerime geliyor odadan çıkamıyorum ama bu ısırma huyu beni soğutmaya başladı bu kuş dan soğutmaya başladı kafese tahta salıncak aldım zamanında devamlı sallanıyor du ama sonra agrasif oldu baktım salıncak ile kavga ediyor sonra salıncağı kaldırdım bu sefer kafesin içinde şiddetli bağırmaları oldu depresyon geçiriyor diyen olacak belki ama böyle birşey olmaması lazım çünkü bizden yana birşey olmadı yanına dişi arkadaş almayı düşündüm ama bu agresif olduğu için dişi ilede kavga eder diye almakta istemiyorum

birebir anlattığının aynısı bende var :)

Kuşunuz muhtemelen 6 ay civarı ve ergenlikte. Net tepkiler verirseniz, zamanla azalacaktır. Salıncakla kavga etmesi de ergenliğin etkisinden olma ihtimali yüksek

ısırmayı ve kemirmeyi keşfediyor olabilir :)

Kuşunuz muhtemelen 6 ay civarı ve ergenlikte. Net tepkiler verirseniz, zamanla azalacaktır. Salıncakla kavga etmesi de ergenliğin etkisinden olma ihtimali yüksek
6 aylık değil ki 2.5 3 aylık daha ben yanına bir arkadaş almayı düşündüm petshopa götürdüm salmaya koydular hepsi ile oynuyordu değişen birşey yok hani tek biri ile özel olarak ilgilendigini görmedim kendimde bi dişi alsam anlaşacagını düşünüyorum

3 aylık kuşun derdi başka olamaz. Henüz çiftleşme ile ilgili hormonlar salgılanmaya başlamadı.

3 aylık kuşun derdi başka olamaz. Henüz çiftleşme ile ilgili hormonlar salgılanmaya başlamadı.
salma da petshopçu bu zatn yetişkin değil hepsi ile oynar alacagınız kuş farketmez dedi ne derece dogru bilmiyorum hepsi ilede gayet iyi anlaşıyordu sadece bazılarının kuyruklarını çekiyordu başkada değişik birşey görmedim

yüz verirsen tepene çıkar :p
otoriter olun patronun kim olduğunu bilsin yediği kaba pislemesin.:D

Biz onları kafesi tıkmasak bakalım bizim kaplarımızdan yemek yerler miydi :) o da canlı sende canlısın patron hep sen değilsin. Onlarında canlarının istedikleri şeyleri yapmaya hakları var. Gelelim konuya. 3 aylık bir de erkek kuşun ısırma şiddeti ne kadar olabilir ki. Yanı ben olsaydım o kadar yaptığı sevgiye bakarak ısırma huyuna olsun ne yapalım derdim. Ama istemiyorsanız. Her yaptığın da hişt diyip yapmaya devam ettiği her zaman bunu söylemeye devam edin. Gerekirse ceza niyetinde kafese koyun. Ben bu işlere pek taraftar değilim. Ben her canlı istediğini yapmalı tarafındayım. Sonuçta korkuyla değil sevgiyle arada bağ oluşuyor

bu hayvanların doğal ortamlarında bu kalitede yaşama şansı evdekinden daha düşüktür.İnsanla hayvanı denk görecek gözle bakıyorsanız düşünceniz de çarpıklık vardır.onlar sizin evcil hayvanınız.

bu hayvanların doğal ortamlarında bu kalitede yaşama şansı evdekinden daha düşüktür.İnsanla hayvanı denk görecek gözle bakıyorsanız düşünceniz de çarpıklık vardır.onlar sizin evcil hayvanınız.
Belki yemek konusunda haklısınızdır fakat özgürlüklerini alıp kafese tıktıktan sonra patron olduğunuzu göstermeniz şahsımca ikiyüzlülük olur.'Özgürlüğü alınmış bi canlının patronu olmak' ne demek onu da anlamış değilim.

