Karadeniz Pet

Yatma şekli normal midir?

Mubiiiku

Yeni Üye
Merhabalar, 1 yaşını 2 ay geçmiş güzel bir kızım var. Yem yeme, dışkılama, uçma her şey sorunsuz ve gayet sağlıklı, keyifli bir dişi. Son 2 haftadır dikkatimi çeken bir davranışı var.
Kuyruk havada kalacak şekilde taban telinin köşesinde kalan boşlukta gidip bu şekilde yatıyor. Bu içgüdüsel bir davranış mıdır yoksa olumsuz bir sebebi var mıdır? Fotoğraf biraz bulanık çünkü yaklaşınca kalkıp kafesten çıkıyor, uzaktan çekebildim.

Ekli dosyalar

• 1-min.jpg
    1-min.jpg
    443.2 KB · Görüntüleme: 31
Merhabalar, 1 yaşını 2 ay geçmiş güzel bir kızım var. Yem yeme, dışkılama, uçma her şey sorunsuz ve gayet sağlıklı, keyifli bir dişi. Son 2 haftadır dikkatimi çeken bir davranışı var.
Kuyruk havada kalacak şekilde taban telinin köşesinde kalan boşlukta gidip bu şekilde yatıyor. Bu içgüdüsel bir davranış mıdır yoksa olumsuz bir sebebi var mıdır? Fotoğraf biraz bulanık çünkü yaklaşınca kalkıp kafesten çıkıyor, uzaktan çekebildim.
bazı kuşlar da yemin içinde uyuyor pek bir probem olacağını düşünmüyorum.Izgara var mı kafeste?

Hocam benim dişi kuşum yumurtlayacagi zamanlar böyle yatıyordu. Kafesin tam o köşesini yuva bellemisti oraya yumurtluyordu. Sizdeki durumu bilemem tabi aklınızda olsun sadece.

Hocam benim dişi kuşum yumurtlayacagi zamanlar böyle yatıyordu. Kafesin tam o köşesini yuva bellemisti oraya yumurtluyordu. Sizdeki durumu bilemem tabi aklınızda olsun sadece.
Aslında aklıma gelen ilk sebep buydu ama henüz yumurtlama olmadı takip etmek gerek öyleyse, teşekkürler.

Cere renginde hafif bir koyulaşma var muhtemelen kızışma döneminde.
Evet kızgınlık döneminde. Kızgınlık yumurtası indirecektir. Yuvalık temin edin, kafes tabanına yumurtlamaya alışmasın. Eş tuttuğu zaman aynı alışkanlığa devam ederse sağlıklı bir kuluçka dönemi olmaz.

Geri