Karadeniz Pet

Yardımcı olursanız sevinirim

Alparslan

Yeni Üye
Daha önce muhabbet kuşu hiç beslemedim. ilk defa bakıyorum. yaklaşık iki ay önce yumurtladı ben habire baktım acaba 2. yumurtasını ne zaman yumurtlayacak diye ama sonra baktım ki yumurta yok ya kırıldı ya yedi. 31.10.2016 tarihinde ilk yumurtasını yaptı ve iki gün sonra ikinciyi yapıp yattı toplamda 3 tane yumurtası var az olmasının sebebi ne olabilir birde yuvasının içine birşey koymadım ben birtek ince ortası delik bir tahta var bu yavruya zarar verir mi birşey koymalımıyım. bide anne çok tüy dökmüş yuvasının içine neden, yavrulara sorun olurmu

Yumurtaların olduğu yer fotoğrafını attım

Ekli dosyalar

• DSC_0087.JPG
    DSC_0087.JPG
    760.5 KB · Görüntüleme: 9
Yuvalıktaki yumurtalar bu şekilde duruyor çıkan yavrulara sorun olur mu
DSC_0085.JPG

Herhangi bir sıkıntı görünmüyor yuvanın zaten bu şekidle olması gerekiyor biraz tüy olması da normal meral etmeyin. Çok fazla rahatsız etmeyin kuluçkadayken. İlk kuluçkalarda yumurta sayısı az olabilir sonraki kuluçkalarda yumurta sayısı artacaktır merak etmeyin. İnşallah hepsi dolu çıkar ve yavruları görürsünüz. İLk defa kuş besleyen biri olarak sonuca çabuk ulaşmışsınız ne mutlu size.

Herhangi bir sıkıntı görünmüyor yuvanın zaten bu şekidle olması gerekiyor biraz tüy olması da normal meral etmeyin. Çok fazla rahatsız etmeyin kuluçkadayken. İlk kuluçkalarda yumurta sayısı az olabilir sonraki kuluçkalarda yumurta sayısı artacaktır merak etmeyin. İnşallah hepsi dolu çıkar ve yavruları görürsünüz. İLk defa kuş besleyen biri olarak sonuca çabuk ulaşmışsınız ne mutlu size.
Teşekkür ederim vakit ayırıp cevap yazdığınız için:)

Geri