Karadeniz Pet

Yalnızlığa Son Verelim !

Pollock

Yeni Üye
Selamlar, resimde gördüğünüz arkadaşla geçtiğimiz sene mayıs ayında pencereme konduğundan beri birlikteyiz. Ona bir eş bulmak istiyorum. Evdeyken hep birlikte takılıyoruz omuzum da veya laptop klavyesinde beni yalnız bırakmıyor. Ama ben evde değilken yalnız kalıyor saatlerce. Bu zamana kadar sorumluluktan kaçtım ama artık ona haksızlık yaptığımı anlıyorum. Ona uygun eşi nasıl seçebilirim ? Çevredeki pet shoplar bana güven vermedi her biri ayrı bir şey söylüyor. Kuşum kaç yaşında ? Cinsi ne ? Türü ne ? Bana bilgi verir misiniz ? Adana ve Hatay çevre illerden bildiğiniz, güvendiğiniz pet shop veya veteriner varsa götürmeye de hazırım. Ayrıca kuş ben evdeyken oda da hep serbest acıktığı zaman kafesine girip yemeğini yer çıkar uyuyacağı zaman keza aynı şekilde bu durumlar nasıl etkisi olur merak ediyorum. Ve tabiki en önemlisi kuşuma zarar gelsin istemem çünkü en az onun kadar yalnızım ve kendisi en iyi arkadaşım yardımcı olursanız sevinirim. En üstteki 2 foto geçtiğimiz sene mayıs ayından diğerleri bir hafta içinde çekmiş olduğum fotolar.

Dostum iyi akşamlar maşallah çok güzel bir kuşunuz var ayrıca tanışma hikayenizi de imrenmedim desem yalan olur :) ırkı hakkında pek yorum yapamıyorum 3 tahmin yapsam biri doğru çıkıyor ama eş alma kısmına gelirsek tecrübelerime dayanarak sana önerim kesinlikle pet shoptan almaman onun yerine git bir üreticiden al fiyatta da pek bir fark olmaz ekstra olarak çok da sağlıklı ve iyi bakılmış olur genel itibariyle ona nasıl ulaşırsın mesela ben Bursa'da yaşıyorum sosyal medyada özellikle f ile başlayan mecrada Bursa muhabbet kuşu diye aratıp binlerce kişinin olduğu bir gruba girmiştim sen de hangi şehirde ikamet etmekteysen öyle yap bir grup illa ki vardır ona katıl ardından gönderileri paylaşanlara bak aralarında illaki birkaç üretici çıkacaktır eleyerek ikiye üçe indir ardından ziyaret et çok güzel bir eş bulabilirsin kafesin açık olması konusuna gelirsek de yeni alacağın kuşun hem kafesine hem de kafesin konumuna alışması için ortalama 10 güne ihtiyacı olur yeni kuşu al kafese seninkiyle beraber koy ve 10 gün açma yalnızsın biliyorum seni en iyi ben anlarım ama o 10 gün sonunda saldığında senin kuş çılgınlar gibi gezerken eşi de ona eşlik edecektir kısa bir süre sabretmelisin bir de bilmiyorum diğer üyeler bana katılacak mı ama iki kuş bakmaya kararlıysan bence kafesini biraz daha büyümekte fayda var çiftleşmeleri için stresten uzak olmaları gerek çünkü belki de bu kafes yeterlidir ama benim gözüme küçük geldi eş alınca bana özelden fotoğraf atarsan çok sevinirim umarım yardımım dokunmuştur :)

Dostum iyi akşamlar maşallah çok güzel bir kuşunuz var ayrıca tanışma hikayenizi de imrenmedim desem yalan olur :) ırkı hakkında pek yorum yapamıyorum 3 tahmin yapsam biri doğru çıkıyor ama eş alma kısmına gelirsek tecrübelerime dayanarak sana önerim kesinlikle pet shoptan almaman onun yerine git bir üreticiden al fiyatta da pek bir fark olmaz ekstra olarak çok da sağlıklı ve iyi bakılmış olur genel itibariyle ona nasıl ulaşırsın mesela ben Bursa'da yaşıyorum sosyal medyada özellikle f ile başlayan mecrada Bursa muhabbet kuşu diye aratıp binlerce kişinin olduğu bir gruba girmiştim sen de hangi şehirde ikamet etmekteysen öyle yap bir grup illa ki vardır ona katıl ardından gönderileri paylaşanlara bak aralarında illaki birkaç üretici çıkacaktır eleyerek ikiye üçe indir ardından ziyaret et çok güzel bir eş bulabilirsin kafesin açık olması konusuna gelirsek de yeni alacağın kuşun hem kafesine hem de kafesin konumuna alışması için ortalama 10 güne ihtiyacı olur yeni kuşu al kafese seninkiyle beraber koy ve 10 gün açma yalnızsın biliyorum seni en iyi ben anlarım ama o 10 gün sonunda saldığında senin kuş çılgınlar gibi gezerken eşi de ona eşlik edecektir kısa bir süre sabretmelisin bir de bilmiyorum diğer üyeler bana katılacak mı ama iki kuş bakmaya kararlıysan bence kafesini biraz daha büyümekte fayda var çiftleşmeleri için stresten uzak olmaları gerek çünkü belki de bu kafes yeterlidir ama benim gözüme küçük geldi eş alınca bana özelden fotoğraf atarsan çok sevinirim umarım yardımım dokunmuştur :)
bir üretici bulmam baya sorumu çözebilir doğru söylüyorsun. güzel yorumların ve tavsiyelerin için teşekkür ederim :oops:

bir üretici bulmam baya sorumu çözebilir doğru söylüyorsun. güzel yorumların ve tavsiyelerin için teşekkür ederim :oops:
Rica ederim dostum eğer yaşadığın yerde bir üretici bulamazsan şehir dışından getirtmeye de sıcak bakarsan sana önerebilirim aklında bulunsun

Dostum bir yerden ucuz olsun dersen üretim kafesi al 45 35 ölçülerinde bir üretim yapan yerden salmaya bırakarak bırak kendi.esini seçsin sonra o eşi al yeni aldigin kafese onu köy 1 hafta o kafesde besle bu esnada kusa 2 günde 1 mama ve e vitamini desteği yap nekton e ve nekton s tavsiye ederim n11 den bulabilirsin bir takım olcağı için 35 gr lik set yeter ilk hafta 6 gün vitamin 1 gün taze şu ikinci hafta 5 gün vitamin 2 gün taze şu 3. Hafta 4 gün vitamin 3 gu taze şu bu üç gün taze şu da bir gün sirkeli şu verebilirsin zaten kusun kızışmış çok geçmeden çiftleşme olur disim güzel.bu arada eğer kendin seçecek isen kuşuna zıt renk eş sec gelecek yavruların daha güzel renklerde mutasyon verebilir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafesi de internetden alırım dersen naturbird kafes erol.bey sana yardımcı olacaktır

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişi kızışmış o eş bulun 1 ay çifleşir.

Geri