Karadeniz Pet

Yağ bezesi tedavisi

BURAKWX

Meraklı Üye
Bugün ilçedeki veterinere götürdüm kuşumu. Şişliğin kuyruk tüyü dökümünden sonra iltihaplanıp yağ bezesi oluşturduğunu söyledi. Ameliyat riskli dedi sadece çok büyürse ameliyat olacak. Yağ bezesi patlarsa kurtulabileceğini söyledi. Biyo İyoderm kremi verdi. Bu krem tahriş edici bir krem. Doktor yağ bezesini kuş kendi patlatırsa çok daha az tehlikeli olacağını söyledi. Bu ilacı sürersek açılan yer kanar mı iltihap kapar mı ? İlacı yerse bir şey olur mu ?
20180722_184704.jpg

Bu konu herkesin basina gelen bisey degil ilaci alirken doktora sorsaydiniz yaa ayrintili sekilde daha iyi olurdu

Krem tehlikeli kremi sürmedim. Yağ bezesinin büyümesini engellemek için E vitamini takviyesi yapıcam bir de yemi değiştiricem. Şuan versele laga var yağ oranı yüzde 6.5 kullandığınız yemlerin yağ oranına bakıp benimle paylaşır mısınız

Kendi kuşumun yeminde değerler kısmına rastlayamadım. Yağ bezesi ile yağlanma ilişkili miymiş, emin misiniz? http://muhabbetkusum.com/muhabbet-kusu-icin-taneli-yem-ve-tohumlar Burada yem değerleri var yağ oranı az olanları ayrı ayrı alıp karıştırabilirsiniz. Yineleyeyim yağlanma ile yağ bezesi ilişkili mi bunu veterinerden teyit ettirin.

Kremi neden tehlikeli buldunuz?

Kremi sürmedik. 2 gündür ishaldi biraz önce kustu. İshalden dolayı anüse yapışan kakalarını ılık suyla temizleyip zeytinyağı sürdük. Son 1 saattir dışkılamadı. Yeminin içine biraz şeker kattım şuan halsiz ne yapmalıyım

Kremi sürmedik. 2 gündür ishaldi biraz önce kustu. İshalden dolayı anüse yapışan kakalarını ılık suyla temizleyip zeytinyağı sürdük. Son 1 saattir dışkılamadı. Yeminin içine biraz şeker kattım şuan halsiz ne yapmalıyım
Şeker kuşlar için zararlı diye biliyorum. Suluğundaki suya dört damla elma sirkesi damlatın. Yemi avcunuza koyup yedirmeye çalışın. Halsizlik uzun süre devam ederse veterinerinizle iletişime geçin.

Biraz dinlensin Yemi elimde yedirmeyi deniycem. Acaba ishal ve kusma yağ bezesinden mi yoksa vet probiyotik vermişti o yüzden mi oldu

Beze ile kusma bağımsızdır diye düşünüyorum. Mamayı yeniden yapın derim, şeker kuşlar için zararlı nette buna dair yazılara bakabilirsiniz.

Tuy dokumunden sonra yeni tuy iltihap yapmis olabilir yag bezesi yerine iltihap olayinida bir dusunun tuy kokunden mi var sislik acaba

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Su da hiç içmedi. Biraz vücuduna şeker girsin diye koydum hala dışkılamadı da. Bu normal değil acaba içten mi tıkandı ılık suya da soktuk ama ?

İltihap da olabilir doktor sizin dediğiniz gibi anlatıyodu. Kuyruk kökünün üzerinde şişlik 2 hafta önce ilk belirtisi kuyruğu yamultmasıydı. Bunun tek tedavisi ameliyat mıdır

Merhaba, 6 yaşında erkek muhabbet kuşumun karnının altında beze gibi bir şey çıktı. Tüylerini kaldırdığımda sarı renkli olduğunu gördüm poposuna yakın. Elimle kaşıyıp bastırıyorum, ama Nejat hiç bağırmıyor, demek ki diyorum ağrısı yok! Ya da bana acısını belli etmiyor üzülmeyim diye.
Son 6 aydır geçmeyen bir tüy döküntüsü de vardı. Kuyrukları kanatlarından kafasından büyük küçük tüy döktü. Vitamin verdim, suyuna sirke damlattım rüzgardan uzak tuttum ama kafesinde hep birkaç adet tüy oluyordu. Kuyruğunun üstünde de bir kabarma görünüyor bu arada.

Sizce necoşuma neler oluyor? Veterinere götürmem gerekir mi? Genelinde hareketlerinden konuşmasından yemesinden bana düşkünlüğünden hiçbir şey kaybetmedi. Aynı halde o yüzden de bu şişliği geç farketmiş olabilirim. Sadece son günlerde kuş gibi ses çıkarıyor, hiç yapmaz hep konuşurdu.

Teşekkürler :)

Ekli dosyalar

• IMG_1701-min.JPG
    IMG_1701-min.JPG
    531.4 KB · Görüntüleme: 232
  • IMG_1702-min.JPG
    IMG_1702-min.JPG
    708.4 KB · Görüntüleme: 210
  • IMG_1705-min.JPG
    IMG_1705-min.JPG
    610.7 KB · Görüntüleme: 188
Geri