Karadeniz Pet

Yaş, cinsiyet, ırk

paragomi

Yeni Üye
Bugün uzun bir zamandan sonra tekrar kuş beslemeye karar verip kuş aldım, satıcı yavru, lutino diye sattı hatta yavru kuş yemi verdi. Ancak kime gösterdiysem kuş büyük dedi.

20160924_181548.md.jpg

Bu resmini flashla çekince gözler kırmızı çıktı böyle

20160924_181347.md.jpg

20160924_181328.md.jpg
20160924_181332.md.jpg

20160924_181340.md.jpg

Kuş erkek gözünde gri iris var mı

O zaman yavru değil ırkını bilmiyorum ama lutinolar kırmızı gözlü olutor diye biliyorum

Işık altında gözü kırmızıyı andırıyor ama kesin bişey diyemeyeceğim. Petshopcu niyazi kandırdı mi yani bizi

Bu kuş 3 aylık falan yani yavru doğrudur. Lutino yavrularının göz rengi koyu kırmızı olur yaş ilerledikçe renk açılır bunun gözleride koyu renk. En fazla 3 aylık lutino yavrularımdan biliyorum damızlık olarak ayırdıklarımın gözleri Zaman içinde açık renk oldu.

kuş albino lutino değildir, cremio dur cins olarak lutino civciv sarısı olur, albino bembeyaz kar tanesi gibi olur, gözlerinin rengini göremiyorum resimlerden koyu kırmızı mı açık kırmızı iyi mp li bir kameranız yoksa biz burdan anlayamayız ışıkta bakın koyu renkli kırmızı gözleri küçüktür ama banada küçük gibi gelmedi.

Bir yöntem daha var yine siz anlayabilirsiniz,Elinize aldığınızda avuçlama olarak çok kuvvetli ısırıyorsa büyük bir kuştur.Bu testi biraz uzun süre yapmalısınız kuş sıkılana kadar gözle ilgili ışığı vurdurarak bir iyi mpli bir resim ekleyebilirseniz nacizane birşeyler söyleyebiliriz.

Flash açıp kuşun gözüne tutup inceledim ve belirgin şekilde kırmızıyı gördüm ancak flashdan mi öyle olduğu için mi bilmiyorum

Bazı cins kuşlarda malesef ki yaş çok yanıltıyor. Benim elimde de bir kuş var. 5 ay oldu alalı. Ve gözünde gram grilik yok. Tip olarak büyümesi yok. Çek cinsi kuş. Aldığımdan beri hep aynı hiç değişmedi.

Bazı cins kuşlarda malesef ki yaş çok yanıltıyor. Benim elimde de bir kuş var. 5 ay oldu alalı. Ve gözünde gram grilik yok. Tip olarak büyümesi yok. Çek cinsi kuş. Aldığımdan beri hep aynı hiç değişmedi.

çekinik parçalı kuşlarmı bahsettiğiniz.

Çek denildi bana burda ama ben çekoslavak anladım beyaz olan. Hala daha yaşıyla ilgili net bir bilgi veren olmadı

Herkes dişiyle anlaşıyorsa sorun değil dedi bende çok üstüne düşmedim o günden sonra. Genelde dişiden küçük diyorlar. Zaten belli çünkü dişiye çekingen yaklaşıyor. Dişi daha baskın genelde

Kendi sorunumla ilgili olarak kuşu yakalayip avuç içine aldım ancak kuş çok agresif davranmadı avuç içindeyken, ısırıkları da zayıf

O zaman yeni grilesme baslamistir 3 ay civarindadir

Zaten belli olur eğitilecek olup olmadığı ilk günden bile sizin elinizi şiddetli ısırmaması bile bi işaret

Cremio cinsi 3 aylık erkek yani sonuç olarak başka tespit yapabilenler var mı

Geri