Karadeniz Pet

Yavru albino

Alegria

Yeni Üye
Herkese iyi hafta sonları, dün yavru bir albino aldım(en azından satıcı böyle söyledi) ve aklıma takılan bazı konularda sizlere danışmak istiyorum.
- Öncelikle cinsiyetini sormak istiyorum. Fotoğraflardan anlamak güçtür mutlaka biz erkek diye aldık.
- Kuşun albino olduğunu söyledi fakat fotoğraflardan göreceğiniz üzere yer yer mavilikler mevcut. Daha önce hiç almadığım için böyle bir durum normal mi onu merak ediyorum açıkçası.
- Biraz kirlenmiş kuyruk ve kanatları henüz tam anlamıyla alışmadı bize şuan yıkamamın herhangi bir sakıncası olur mu?
Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
6a7beea4a3.jpeg

6beba619e9.jpeg

234f8b63e0.jpeg

Kuşunuzu Siz Yıkamayın Bir Kabın İçine Su Koyun Kuşunuz Kendisi O Suyun İçinde Kendisini Temizleyecektir. Eğer Suda Temizlemiyorsa Fıs Fıs Alın Üstüne Biraz Sıkın Ama Suyun Sıcaklığına Ve Kaldığı Yerin Sıcaklığına Dikkat Edin
Bence Kuşunuz Albino Değil Ama Emin Değilim Daha Bilgili Arkadaşlar Yardımcı Olacaktır Size
Kuşunuz Cinsiyeti Dişi Olabilir. Cere Rengi Açık Tonda
Bildiğim Kadarıyla Albinolarda Cinsiyet Ayrımı Doğru Çıkmayabiliyor

Erkek fakat albino değil. Albinonun gözleri kırmızı olur rengide bembeyaz olur. Yikamanizda bi sakınca yok

Bu kuş albino değil siz yıkamayın bir sprey kutusunu iyice temizleyip su doldurun biraz elma sirkesi döküp karıştırıp sıkın ona yeterli olacaktır zaten yıkasanız da geçmiyor siyahlıklar.

Siyahlıklardan değil de bulunduğu ortam pismiş üstü dışkı olmuş baya o yüzden biraz elimle ovalayayım demiştim ama dediğiniz gibi yaparım.

albino değil ama güzel bir kuş olur bakarsanız.kuşlar asla yıkanmaz üstüne yağ,reçel,bal gibi birşey bulaşmadığı sürece.o zaman bile önce banyo veya sprey verip gözlemlemek lazım.ben kuşların keyfi bir şekilde yıkanmasına ve anormal bir durum olmadıkça gaga,tırnak kesimine karşıyım.erkek ve tüyde gibi geldi.kaç aylık olarak aldınız?

albino değil ama güzel bir kuş olur bakarsanız.kuşlar asla yıkanmaz üstüne yağ,reçel,bal gibi birşey bulaşmadığı sürece.o zaman bile önce banyo veya sprey verip gözlemlemek lazım.ben kuşların keyfi bir şekilde yıkanmasına ve anormal bir durum olmadıkça gaga,tırnak kesimine karşıyım.erkek ve tüyde gibi geldi.kaç aylık olarak aldınız?
Anladım o halde sprey ile deneyeyim. 3-4 aylık dedi aldığımda fakat gidip esnaflığı hakkında konuşmam gerekiyor albino diye sattı sonuç olarak.

Anladım o halde sprey ile deneyeyim. 3-4 aylık dedi aldığımda fakat gidip esnaflığı hakkında konuşmam gerekiyor albino diye sattı sonuç olarak.
bu evcil hayvan satıcılarından pek esnaflık bekleme derim özellikle de petshoplar tam sahtekar.hayvana yazık olur fazla para vermediyseniz kalsın.onun kısmeti sizmişsiniz.benimde kardeşime 1-2 aylık yavru diye 4-6 aylık bir kuş satmışlaro_O

bu evcil hayvan satıcılarından pek esnaflık bekleme derim özellikle de petshoplar tam sahtekar.hayvana yazık olur fazla para vermediyseniz kalsın.onun kısmeti sizmişsiniz.benimde kardeşime 1-2 aylık yavru diye 4-6 aylık bir kuş satmışlaro_O
Çok sahtekarlar gerçekten, tabii ki geri vermek gibi bir düşüncem yok bağlandık artık :)

Sahtekar damgası yapıştırmayalım hemen bence. Kuş bilmeyen birine albino diye görünebilir. Siz bile öyle sanmışsınız ki albino diye aldınız. Cahillik diyelim :D Çoğu petshop çalışanı yanlış biliyor bilgileri. Geçen arkadaşıma kuş alıyorum. Kalamar kemiği al dedim. Gitti adama sordu ne kadar diye muhabbet kuşu için alıcam. Adam diyor onlar muhabbet kuşları için değil :D

Ya ne içinmiş kalamar kemiği? :) Sorsaymış arkadaşınız. Tövbe ya.

Çok tatlı kuşmuş maşallah, güle güle bakın.

Geri