Benim düşüncemi anlayan anladı da, üstün yaratılmış olmamız hayvanlara patronluk göstermek ağaçları yakıp yıkmak doğaya sonsuz üstünlüğümüzü göstermekse bırakın benim düşüncem çarpık olsun. Ben gerekirse onların evcil hayvani olurum. Ama hiç bir canlının patronu olmayım. Ben almiyim patronluk bana göre değil. Her canlının yaratılışları gereği bulundukları ortamda yaşama şansı ve güzelliği sonsuzdur. Kendi penceremizden bakmayalım. Biz değil miyiz onlara doğada beslendikleri yiyecekleri, doğa koşullarını, gerek kalamar kemiğini, gerek tahta tünekleri vermeye çalışan. Doğa koşullarını sunmaya çalışıyorsak bu onların doğada daha güzel yasabileceklerini bildiğimiz için. Kimse bir kafese kapatılıp hiçbir zaman yüzüne değmeyecek bir rüzgarın altında bulunan hapishanede yaşamak istemez. Eğer bu kuşların hepsi doğada olsaydı onları kapatmaya calismazdim. Bu kuşların hepsi insan denilen üstün varlıkların elinde yaşamasın diye onlara en iyi şartları sunmaya çalışıyorum. Elimde ki tüm kuşların kafeste dünyaya geldiğini bilmesem hepsini götürür salarım. Fakat şu saatten sonra genetigini değiştirdiğimiz kuşlara en iyi şartları sunmak zorundayız. Patronları olarak değil. Bir canı düşünerek. Bir hayatı bir yaşamı düşünerek.

Son düzenleme:
Benim düşüncemi anlayan anladı da, üstün yaratılmış olmamız hayvanlara patronluk göstermek ağaçları yakıp yıkmak doğaya sonsuz üstünlüğümüzü göstermekse bırakın benim düşüncem çarpık olsun. Ben gerekirse onların evcil hayvani olurum. Ama hiç bir canlının patronu olmayım. Ben almiyim patronluk bana göre değil. Her canlının yaratılışları gereği bulundukları ortamda yaşama şansı ve güzelliği sonsuzdur. Kendi penceremizden bakmayalım. Biz değil miyiz onlara doğada beslendikleri yiyecekleri, doğa koşullarını, gerek kalamar kemiğini, gerek tahta tünekleri vermeye çalışan. Doğa koşullarını sunmaya çalışıyorsak bu onların doğada daha güzel yasabileceklerini bildiğimiz için. Kimse bir kafese kapatılıp hiçbir zaman yüzüne değmeyecek bir rüzgarın altında bulunan hapishanede yaşamak istemez. Eğer bu kuşların hepsi doğada olsaydı onları kapatmaya calismazdim. Bu kuşların hepsi insan denilen üstün varlıkların elinde yaşamasın diye onlara en iyi şartları sunmaya çalışıyorum. Elimde ki tüm kuşların kafeste dünyaya geldiğini bilmesem hepsini götürür salarım. Fakat şu saatten sonra genetigini değiştirdiğimiz kuşlara en iyi şartları sunmak zorundayız. Patronları olarak değil. Bir canı düşünerek. Bir hayatı bir yaşamı düşünerek.
Çok güzel yazmışsınız. Size katılıyorum. Elinize yüreğinize sağlık Elif hanım.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

o bir deyim.
"hassas insanlar topluluğu"na hitap ediyorum herhalde cevaplara bakılırsa.
kuş mu sizi eğitiyor siz mi kuşu fazla söze gerek yok.;)

o bir deyim.
"hassas insanlar topluluğu"na hitap ediyorum herhalde cevaplara bakılırsa.
kuş mu sizi eğitiyor siz mi kuşu fazla söze gerek yok.;)
Kur'an da kurban keserken bile 'hassas' olmamızı emrederken bir canlıyı beslerken 'hassas' olmamamız mı gerekiyor acaba ?
.;)

Geri