Karadeniz Pet

Yavru bakan kuşların kafesi aydınlatılmalı mı?

YavuzSelimT

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhabalar.Gidişaattan anladığım kadarıyla yakında muhabbet kuşlarımdan yavru alacağım.Fakat aklıma takılan birşey var.Yavrular çıktıktan sonra kuşlarımın gece beslemede sıkıntı çekmemeleri için ufakta olsa kafesin üzerine aydınlatma takılmalı mı?Kuşlarımdan anladığım kadarıyla gece karanlıkta görmekte sıkıntı çekiyorlar yavru beslemede sıkıntı çekerler diye düşündüm.Yardımcı olursanız sevinirim...

Arkadaşlar Merhabalar.Gidişaattan anladığım kadarıyla yakında muhabbet kuşlarımdan yavru alacağım.Fakat aklıma takılan birşey var.Yavrular çıktıktan sonra kuşlarımın gece beslemede sıkıntı çekmemeleri için ufakta olsa kafesin üzerine aydınlatma takılmalı mı?Kuşlarımdan anladığım kadarıyla gece karanlıkta görmekte sıkıntı çekiyorlar yavru beslemede sıkıntı çekerler diye düşündüm.Yardımcı olursanız sevinirim...

Gece odada aydınlatma olarak ''direkt kafese vurmayan'' loş ışık tercih edebilirsiniz.

Ben bu şekilde prize takılan aydınlatma kullanıyorum ışığı oldukça az ve rahatsız etmiyor. 5-10 liraya bulabilirsiniz.

90b10467952155a4118bd56cd9fa800a.jpg

683a192958c1e4797a6a16a8dbf4e188.jpg

Son düzenleme:
Odamda kendim yapıp,sürekli kullandığım sarı renk loş led aydınlatmam var.Onu kullanmayı düşünüyordum ve öylede yapacağım.Yardımınız için teşekkürler.