Karadeniz Pet

Yavru Çiftlerim çok erken davranıyorlar

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
İki adet yavru çifte sahibim. Şükür eş tuttular , ikisi de yaklaşık 2.5-3 aylık. Yalnız çiftleşmelerinden korkuyorum çünkü daha yavrular. İki kere erkek dişinin üzerindeyken öpüştüklerini gördüm ve dişi erkeğe sürekli çiftleşme pozisyonunda yaklaşıyor , ne yapmalıyım ? çiftleşirler ise ne olur ?

Aman dikkat edin kuş erken çiftleşmenin sonuçları muhabbet kuşu yıpranır ömrü kısalır belki de ölebilir yavru olduğu için bünyesi kaldırmaz dikkat edin

Ayırın kızıştırcı vermediniz değilmi

Aman dikkat edin kuş erken çiftleşmenin sonuçları muhabbet kuşu yıpranır ömrü kısalır belki de ölebilir yavru olduğu için bünyesi kaldırmaz dikkat edin

Sadece yedikleri kabuksuz yem , ve iki haftada bir daldarı veriyorum. Kızıştırıcı vermiyorum ha ek olarak da yulaf veriyorum.

Sadece yedikleri kabuksuz yem , ve iki haftada bir daldarı veriyorum. Kızıştırıcı vermiyorum ha ek olarak da yulaf veriyorum.
Yavruların eş olması doğru değil üretim yapmak istiyorsunuz ama kuş sizin yüzünüzden zarar geliyor canlılar onlarda bizim gibi

Yavruların eş olması doğru değil üretim yapmak istiyorsunuz ama kuş sizin yüzünüzden zarar geliyor canlılar onlarda bizim gibi

Yalnız ben size üretim yapacağımı söylemedim , yavru iken sıkılmasın diye beraber aldım , lütfen ek bilgi vermeden yargılamayalım!

Oyuncak alabilirsiniz benim kuş da 13 saat evde tek kalıyor akşamdan akşama eğlenip oynuyoruz

Bir de şöyle bakın , sizi tek bir odaya bırakıyorlar ister kafes de durun ister durmayın ve sadece önünüze oyuncak veriyorlar siz mutlu olabilir misiniz ? kendi ırkınızla daha rahat yaşarsınız. Ayrıca yavru çift olayının neyi sakıncalı anlamadım ? ilk defa mı kuş bakıyorsunuz ?

Oyuncak alabilirsiniz benim kuş da 13 saat evde tek kalıyor akşamdan akşama eğlenip oynuyoruz

13 saat evde tek kalması sizin yaptığınız eziyete tekabül eder , muhabbet kuşları tek yaşamayı sevmezler. Biraz araştırıp bilgi sahibi olalım , teşekkürler yorumunuz için :):)

Yuvalık takmadığınız sürece çiftleşmezler.

Ağızdan yem kusma sevgi belirtisidir fakat çiftleştiklerini gördüğünüz anda kafesleri ayırırsanız iyi olur. Kuşlara bol bol elma verin banyoluk takın banyo yapsınlar kızışmayı azaltır.

Ağızdan yem kusma sevgi belirtisidir fakat çiftleştiklerini gördüğünüz anda kafesleri ayırırsanız iyi olur. Kuşlara bol bol elma verin banyoluk takın banyo yapsınlar kızışmayı azaltır.

Bütün meyve ve sebzeleri denedim ama bir türlü yemiyorlar. Bugün 10 15 dakika izledim kuşlarımı erkek dişinin üzerine tam çıkacakken düştü ve dişi çok çiftleşme pozisyonu veriyor.Kafeslerini ayırdığım zaman dişi kafasını sürekli kapıya sıkıştırıp çıkmaya çalışıyor , Allah korusun bir gün kafeslerini ayırdığımda kafası askıda kalmıştı , ben olmasam akşama cansız bedenini bulurdum :(

Banyoluğu 2 günde 1 takıyorum , yoksa ikiside banyoluğa girip suyla oynuyor banyoluğu kemiriyorlar. Başka ne tavsiye verebilirsiniz acaba ?

Kuşların yaşlarından emin misiniz? Çünkü bu kadar küçük kuşların çiftleşmek için böylesine hevesli olmaları normal değil.
Eğer yavru yaparlarsa bakamam, sorumluluklarını alamam demiyorsanız, bırakın istediklerini yapsınlar.
Meyve sebze olayı da bir anda gerçekleşmeyebilir. Önce korkup çekinebilirler, siz elinizden geldiğince vermeye çalışın, mutlaka bir süre sonra tadına bakacaklardır

Kuşların yaşlarından emin misiniz? Çünkü bu kadar küçük kuşların çiftleşmek için böylesine hevesli olmaları normal değil.
Eğer yavru yaparlarsa bakamam, sorumluluklarını alamam demiyorsanız, bırakın istediklerini yapsınlar.
Meyve sebze olayı da bir anda gerçekleşmeyebilir. Önce korkup çekinebilirler, siz elinizden geldiğince vermeye çalışın, mutlaka bir süre sonra tadına bakacaklardır

çiftlerin resimlerini çekip siteye koyacağım birazdan teşekkürler.

Çiftlerim bu iki tatlı kuş :)

https://hizliresim.com/PDR4ZN][/URL]
https://hizliresim.com/r1qBoN][/URL]
https://hizliresim.com/VDZ5Oq][/URL]

Erkek için söylediğiniz yaş doğru gibi, dişi sanki biraz daha büyük gibi görünüyor ama tabi bu şekilde kesin bir şey söylemek pek mümkün değil. Yavru istemiyorum demiyorsanız bırakın birarada dursunlar. Ancak gözlemleyin, dişi çiftleşmek için çok istekli olup erkek karşılık veremezse, dişinin hırçınlık yapma ihtimalini de gözönünde bulundurmak lazım

Erkek için söylediğiniz yaş doğru gibi, dişi sanki biraz daha büyük gibi görünüyor ama tabi bu şekilde kesin bir şey söylemek pek mümkün değil. Yavru istemiyorum demiyorsanız bırakın birarada dursunlar. Ancak gözlemleyin, dişi çiftleşmek için çok istekli olup erkek karşılık veremezse, dişinin hırçınlık yapma ihtimalini de gözönünde bulundurmak lazım

Yavru yapmaları sorun değil ama erken yaşta yapmalarından korkuyorum , kafes ayırın diyeceksiniz ama bu sefer dişi kuşum erkeğe ulaşmak için kendini tellere sıkıştırıyor.

Ayırmayın, çiftleşmeye çalışsalar bile yumurta gelme ihtimali, yetişkin kuşlara oranla daha düşük. Yavru yaparlarsa da, gerekli olgunluğa erişmişler demektir. İçgüdülerinin önüne geçmek doğru değil diye düşünüyorum

Geri