Karadeniz Pet

yavru ayırma yeme düşürme bilgi lütfen

JheqiLL_

Yeni Üye
Selamlar, Muhabbet yavrusu yarın 30.günlük oluyor,yavru yuvalıgın deliğine çıkıp bekliyor kafese atlamadı henüz kafese atlayıncamı ayırmam gerekiyor yoksa kaç günlük oldugunda ayırmalıyım yavruyu ? başka yavrusu yok 3 tane vardı zaten 2si öldü 1 tane kaldı anne baba şuanlık dövmüyor Anne besliyor güzel şekilde ama netten baktıgımda 27 30 günlük oldugunda ayırmalısın vs.. deniyor bilgi sahibi arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.
Birde yavruyu ayırdıgımda yem olarak biraz önce Dal darı Aspur ve Ak darı aLdım yeme alıştırmak için Farlı birşey gerekiyormu acaba ?

Anne veya baba yavru kusu dövmedikçe ayırmayın.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kafese inmedigi için onu deneyemedim yuvalıgın içine koydum dla darı anne baba girmeyince Geri aldım direk

Yavru Kuşlarınızın yem kırdığını anlamanız için kanat altı tüyleri tamamlanmışsa yem kırabildiklerini gösterir o zaman ayırdınız eğer kapsul şeklinde veyahutta kanat altı tüylerde boşluk varsa bir kaç gün daha bekleyiniz

yorumlar için Teşekkür Ederim,şimdilik anne baba dövmüyor o yüzden dediğiniz gibi 3 5 gün daha durdurmaya calısayım bakalım neler olcak

Anne erkeğe kur yapmaya başladı ve erkek dişiye ayak atmaya başladıgı için yavruya zarar verirler diyerek yavruyu ayırdım bugün 31.ci günüydü.
tabana ayrı kaba aspur başka bir kabada Ak darı yem koydum büyük boy Dal darıyı 3'e bölüp tabana koydum Tünegin yanına su koydum,yavruyu elime alıp omzuma koydugumda omzumdan kaçtı gayet normal kuş gibi uçuyordu sanırım kendi yemini kırabilir ? tabandan tüneğe cıkıyor vs.. Eksik birşey varmı acaba ? Cevaplarsanız çok sevinirim ilk yavru ayırışım ve 5 gün sonra dier kuşumun yavrularınıda ayırıcam 30 günü doldurdukları için

Arkadaşlar bi yorumlayın lütfen,
dün akşam yavrunun anne babası çiftleşti dinlendirmek için ayırcaktım ama yavruyu ayırdıgım gibi direk çiftleştiler 1 yavru büyüttü zaten
yavruyu ayırdım ama yem yiyormu yemiyormu bilmiyorum kursagına bakmaya calısıorm ama pek fazla anlayamadım da , belki yememiştir die Anne babanın yanına attım çiftleşmelerine ragmen anne bi yandan baba biryandan Dövmeye başladılar direk o yüzden geri aldım Sulugun yerini bulmuş sulugun içinde yem parçaları vardı yem yermi yemezmi bilmiyorum ne yapmam Gerek ..

Geri