Karadeniz Pet

Yaramaz

Maşaallah keyifli hobiler

Masallah kac ay ugrastiniz bunun icin
Oncelikle teşekkür ederim. Bu kuş abime hediye geldi. 3 yaşında kızı var baya bi hirpalamis kuşu 2 ay kadar onlarda kaldi. Bir gün onlara gittiğimde kafesin tülünü indirdim kuşa bakmak için kuş korktu cirpinmaya başladı. Ondan snra kuşu aldim kendi evime getirdim. Kafeste tutmadim hep dışarda kendi istediği gibi girdi çıktı. 1 ay sonra hem konusmaya baslamis hemde bana alışmıştı. Sevmek çok önemli ve bilinçli olmak lazım. Bilinçsiz bi şekilde kuş besleyen insanlar görüyorum internette gördüğü kuşlar gibi bir anda evcilleşmesini konuşmasini falan bekliyor. Öyle olmuyor işte kuşlar küçük bir çocuk gibi benim için sevgi ilgi ve şefkat bekliyolar. Sürekli avuçlamaya, ele alışsın diye aç bırakılmaya, konuşsun diye kuşu strese sokmaya gerek yok. En önemliside çocuklara oyuncak gibi alınmamalı. Belli bi yaşın altındaki cocuklara kuş alınmasına karşıyım bunu özellikle belirmek isterim. Çocukluğumdan beri kuş besliyorum. Evcilleştirme konusunda biraz bilgim var. Bu kuş iki aydır bende iki aylık bir eğitim söz konusu. Belki dahada iyi konuşabilirdi ama fazla ilgilenemedim. Artık zamanla ilerletiriz. Yukarda anlattığım olayıda inşallah okuyup çocuklu eve hediye kuş almaktan vazgecerler yada çocuğuna kuş almaktan.

dişi kuşların hayalindeki 'sahiplenen erkek işte bu :D

Masallah yaaa :) bu kusun boyle hareketli olmasi icin ne yaptin Allah askina soyle...bizim minnoşu yerinden vinçle kipirdatacagiz utanmasaaaa :)
Yediği önünde yemediği ardında onun şımarıklığı bu :D sürekli kafes dışında o yüzden böyle hareketli. Evde odadan odaya çocukların arkasindan uçuyor aşırı evcil sıpa.