Karadeniz Pet

Yardım,acil,lütfen

İ

İpekBlgn

Guest
Kuşu iki gün önce aldım adam bi elli liralık bide otuz liralık muhabbet kuşu satıyodu yanımda o kadar yoktu bnde 30 liralıklara baktım ama çoğu hasta gibiydi en düzgününü almaya çalıştım ama aldığımdan beri ne yemek yiyor nede su içiyor zaten zayıf ve bitte vardı bit ilaci aldım eskiden papağanıma kullandığımdan bide sürekli kusma hareketi yapıyor ama kursağında bişey olmadığı için bisey çıkmıyo tabi bende ölür diye korktum ve şırıngayla mama vermeye başladım ilk başta bi sorun yok ama iki dakka sonra mamanın birazını kusuyor çok vermememe rağmen ilk geldiğinde isal değildi şimdi mamadan dolayı ishal sanırım ve hasta kuşlar kabarır yazıyor benim kuşum hiç kabarmıyor normal duruyor kuşun ne sorunu var :confused::confused::confused::confused::(:(:(:(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeni gelen kuslar birkac gun yemez ya da sizden gizli yer. Mama vermisseniz sorun yok. Acliktan olme gibi. Ishal ise kanarya yemi verin.

Son düzenleme:
Yem kutusunda bi tane bile kabuk yok yese olmazmıydı? bide mamayı zor yiyor kanarya yemini nası yesin ? patates püresini sulandırıp şırıngayla versem olurmu ?

Ohhooo Hemşeri varmış burada.
İpek, sen kuşun kafesi sabit bir yere koy elleme hiç.
kafesin tabanında ızgara varsa onu çıkart, tabana da yem serp ve kuşu kendi halinde bırak. Birkaç hafta içinde yerine alışacak. Şu an korkuyor, yem yememesi doğal.
Başında bekleme hayvanın. Her gün suyunu tazele yeterli.

Teşşekürler çok yardımcı oldunuz :) ama kuşta öğürme hareketi var yediklerinin hep bir kısmını kusuyor bu bi hastalık belirtisi mi ?

Geri