Karadeniz Pet

Yaşlı yavrumuzun sorunu ne

Tengu

Yeni Üye
Kuşumuz 9.5-10 yaşında 2 gün önce kafesini değiştirdik o günden sonra mamasını yemiyor ben dışarı çıkarıp elimde yedirince yiyor. Kedim kafesini kırdığı için eski kafesine dönemiyoruz. Ayrıca 2 gündür tüylerini kabartıp duruyor üşüdüğünde yaptığı gibi. Elime aldığımda da böyle duruyor ısınsın diye onu alıp peteğin yanına oturdum şu an dizimde tüylerini kabartımış ve kafasını sırtına gömmüş vaziyette duruyor. Normalde dışarı çıkarınca böyle durmasının imkanı yok. Kafesi değişti diye depresyona mı girdi yoksa zamanı mı yaklaşıyor sizce? Gerçekten çok endişeli ve üzgünüm yıllardan beri bizimle çocuğumuz gibi oldu yaşı da epey büyük o zamanın gelmesinden çok korkuyorum

Bi de normalde elime alıp maşuk dediğimde konuşmaya başlardı şu an tepki vermiyor sadece tüylerini kabartıyor. Suyuna vitamin koyuyoruz düzenli olarak biz meyve vs yerken ona da veriyoruz. Daha enerjik hissetmesi için bunlar dışında ne yedirip içirebilirim?

dışkılarının ve kuşunuzun fotoğrafını koyabilir misiniz ekran görüntüsü alıp yükleyerek

dışkılarının ve kuşunuzun fotoğrafını koyabilir misiniz ekran görüntüsü alıp yükleyerek
Eski kafesindeki mama kabını yeni kafesine koyunca yemeye başladı:) artık elime alınca konuşuyor daha iyi oldu. Kafesini 10 dakika önce temizledim o yüzden şu an dışkısının fotoğrafı yok ama sabah marul yediği yumuşak ve daha açık yeşildi

Ekli dosyalar

• 6BCC0657-78E6-4016-BB61-6628E3DC0903.jpeg
    6BCC0657-78E6-4016-BB61-6628E3DC0903.jpeg
    777.4 KB · Görüntüleme: 26
  • B06C14C5-60B9-4EAF-8C67-C65B62D7DA9E.jpeg
    B06C14C5-60B9-4EAF-8C67-C65B62D7DA9E.jpeg
    719.6 KB · Görüntüleme: 22
Eski kafesindeki mama kabını yeni kafesine koyunca yemeye başladı:) artık elime alınca konuşuyor daha iyi oldu. Kafesini 10 dakika önce temizledim o yüzden şu an dışkısının fotoğrafı yok ama sabah marul yediği yumuşak ve daha açık yeşildi
kuş tüyde bu arada b vitamini verin ve yulaf yedirin.

9.5/10 yaş ne kadar güzel maşallah🧿İnş bizlerde sağlıkla o günleri görebiliriz.

Geri