Karadeniz Pet

yaşlı Muhabbet Kuşum yem yemiyor

Villanelle

Yeni Üye
8 yıllık muhabbet kuşum bit problemi vardı çözdük tüykeri yeniden çıkmaya başladı 1.resimdeki kafa tüyleri kendisi gayet iştahlı yemliği 3 günde bitiren bir kuştu ancak son haftalarda yem yemiyor, eşeliyor duruyor yemi beğenmedi sanırım dedik farklı bir petshoptan paket yem aldım eskiden bundan yiyordu yine yemedi tek tür yem arıyor içinde birde kırmızı olan şeyleri yiyor, kendiside çok aç hemde çok nerde yem görse saldırıyor ama yemiyor eşeliyor duruyor seçerek yiyor. Ballı yem uzattık onu biraz daha yedi bizde onu kırıp yeme karıştırdık ama hala yemiyor herşeyi denedik suyuna B Vitamini de veriyorum yok hayvan artık sürekli pösürük ve hareketsiz anında uyuyor yardım lütfen

Ekli dosyalar

• IMG-20220205-WA0001.jpg
    IMG-20220205-WA0001.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20220213-151353.jpg
    Screenshot_20220213-151353.jpg
    373.7 KB · Görüntüleme: 29
Tüy döneminde kuşlar zaten normal olmaz basit bi şey gibi duruyo ama onlar için zor bi dönem ve alnı baya açılmış o tüyler nası döküldü? iyi bi b vitamini alın bt amin forte mesela. Haftada 2 kere verin. bir de hangi yemi kullanıyorsunuz? Yemin içinden yulaf seçiyodur büyük ihtimalle paketli yulaf alın haftada 1 defa 1 tatlı kaşığı verin. Daldarı da verin isterseniz. Yemliğin inde top top yemler ballı kraker sanırım vermeyin onu hiçbir zaman zararlı onlar

Tüy döneminde kuşlar zaten normal olmaz basit bi şey gibi duruyo ama onlar için zor bi dönem ve alnı baya açılmış o tüyler nası döküldü? iyi bi b vitamini alın bt amin forte mesela. Haftada 2 kere verin. bir de hangi yemi kullanıyorsunuz? Yemin içinden yulaf seçiyodur büyük ihtimalle paketli yulaf alın haftada 1 defa 1 tatlı kaşığı verin. Daldarı da verin isterseniz. Yemliğin inde top top yemler ballı kraker sanırım vermeyin onu hiçbir zaman zararlı onlar
tüyleri tüy dökümünde değil evdeki güllerden bitler ballı yeme akın etti evde ki bütün kuşlarda bitlendi jumbolar ve bu kuşum ama çözdük tüyleri yeniden çıkmaya başladı yem olarak petshoptan markasız paket bir yem aldık kuşum genelde yanmış gibi olan yemleri yiyor ballı yemide dediğiniz gibi yaparım ayda 1 kere veriyoruz hepsine ama yemde tek bu sorun çıkardı diğerleri 2 günde 2 yemlik bitiriyor :(

hayvan gerçekten aç hiç yeminden yemiyor heryerden bir sürü yem aldık internetten daldar ve kaliteli bir paket yem sipariş edicem öneriniz var mı birde kargo gelene kadar bu hayvanı neyle besliyicez biz :( yumurta falan mı versek acaba?

hayvan gerçekten aç hiç yeminden yemiyor heryerden bir sürü yem aldık internetten daldar ve kaliteli bir paket yem sipariş edicem öneriniz var mı birde kargo gelene kadar bu hayvanı neyle besliyicez biz :( yumurta falan mı versek acaba?
İnternette tarifler var yumurta sarısıyls mamalar yapılıyor şırıngayla elinizle besleyin. Sorun yemden değil o zaman yem olarak ben gardenmix şembe şerit kullanıyorum uyhun fiyatlı güxel yem ama gr pet juenpet ya da akyolkardeşler den alın güvenilir

Ama eğer açsa acele edin açlıktan ölmesin hayvan