Karadeniz Pet

Yavaş Yavaş Büyüyoruz Biz

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
Selamun aleykum herkese hayırlı ramazanlar. Kardeşleri durduk yere hiçbir belirti yokken ölen ve tek kalan bizim tipsizi sizinle paylaşmak istedim. Tek yavru olduğundan güzel besleniyor . Ara ara erkenden yuvadan firar edip kafese atlıyor yakın zamanda tüyleni tamamlanıp yeme düşer. Yeni kardeşler yolda bizim tipsize anne baba çalışıyor :D
Ayrıca isim önerilerine açığım :)
37377
37378

Maalesefki 3 kardeşi öldü. Kardeşlerden en büyüğü buydu sadece bu yaşayabildi. Hiçbir darbe gözle görülür bir sıkıntıları yoktu kursaklarıda doluydu ama yinede öldüler durduk yere.
İsim aklıma gelmediğinden birkaç gündür tipsiz diye seviyorum :) bu yaşta birazda asabi kendileri :D
Bunlarda 4 gün önceki fotoğrafları
37380
37381

Buda anne ve baba iş üstündeyken :D

Yavrulu aldığım çiftin yavruları bu işte
Maşallah. Çok hoşuma gitmişti ikisinde. Güzel yavru dökmüşler istediğim gibi yapısı maşallah. Yakın olsaydın yavrular çoğalınca alırdım bir çift. İnşallah sağlıklı yavrular alırsın. Allah nazardan saklasın.

Maşallah. Çok hoşuma gitmişti ikisinde. Güzel yavru dökmüşler istediğim gibi yapısı maşallah. Yakın olsaydın yavrular çoğalınca alırdım bir çift. İnşallah sağlıklı yavrular alırsın. Allah nazardan saklasın.
Sağolun hocam. Hayırlısı ilerde yolum sizin taraflara düşerse hediye etmek isterim bu çiftin yavrularından.

Sağolun hocam. Hayırlısı ilerde yolum sizin taraflara düşerse hediye etmek isterim bu çiftin yavrularından.
Sağolasın düşünmen yeter EyüpCan usta. Bak buda yeni gelen çiftin. Çarpık bacak. Adam kuş bakmasını bilmiyor diye kıyamadım çiftle beraber aldım. Ne kelepçe ne de sünger takmış kaç günlük yavruya. Bakalım düzeltmeye çalışıyorum. İnşallah düzelir. Bir çiftimin dişinde problem var ama çözemedim. En Çok yavrusunu istediğim çiftin.
37390

Sağolasın düşünmen yeter EyüpCan usta. Bak buda yeni gelen çiftin. Çarpık bacak. Adam kuş bakmasını bilmiyor diye kıyamadım çiftle beraber aldım. Ne kelepçe ne de sünger takmış kaç günlük yavruya. Bakalım düzeltmeye çalışıyorum. İnşallah düzelir. Bir çiftimin dişinde problem var ama çözemedim. En Çok yavrusunu istediğim çiftin.Ekli dosyayı görüntüle 37390
Yavruyu atmamisim.

Ekli dosyalar

• IMG_20190511_211500.jpg
    IMG_20190511_211500.jpg
    4.8 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20190511_211451.jpg
    IMG_20190511_211451.jpg
    4.9 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20190511_211530.jpg
    IMG_20190511_211530.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 17
Sağolasın düşünmen yeter EyüpCan usta. Bak buda yeni gelen çiftin. Çarpık bacak. Adam kuş bakmasını bilmiyor diye kıyamadım çiftle beraber aldım. Ne kelepçe ne de sünger takmış kaç günlük yavruya. Bakalım düzeltmeye çalışıyorum. İnşallah düzelir. Bir çiftimin dişinde problem var ama çözemedim. En Çok yavrusunu istediğim çiftin.Ekli dosyayı görüntüle 37390
Kuşların sorunları hiç bitmiyorki biri bitti derken hoop başka bir sorunla karşılaşıyorsun uzaktan çok basit yem su ver bitti gibi gözüksede çok uğraşmak ilgilenmek gerekiyor ama çiftinden yavdu alıp gün gün gelişimine tanıklık edincede tüm stres sorunlar bir anda yok oluyor
Dişide ne sorun var hocam?

Kuşların sorunları hiç bitmiyorki biri bitti derken hoop başka bir sorunla karşılaşıyorsun uzaktan çok basit yem su ver bitti gibi gözüksede çok uğraşmak ilgilenmek gerekiyor ama çiftinden yavdu alıp gün gün gelişimine tanıklık edincede tüm stres sorunlar bir anda yok oluyor
Dişide ne sorun var hocam?
Dişide sıklıkla gri dışkılama var. Erkek habire dişiyi şişiriyor. Yağ tulumu oldu. Pek hareketlilik kalmadı. Yağdan heralde. Erkek kur yapıyor dişi geri itiyor. Ayirsam erkek durmuyor beni gördüyse dişiyi getir dercesine Barım Barım bağırıyor.

Bu erkekle mavi opal bir dişi eşle. Rainbow yavru gelebilir.
Hoşgeldin Levent hocam. Yukarıdaki açık mavi dişi rengi ne Levent hocam. O mavi dişiyle yeşil erkeğin renk düzeni aynı sadece biri yeşil diğeri mavi. Opal dediğimiz mavi erkek gibi olan mı

Maşallah kuşlarınıza ve tek kalan yavruya :) 3 Kardeşi için üzüldüm :( Maalesef hayat böyle bir şey.
Tek kalan yavrunun adını SON MOHİKAN koyabilirsin.Erkek gibi görünüyor.

Geri