Karadeniz Pet

Yaralı güvercin

Nazan ünlü

Yeni Üye
Merhaba . Sokakta uçamayan bir güvercin buldum. Araba da geçti üzerinden . Allah'tan herhangi bir yerine zarar vermedi araba. Kediler zarar vermesin diye eve getirdim. Kanadında kırık yok gibi ama biraz kan vardı kanatlarının uç kısmı kopmus gibi . Ne yapacağımı bilemiyorum. Yardım istiyorum. İzmit te ikamet ediyorum. Bu işlerden anlayan yardımcı olacak birileri var mı?

Öncelikle yüreğinize sağlık :) inş sizin gibi iyi insanlar dünyamızda artış gösterir.Sakin bir durumda kalıp stresini atması ona iyi gelecektir.Elinizde varsa tahıl,yem verebilirsiniz yemiyor ise yumurta haşlayıp sarısını yedirebilirsiniz.Şuan nasıl ayakta falan durabiliyor mu ?

Öncelikle yüreğinize sağlık :) inş sizin gibi iyi insanlar dünyamızda artış gösterir.Sakin bir durumda kalıp stresini atması ona iyi gelecektir.Elinizde varsa tahıl,yem verebilirsiniz yemiyor ise yumurta haşlayıp sarısını yedirebilirsiniz.Şuan nasıl ayakta falan durabiliyor mu ?
Evet ayakta duruyor. Sıkıntı yok. Ancak çok korkuyor. Kafese koydum öylece duruyor. Umarım hasta değildir. Kakası biraz sulu gibi. Ya da bana öyle gelmiş olabilir.

Evet ayakta duruyor. Sıkıntı yok. Ancak çok korkuyor. Kafese koydum öylece duruyor. Umarım hasta değildir. Kakası biraz sulu gibi. Ya da bana öyle gelmiş olabilir.
O zaman kısa bir zamanda toparlar şoku atlatınca kendine gelir diye düşünüyorum.Ama yinede içiniz rahat etmiyorsa belediyelerin veterinerleri oluyor arayıp bilgi alabilirsiniz tabi onlarında ne kadar önemseyeceğini bilemeyiz maalesef..

O zaman kısa bir zamanda toparlar şoku atlatınca kendine gelir diye düşünüyorum.Ama yinede içiniz rahat etmiyorsa belediyelerin veterinerleri oluyor arayıp bilgi alabilirsiniz tabi onlarında ne kadar önemseyeceğini bilemeyiz maalesef..
Çok teşekkür ederim ilginiz için . Yarın belediyeyi arayıp soracağım. Umarım ilgilenirler. Evde kedi de var 🤦 o yüzden çok fazla tutamam evde . Sokaktakilerden korurken evdekine yakalanmasın 🤦

Kuşa yiyecek verebiilirsiniZ ekmek vermeyin bulgur yer

Bulunduğunuz ilde kuş satan yerler varsa orayada bırakabilirsiniz evinde bazı kuş üreticileri oluyor onlarda baya bilgili oluyorlar belediyeye hiç kuş götürmedim fikrim yok ama kuş üreticileride yardımcı olur bbnun için izmit ili kuş derneği numarasından bir üreticiyle görüşebilrsniz size yardımcı olabilirler

Bir tavsiyemde kuş iyileştiği zaman bulduğunuz yerlere yakın bırakırsanız yuvasını bulabilir belki inşallah iyileşr🙏🏻

Fiziki olarak bayağı büyük gözüküyor ama acaba yavru olabilir mi? Belki de ondan ucamayip yaralanmış olabilir mi? Nasıl anlarım?
Onu güvercin üreticileri kanatlarını açıp anlıyor tüy sayısından sanırım ben diyarbakırda yaşıyorum burda bi sokak var bisürü güvercin satılıyor dükkanlarda orda adam söyledi bizede ben çok bilmiyorum yaşını ama balkonumda onlardan çok besledim yavrusu bile gerçekten iri oluyor

Bu benim prensesim

Ekli dosyalar

• B2D9DC39-BA44-43F5-80D1-D7819168A630.jpeg
    B2D9DC39-BA44-43F5-80D1-D7819168A630.jpeg
    45.9 KB · Görüntüleme: 26
Bulunduğunuz ilde kuş satan yerler varsa orayada bırakabilirsiniz evinde bazı kuş üreticileri oluyor onlarda baya bilgili oluyorlar belediyeye hiç kuş götürmedim fikrim yok ama kuş üreticileride yardımcı olur bbnun için izmit ili kuş derneği numarasından bir üreticiyle görüşebilrsniz size yardımcı olabilirler
Çok teşekkür ederim ☺️ kuş derneği iyi fikir . Yarın deneyeceğim.

Fiziki olarak bayağı büyük gözüküyor ama acaba yavru olabilir mi? Belki de ondan ucamayip yaralanmış olabilir mi? Nasıl anlarım?
Google yavru güvercin yazın güvercinin gelişim evreleri çıkıyor yani yavrumu yetişkin mi ayırt edebilirsiniz. Ya da buraya fotoğrafını atabilirsiniz.